Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A fő folyadékforrásom a tea,...

A fő folyadékforrásom a tea, ez mennyire probléma?

Figyelt kérdés
Vízből nem bírok meginni 5-7 dl-nél többet naponta, egyszerűen nem kívánom, ha erőltetem, akkor meg hányingerem lesz tőle. Teából meg tudok inni máfél litert, bár ehhez is nagyon szoktatni kellett magam
2018. okt. 21. 08:06
 1/8 anonim válasza:
Hát, a tea mellett 2 liter vizet megkéne inni, hiszen leginkább erre van szüksége a szervezetnek, de ha nem tudod meginni akkor nem sok mindent tudsz csinálni. Nem vagyok orvos, csak egy civil ember, nem tudom mennyire káros a szervezetedre, de szerintem ha semmi nélkül iszod a teát akkor az oké lehet, de cukrosan, citromosan én nem tartom túl valószínűnek hogy ez hosszútávon egészséges lenne.
2018. okt. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tea az víz, mi a gond?
2018. okt. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mézzel idd, úgy egészségesebb.
2018. okt. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok!

Persze, tudom, hogy víz a nagy része, de végülis a kávénak is, és azt mégsem javasolják folyadékforrásnak, emiatt merült fel bennem a kérdés.

2018. okt. 21. 09:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kávénak kicsit más hatása van a szervezetre, mert vizet von el. Az a baj, hogy szégyenled említeni, milyen teát iszol, mert az sem mindegy.
2018. okt. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan tea, amiből napi másfél liter hosszú távon jót tenne az egészségnek. Kivéve, ha 1-2 bögrényi teát készítesz és azt higítod ekkora mennyiségre. És nem teszel bele cukrot. Inkább egy pici mézet, vagy jobb fajta édesítőt (bár egyesek szerint ezek se túl jók).

A fekete tea kb. olyan, mint a kávé. Semlegesebb hatású a natúr gyümölcstea (nem gyümölcs ízesítésű fekete), hársfatea, esetleg citromfű. Más gyógyteák vagy zöld tea is jó, de legjobb ezeket váltogatni.

Lehet, hogy a hideg csapvízzel van bajod? Ez esetben ihatnál szobahőmérsékletű tisztított vizet, mentes ásványvizet.

Vagy egyszerűen nincs szükséged 5-7 dl-nél több vízre, főleg hideg időben, sok lédús táplálék mellett. Ez esetben ne erőltesd a többet, vagy igyál ennyi vizet plusz 1-2 bögre teát.

2018. okt. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tea gátolhatja egyes ionok, nyomelemek felszívódását ha jól tudom.
2018. okt. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen OK, kivéve persze, ha neked egyéni érzékenység miatt nem. Van, aki elalvás előtt sok órával teázva sem tud elaludni, na annak érdemes vizet innia olyankor.


Még a kávé is hidratál, ha elég gyenge és sokat iszol belőle. Amikor másfél liter kávét iszom egy nap, érezhetően hidratált vagyok, jelentősen leesik a vízfogyasztásom, pedig iszonyúan szomjas típus vagyok, teljesen alap, hogy a lefekvés előtti 1-2 órában benyomok egy liter vizet... Másfél liter nekem semmi se, szóval kávé mellett is iszom, de jóval kevesebbet. Gyenge kávét iszom, nem feketét, ez egyértelmű. Még ha egy erős fekete dehidratál is, nyilván van egy pont, ahol már hidratál a kapott ital.


Az élőlényeknek víz kell, az butaság, hogy muszáj tiszta vízként inni, habár a legtöbb embernek határozottan nehéz elkerülni ennek szükségességét egészséges keretek között. Ha szilárd ételből viszel be 2-3 litert, az is hidratál, nemhogy a szinte csak vízből álló folyadékok.

2018. okt. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!