Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaz vagy sem, hogy nem...

Igaz vagy sem, hogy nem szabad édesítő szert használni terhesség alatt? Állítólag magzatkárosító hatása lehet? 32 hetes terhes vagyok, nemrég derült ki hogy terhességi diabetesem van!

Figyelt kérdés
2010. jún. 26. 09:44
 1/5 anonim válasza:
Az édesítőszereket alapon nem ajánlják! Minekutánna mind mesterséges anyag. Bizonyos nézetek szerint rákkeltőek. Terhesség alatt amúgy is figyelni kell a táplálkozásra Semmi tartósító, semmi ízfokozó........semmi édesítő! Hidd el, elég mérget fog majd kint enni a kicsid. Ez csak egy vélemény, de gondoldd meg!
2010. júl. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mértékkel használd nyugodtan. Sok ellennézet van az édesítővel kapcsoaltban, de ma már mivel nincs....én terhesen is (és amúgy is) édesítőt használtam, én a cukrot tartom "ellenségnek"
2010. júl. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A cukor nem ellenség hanem energiaforrás már évmilliók óta! Az aszpartamnak tisztázatlan hatása van a fejlődő szervezetre, bár sok országban betiltották.

Én a helyedben nem használnék édesítőszert legyen az szacharin, ciklamát vagy aszpartam!

Én konkrétan feltúrom a boltokat hogy találjak olyan szörpöt, amiben cukor van kizárólag! Ugyanis undorodom az édesítőszerek ízétől, de ettől függetlenül sok helyen pedzegetik, hogy káros hatása lehet.

2010. júl. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 jaay válasza:
Akk inkább kerüld ezeket az édesítőszereket. H mindenképpen édeset akarsz akk inkább egyél stavia-t (csak tipp)
2010. júl. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 jaay válasza:

bocs h nem mondtam el mi az a stevia

katt a linkre:


[link]

2010. júl. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!