Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetáriánus mit tesz a...

Vegetáriánus mit tesz a szendvicsre?

Figyelt kérdés

Nem rég óta vagyok vega de a vacsorával van a legtöbb gondom..

Mit szoktatok tenni a szendvicsre?

Vagy mit vacsoráztok?

Abonett-et eszek vagy teljes kiörlésű kiflit



2018. szept. 2. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Savanyúság ezer fajtáját pl.

Vagy paradicsom, paprika, uborka.

Pirított gomba.

Padlizsànkrém.

Tojáskrém, főtt tojás.

Sajtok ezer fajtája.

Lilahagyma, kukoricakonzerv, gombakonzerv.

Tonhalkrém. Körözött.

2018. szept. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Ajvar pesto növényekből olíva olajjal markáns fűszerekkel fokhagymával , keress rá a szejtánra búzahúsra .
2018. szept. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Készithetsz műhúst, a szejtánt meg fűszerezed és megsutod, vagy rantott tofu vagy mit tudom én zabpehely+valamilyen mag bármi es korongot formazol azt is megsutheted hus kinezetu lesz es mehet a szendvicsbe. Amugy a bioboltokban vannak nagyon jó kis "mű" húsok. Rakj bele salátát paradicsom, uborka. 😉 jóétvágyat
2018. szept. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ja és a pástétomok
2018. szept. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha csak egy gyors vacsorát akarok, nekem mindig van otthon a Hamé vegetáriánus pástétomból:

[link]


Az olívás, az nagyon finom ebből. Amúgy, ha több időm van, készítek avokádókrémet, tojáskrémet, túrókrémet.

Illetve, ha eszel tejterméket, tudom azt ajánlani, hogy egy tiszta tüllel, textilpelenkával vagy lenvászonnal kibélelsz egy tésztaszűrőt, beleöntesz joghurtot, és egy éjszakán át (hűtőben) hagyom lecsöpögni. Utána tetszés szerint fűszerezed: fokhagyma, bors, mustár, zöldfűszerek, amit szeretnél. Kb. 4-5 napig simán eláll hűtőben, lehet, hogy tovább is, de nekem mindig elfogy. Sima kenyérre, kiflire is jó, de pirítósra meg zseniális...

2018. szept. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat

Utolsó bocsi véletlwn a félig hasznosra nyomtam

2018. szept. 2. 21:25
 7/9 anonim ***** válasza:
23%

Ma már ritkán eszem kenyeret, ha mégis, akkor magában, ételhez vagy sajttal, esetleg vajjal, mást nem szoktam rátenni. A tejfölös-almás kenyér remek, de ma már szinte sosem eszem laktózt.


De ha mégis használok kenőkét, az lecsókrém (egy vegán oldalon vegán pecsenyezsírnak nevezték, de alapvetően zsíros almás lecsó pépesítve, nagyon finom), a korábbi kedvenc vegazsírom (kókuszzsír pirított szezámmal és napraforgóval, fűszerezve. a szénhidrátszegény diétámhoz eléggé passzol, de nyilván van, akinek kenyér mellé is van hozzá keret), ajvár, ilyesmik. A paradicsomos sült hagyma is finom és a rozmaringos sült reszelt répa is. Vagy a körözöttes ízesítésű köleskrém, az is szuper, bár mivel abban már van gabona, az nekem magában vagy magropogóssal jó (ez utóbbi a "kenyerem", főleg szezámmagból áll).


Ma cukkinis rántottát ettem este s tojásos-kókuszzsíros kávét, de épp újrakezdtem a ketogén diétámat s ez az első nap különösen szigorú, szükségem van rá. Holnap tojásos lecsó lesz. Nem tudom megunni az ilyesmit, de persze szénhidrátosabb időszakban lehet különféle fűszerezésű (én a lecsós kivételével szójaszósszal szeretem) zöldséges rizstől vagy zöldséges kölestől kezdve pogácsán és sütin át bármi. Néha csak gyümölcsöt vacsorázom, bár az ritka. Máskor ebédről maradt főtt ételt. Elég sok lehetőség van, mit mondjak.

2018. szept. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Rákentem az abonett-re egy fetás vajkrémet és rá kevés piros arany és kevés csemege uborka.Finom volt

Lidl görög hetes fetás vajkrém volt

2018. szept. 2. 23:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Mai szendvicsem:

paprika, uborka, saláta, kesusajt, aszalt paradicsom pl.


Nagyon gyakran készítem a következőket:

hummusz, olajbogyó, saláta, paradicsom, avokádó

paradicsom, olajbogyó, bazsalikom, rukkola, vegán mozzarella (olajos mag alapú)

tofu, uborka, paradicsom, saláta

avokádó, cékla, csírák, saláta

tört csicseriborsó, zellerszár, saláta, csírák

vékonyra szelt répa, mandulasajtkrém, rukkola, aszalt paradicsom


a lehetőségek száma végtelen. általán teljes kiőrlésű, magvas pékárút veszek. ügyelek arra, hogy legyen a szendvicsben valami fehérjedús pl. tofu, csicseribosó, babkrém, hummusz, mandula vagy kesusajt, stb.


Az abonett szvsz szart sem ér, ha jóllakni akarsz és nem elfogyni.


Vacsira ilyesmiket szoktam enni, ha klasszikus vacsi van és nem meleg étel:

csicseriborsó "omlett" zöldségekkel vagy gombában

toszkán kenyérsaláta

svéd gombasaláta tk. kenyérrel

krémlevesek

zabkása, köleskása, amarántkása növényi tejekből

növényi joghurt gyümölcsökkel, édes magvakkal (mogyoró, mandula, stb.)

pirítós kencékkel, zöldségekkel

hamis bundáskenyér

bruschetta

vegán zöldséges quiche

babfélékkel és zöldségekkel töltött, általában avokádókrémes tortilla wrap

rainbow wrap

buddha bowl

amikor szezonja van akkor pl. töménytelen mennyiségű sütőtök magában

spenót vegán kolbásszal

melegszendvics

tofurántotta


a végtelenségig sorolhatnám.

2018. szept. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!