Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lesz valami bajom ennyi...

Lesz valami bajom ennyi zöldség és gyümölcstől? Részletek lent

Figyelt kérdés

Reggeli mellé megeszek egy almát


8 körül eszek 2-3 puffasztott rizstallért vagy 1-2 szem kekszet vagy egy müzli szeletet és mellé egy narancsot vagy grapefruit-ot


Tízórai szendvicsembe van egy egész paradicsom is vágva és mellé eszek két szem szilvát vagy mandarint vagy körtét


Ebéd mellé brokkoli vagy répa vagy cékla megy, esetleg paradicsom


2-3 körül eszek egy almát és egy egész répát


Uzsonna mellé egy darabka kígyóubit elrágcsálok


Vacsora mellé elfogy egy egész paradicsom.


Nem fogyókúrázok.


Ez sok gyümi+zöldség? Mert pl valahol azt olvastam, hogy napi 2 gyümölcsnél több, ártalmas, meg hogy a répa kiüt egy gyümit.



2018. okt. 16. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem nem túl sok. Semmi nem üt ki semmit.
2018. okt. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez rendesebb gyümölcsfogyasztás, kevés zöldséggel, ha engem kérdezel. Én néha megiszom egy turmixot, ami 1 kiló zöldség s ez csak egy fogás a sokból. Pedig már elég komolyan rámentem a zöldség minimalizálására, jobban nem fog sikerülni.



Az hülyeség, hogy napi 2 gyümölcs a maximum. Ez nem így működik. Sokféle ember van és van, akinek remek étel a gyümölcs s ehet napi 1-2 kilót (vagy többet), mert bírja a sok cukrot s van akkora kalóriakerete, hogy ettől még beférjenek a fontosabbak is.

Egyetemistaként egy időben hazafelé mindig megettem egy kiló almát :) De változik az ember, ma már 2 darabtól cukormérgezést tudok kapni. De nekem a gyümölcs nem olyan fontos, de attól kinyílik a zsebemben a bicska, amikor emberek megrónak másokat, ha mernek nyamvadt 1 kiló zöldséget enni egyszerre, ami pedig nem sok s az embernek joga van hozzá.


Ha jól érzed magad sok gyümölccsel, rendesen eszel, akkor egészségedre. Amúgyis vannak gyümölcsösebb napok. Dinnyeszezonban szerintem rengetegen esznek 2-3 kilót csak görögdinnyéből, ami pedig rengeteg cukor...

2018. okt. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még valami. Az nem mértékegység, hogy 2 gyümölcs. Almából is van jóval 10 dkg alatti és félkilós is, nemhogy a többiből.

A répára ugyanez, én 20 dekásokat veszek, de van jóval apróbb.

Nem tudom, a répa hogy jön a gyümölcsökkel egy vonalba, tény, hogy ránézek és cukrot látok, de ez a ketogén diétás múltam s a szervezetem kis intoleranciája miatt van, az átlagos gyümölcs azért jóval cukrosabb.

2018. okt. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!