Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A nap során mennyi kalóriát...

A nap során mennyi kalóriát vigyek be, és égessek el?

Figyelt kérdés
Fejlődesben levo szervezet vagyok, ezert szuksegem van vitaminokra, feherjekre. Viszont a kaloria bevitelemre figyelnem kell, hiszen az is számít, persze nem mindegy hogy milyen formaban viszem be. Azt olvastam hogy a reggeli olyan 300kaloria korul legyen, az ebed 400-500kozott, a vacsoria 200. Es a nassolások egy nap ketszeri alkalommal 100-150kaloria korul legyenek. Nem tudom, ti mit gondoltok esetleg mit tanacsoltok nekem? És persze fontos a mozgas, sport is, ezert az is kérdéses hogy egy nap hany kaloriat egessek el?

2018. nov. 10. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:
67%

Én már rég nem vagyok fejlődésben, de nekem is szükségem van ásványi anyagokra, vitaminokra, fehérjére és zsírra, mint mindenkinek. Fejlődésben lévőknek kicsit több kell és van egy plusz esszenciális aminosav is nekik, ha jól emlékszem.


A kalóriaigény NAGYON egyéni, erről nem lehet sokat mondani. A legtöbb embernek kell 1500-2500 kcal, de van, akinek nem és van, akinek 5000 is kevés.

Nyilván egy néha sétáló 40 kilós lánynak más az igénye, mint egy magas, izmos, nagyon sportos srácnak (a nem egyébként sokat nem számít, de ugye a fiúk, férfiak hasonló aktivitás mellett izmosabbak és átlagban magasabbak is, ezért kell nekik több átlagban. egyénszinten már bármi lehet).


Az elosztás is egyéni, a teljesen más kalóriaigényhez teljesen más étkezésszám tartozhat. Fejlődésben levő embereknek valószínűleg nem jó túl ritkán enniük, de így is van mozgástér. Egyéni dolgok is vannak. Soha nem tudtam olyan parányit enni egyszerre, hogy 300 kcal, hacsak nem jött nagyon gyorsan utána egy újabb étkezés. Ebédnél ez jelentősen nagyobb érték, fiatalon pedig még sokkal többet ettem.


Amiket te írtál, az 1200-1300 kcal, az még fogyási céloknál is elég kevés egy fejlődésben levő, nem inaktív embernek. S a picik a tízórai és az uzsonna, nem kell kifejezetten nassolásnak lennie.


Most mondhatom, hogy egyél mondjuk 2000 kcalt, de ez simán lehet túl kevés is, de ha elég alacsony és könnyű vagy s alig mozogsz vagy csak lassú az anyagcseréd, akár még sok is.

Viszont meggyőződésem, hogy mindenki úgy ossza el, ahogy az neki jó. Én mindig szenvedtem a reggelitől, viszont nagy ebédet és nagy vacsorát igényeltem. Így nyilván nem játszottam 200 kcalos vacsorával, amitől csak végigéheztem volna az estét. Ez szerintem szinte mindenkinek röhejesen apró, de persze aki nem éhes este s jó neki a következő étkezésig így, az ne egyen vagy csak ilyen aprócskát, nincs vele baj.


Az összbevitel az igazán fontos. OK, hogy valahány kalória, de a makrók, tápanyagok, amikről te is írtál a legelején, ezek nyilván alapvetően fontosak, rendben kell lenniük. Előnyös, ha nemcsak beviszed, amit kell, de ezt személyre szabottan teszed, olyan étrenden, ami neked személy szerint jólesik s kellő energiát ad. Hiszen nem mindenkinek jó ugyanaz az amúgy rendben levő, kiegyensúlyozott étrend.


Nem tudok konkrétumokat mondani, ezt nem lehet.

Mozgásra sem. Nekem napi 1-2 óra mozgás már megüti a minimumot, még akkor is, ha ennek zöme séta. De ennél simán mozoghat többet az ember, csak nem annyira vészes, ha ez nem jön össze.

2018. nov. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Azt olvastam hogy a reggeli olyan 300kaloria korul legyen, az ebed 400-500kozott, a vacsoria 200. "


Az piszok kevés. 1300-1400 kcal alatt nem ajánlott enni, amit leírtál az összesen 1000kcal!!!

Persze ha 9 éves vagy az nyilván más kérdés, mintha mondjuk 16...

2018. nov. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!