Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért eszek mostanába ilyen...

Miért eszek mostanába ilyen sokat? Eddig simán kibirtam egy reggelivel aztán suliba 2/3 szendvicsel de mostanába már 4/5-el (néha 10-el) alig huzzom ki a napot. Aztán persze vacsora. Mi okoza ezt a hirtelen nagy étvágyat? 16/f

Figyelt kérdés

2018. nov. 7. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Fogytál? Sokat iszol? Sokat pisilsz?

Érdemes lenne egy vércukrot méretni háziorvosnál, vagy a közeledben valakivel, ha van rá lehetőség.

2018. nov. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Sok szénhidrátot eszel ami miatt megnő a vércukorszinted. Az inzulin nem engedi, hogy a zsírt használd energiának, ezáltal alacsony energiaszinted van, ezért éhes is vagy, amíg nem jön az újabb adag. Tehát a magas vércukorszint és inzulin miatt vagy folyton éhes.
2018. nov. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mindig is sokat ittam gyerek korom otta (5-10 liter naponta)

Persze ez kilett vizsgáltatva és normálisnak vélik az orvosok.

Nem fogytam egy cseppet se inkább hizzok ez miatt.

Megpróbáltam étrend váltást de attól még jobban éhes lettem😅

2018. nov. 7. 20:11
 4/9 anonim válasza:
Ez az azért hízol mert sok a szénhidrát iyen egyszerű, és amiért sok a szénhidrát ezért magas lesz az inzulin ez egy hormon tekintsd étvágygerjesztőnek, ettől éhes maradsz és kövér is. Ha több "egészséges" zsírt ennél egyből jól laknál.
2018. nov. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért hízik, mert kalóriatöbbletben van, akármilyen kevés szénhidráttal is el lehet hízni, de persze a legtöbb embernek ez nem egyszerű.

Életmódváltást ajánlok, én is csökkenteném a ch-t vagy más típusút ennék, ami jobban laktat. Próbálkozni kell.

Van, akit az egyszerű cukor is prímán laktat, az átlagembert az nem, de az összetett cukrok már egész tűrhetően, egyeseket pedig semmilyen szénhidrát nem laktat jól, zöldséggel sem szállhat el. Tapasztald ki, mi működik neked. Ha a kenyér nem jó, egyél mást, illetve több belevalót a kenyérbe, főleg fehérjére gondolok, akár zsírosra, az általában jobban laktatja az embereket, de persze a fehérje nem jó, ha túl sok (semmi nem jó, ha túl sok, persze, de míg a szénhidrát vagy a zsír lazán lehet többszáz gramm, ha elhasználod és jó neked, a fehérjénél ez megterhelő).


16 éves fiú vagy, a nagyobb étvágy még nem lenne gond, de ha hízol is, akkor nem elég laktató, tápanyagdús az étrended, gondolom.


A mozgás terén nem tudom, mi van, de az is kell és sokat segíthet a fogyásban, súlytartásban...

2018. nov. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-10 liter naponta? És nem vizsgáltattak ki a szüleid? Ez brutálisan sok.
2018. nov. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, most olvasom hogy ki lettél vizsgáltatva. Azért megnézném azt az orvost aki szerint ez normális. Jó kis szakbarbár lehet.
2018. nov. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Igen ez már halálosan sok. Kimosod a vízzel az elektrolitokat a szervezetből ami halálhoz vezet.
2018. nov. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem normális ez a vízmennyiség, se a kajamennyiség. Lehet, hogy régen ki lettél vizsgálva, itt lenne az ideje egy ismétlésnek, mihamarabb. Lehetséges, hogy van valami hormonális eltérés, akár pajzsmirigy alulműködés, vagy egy rakat dolog. Tényleg kezdd a cukroddal, terheléses vércukorvizsgálat, vérnyomás stb, ezek a legalapvetőbb dolgok, plusz labor. Háziorvoshoz feltétlen menj el mielőbb, aki szerint normális az 5-10 l víz, plusz ennyi szendvics... az nem orvos, a felszínt kapargatta, ott nem talált eltérést, pedig valószínű, hogy mélyebben gyökeredzik a probléma. Plusz eltelt azóta vagy hat vagy még több év, akár a cukroddal is gond lehet, nem véletlen írtad, hogy "eddig simán kibírtad". Most már most van, senki nem fog elmenni orvoshoz helyetted.
2018. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!