Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valaki aki anorexiából gyógyul...

Valaki aki anorexiából gyógyult, tudna segíteni?! Ti hogy és mennyi idő múlva gyógyultatok meg?

Figyelt kérdés

13/l vagyok,fél éve kezelnek anorexiával,de semmit nem javul a helyzet.Tavaly 56 kilóról indultam,most 37 kiló vagyok.Az orvos csak hizlalni akar,kórházban is voltam több hétig de semmi.Szerintetek hány kg-nak kéne lennem?(161 cm)

Valaki tudna tanácsot vagy saját sztorit írni légyszi?!Már nagyon elegem van ebből az egészből...


2017. jan. 23. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Min 44 max 52

Probálj mindenorában enni valami husosat

2017. jan. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

45-55 kiló között ideális lenne.

Szerintem gondold végig, hogy mi a baj. Nem súlyod, nem a kinézeted. Mi bánt? Mi hiányzik az életedből?

2017. jan. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Hogy kell elképzelni ezt a betegséget? Nem tudsz leülni és megenni egy tányér húslevest vagy hogy?
2017. jan. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szinte semmit nem tudok már enni.

Szüleim 8 éve váltak,suliban vertek,nagyszüleim és apum kitagadtak.Szoval sok minden nincs most rendben,de ez miért függ össze az anorexiával?

2017. jan. 23. 21:02
 5/8 anonim ***** válasza:

4: Nem kapsz semmilyen kezelést?

Nincs pszichológus?

De szerintem orvos sem kell hozzá, józan paraszti ésszel is rájön az ember, hogy ennyi gond bizony vezethet lelki problémákhoz, és az anorexia is a lelki probléma.

2017. jan. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem 50 kg lenne az ideális.

Az anorexiát nem lelki okok okozzák, bár nyilván van összefüggés. A lelki problémák étvágytalanságot, rossz emésztést, depressziót okoznak (bár magának a depressziónak is lehet az oka vitaminhiány, rossz étrend), vagy túlzásba vitt fogyókúrához, koplaláshoz, önsanyargatáshoz vezetnek. Ezekből adódik a tápanyaghiány (fehérje, zsír, vitaminok, nyomelemek hiánya) és a rossz bélflóra, az emésztőrendszer károsodása, ami alultápláltságot, testképzavart és egyéb pszichés tüneteket okoz.

2017. jan. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Grapp ***** válasza:
100%
Lelkileg 3 hónap alatt, testileg még nem, nem értem el a setpoint súlyomat. Hypermetabolizmus megcsapot tmint az állat, szóval így nehézkes hízni. A többségnek meg azt üzenem, hogy ne adjatok neki tanácsokat, hogy hány kilonak kellene lennie, it tnem az számít, hanem hogy a fejében rendbe legyenek a dolgok. Tök mindegy hány kilo valaki. Nem számít semmit se. Csak egy szám aminek túl sok jelentőséget szán a társadalom nagy része.
2017. jan. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Itt elsösorban nem a testsulyon van a hangsuly, hanem, hogy lelkileg rendbegyere es a beteges gondolkodasod megvaltozzon az etelröl! Ehhez kerd pszichologus segitseget! Vagy pszichiater! Sok sikert, en is anorexiabol gyogyulok!
2017. márc. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!