Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiából gyógyulók; hogy...

Anorexiából gyógyulók; hogy értétek el, hogy a hízásra tett megjegyzést semlegesen fogadjátok és ne omoljatok tőle össze? Esetleg ha ismerősötök gyógyult ki, ő hogy hozta össze?

Figyelt kérdés

Már nagyon, de nagyon a közelében vagyok az ideális testsúly tartományának alsóhatárának (43-44 körül mozgok 1,57 magassághoz).


A tükörrel kezdek barátkozni, bár még néha vannak napok amikor nem tudok belenézni, de már egyre kevesebbszer és már a tükörképemben a tükörképemet látom és nem egy dagadt malacot.


Már azzal az érzéssel is megbékéltem, hogy a ruháimban más érzés lenni, mint anno 36 kilósan és, hogy a csontjaimat már alig látom nem fogom fel drasztikusan.


Leküzdöttem a kényszert hogy állandóan a kinézetemről kérdezzem a körülöttem levőket (az olyan jellegű kérdések, hogy "nagyon ciki lenne, ha még híznék" - "kövérnek tűnök most"?) - fel se ötlenek már bennem a kérdések.


Az evéssel pedig nincs gondom; nem csalok, nem hagyok ki étkezéseket és kísértést se érzek rá, hogy kihagyjam őket (bár még nyár elején előfordult). De pl átlagemberként is próbálok hozzáállni, pl nem csapok hatalmas éljenzést, ha megeszek egy be nem tervezett csokit, hogy milyen bátor voltam, illetve nem ünneplem magam minden étkezés után.


Szóval 90%-ban minden rendben; viszont még mindig bepánikolok és összeomlok, ha megjegyzik, hogy feljöttek rám a kilók. Hiába mondják, hogy egészségesebben nézek ki, csak rontanak vele; mintha bűn lenne az agyam szerint, hogy egészségesen nézek ki. Ezen dolgozok, hogy ne érezzem a csalódottságot, a pánikot és az önundort, amikor valaki megkérdezi, hogy lemérhet e mérőszallaggal vagy álljak rá a mérlegre mert megint pluszt lát rajtam vagy csak megjegyzi a súlygyarapodást. Mert értem, hogy pozitívumnak szánják és ezért is akarok pozitívan hozzáállni és elérni, hogy csak vállat rántsak és ne érezzek semmit az ilyen kommentároknál.


Szóval Ti hogy tudtátok összehozni gyógyulás során, hogy ne érjen Titeket arcon csapásul a súlygyarapodásotokról szóló kommentárok?



2018. okt. 11. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezt az érzést nehéz leküzdeni, én is ugyan így vagyok vele, pedig (nagyjából) kijöttem belőle én is, bár sok berögződés megmaradt, többek között ez is. Én sem szeretem, ha megjegyzik, hogy "mintha kicsit felszedtél volna" és én is kétségbe esek ilyenkor.

De egyébként meg senkinek nincsen joga mérőszalaggal méregetni téged vagy mérlegre állítani, egyszerűen értesd meg az emberekkel, hogy nem kell nekik nyomon követni a súlyodat...Nem is értem, miért kíváncsi valaki ennyire, ez nagyon zavaró lehet. Másrészt, meg tudom, hogy nehéz de próbáld meg az "egészséges" szót másképpen értelmezni. Például vedd azt figyelembe, hogy egészséges vagy, és már nem hullik a hajad pl. Nézd a pozitívumait annak, hogy már idáig eljutottál. Nekem még sokat segített az, hogy találtam egy olyan sportot, amit nagyon szeretek és nem csak azért végzem, mert muszáj, vagy hogy kalóriákat égessek. Illetve a kérdésedről eszembe jutott egy cikk, egy egy nagyon jó blogról, ezt olvasd el: [link]


És végül gondolj arra, hogy több vagy mint egy szám, Nem a mérőszalag, vagy a mérleg határoz meg. Értékes vagy!

2018. okt. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A hozzászólásod és a cikk nagyon hasznos volt nekem. Nem is tudod mennyire! Például még nem is próbáltam a súlygyarapodást a frizuraváltáshoz hasonítani, de valahogy ezzel a felfogással, amit leírnak, valahogy most másmilyennek tűnik az egész. És tényléeg nagyon sok pont van ami által kevésbé látom félelmetesnek; hiszen tényléeg, ha gyorsan letudom a beszélgetéseket, az újdonság varázsa okozta megjegyzések is véget érnek.


Kicsit az jutott eszembe ami a hozzáállást illeti, hogy olyan egy kissé, mint amikor levágatod a hajad; ha nem tetszik, akkor kényelmetlenül érzed magad és azt hiszed, mindenki megbámul és kiröhög.


Viszont ha jó lett, akkor csupa pozitívat érzel ami bearanyozza a napod.


Még egyszer nagyon szépen köszönöm a hozzászólást és a cikket! Szerintem még párszor elolvasom, de egy pozotív váltoázs már most elkezdett megindulni bennem! :) <3

2018. okt. 15. 09:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Ennek szívből örülök, hogy ha hasznosnak érezted és tudtál belőle egy kis erőt meríteni <3. Olvasgasd még, mert szerintem is nagyon hasznos és így egy kicsit más szemszögből látod az emberek megjegyzéseid, mint ahogy írtad is elég csak egy új frizurára vagy akár ruhára gondolni, az emberek fogékonyak és kíváncsiak az új dolgokra, ez már csak ilyen :) . Csak így tovább, jó az az út, amin elindultál. Ha bármiben tudok segíteni, nyugodtan írhatsz privátot.
2018. okt. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Képzeld két hete még velem is ez volt de valami csoda történt. A kiéhezett szervezetem segített. Ugyanis napokig semmit nem csináltam csak ettem. Igen fel is jött két kiló de már egyre kevésbé érzem magam kiehezve. És érzem h szép a
2019. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%
*fenekem na. És bár pár kiló meg elferne most sokkal jobban érzem magam
2019. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ucxso és Ucxso előtti vagyok. Írj nyugodtan ha gondolod.
2019. máj. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!