Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tengeri hínárra ( Wakame)...

Tengeri hínárra ( Wakame) Miért van ráírva hogy vigyázat, magas a jódtartalma és keveset szabad belőle enni? Japánban ahol eszik és brutális mennyiséget esznek belőle, sokkal tovább élnek.

Figyelt kérdés

Néha nem érzitek úgy, hogy mintha a nyugati világ szándékosan betegíteni akarna? Vagy az egészség útjába állni? Én nagyon sokmindent átvettem a táplálkozásomba az ázsiai konyhából, én főzöm meg itthon és csakis jó alapanyagokkal dolgozom. Tudjátok mit vettem észre, mióta sok tengeri hínárt és rengeteg tengeri halat eszem? Erősebb lettem és lefogytam, mármint zsírból.... rengeteg ázsiai ételt kipróbáltam már és eddig egyik sem okozott emésztési panaszokat. Mégis, a nyugati "tudósok" ( valaki mondja már meg kik ezek a tudósok mindig) azt mondják, óvatosan a lazaccal, óvatosan a hínárral, ejnye bejnye, csak kevés C-vitamint de minden más szemetet meg kihagynak, amik SOKKAL károsabbak... Sosem születik pl arról cikk, hogy csak óvatosan a tejjel, a hurkával, meg a kolbászkával....


Nektek mi a véleményetek?


2018. nov. 20. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha Japánban sem ennék, még 3 évvel tovább élnének...
2018. nov. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Te sosem láttál erősen tejellenes cikkeket? Pedig van rengeteg. Nem sok étel van, amiről még nem olvastam, hogy káros, sok zöldségtől is óvják az embert...


A tengeri algáról elhiszem, hgoy valami sok van benne s ne egyik hatalmas mennyiségben, no de ki eszi úgy? :D

Jód amúgy pont kell sok magyar embernek, van is jódozott só...

Nehéz dolgok ezek, én sokat olvastam már ezekről, de a fene se megy el rajtuk laikusként...


A kolbásszal amúgy semmi baj, ha minőségi.


Azt sosem olvastam, hogy együnk kevés C-vitamint, pont az ellenkezőjét. Sok butaságot persze igen, dietetikusoktól is, szerintem te is, én is kutakodjunk s értekezzünk a szervezetünkkel, aztán tegyük meg, amit tudunk, a maradék hibákat pedig majd kijavítja az immunrendszer. Jobbat nem tudok.

A tudósokat azért lehet szidni, ha épp megérdemlik s nekünk is jólesik :)

2018. nov. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A barnamoszatok iszonyat sok jódot tartalmaznak. A jódra szüksége van a szervezetnek, be kell vinni, de ha túlzásba visszük megbolondítjuk vele a pajzsmirigyünket. Azt pedig senki sem akarja...


C-vitaminból pedig felesleges rengeteget fogyasztani, mert vízben oldódó vitamin, ergo ha a szervezetedben elég a C-vitamin a többit, amit beviszel egyszerűen kipisiled.

Nem azt mondják, hogy ne fogyaszd, ha nem hogy ne vidd túlzásba, mert a pénztárcád bánja. (Pl. Ha gyümölcsökkel beviszed ne szedd a drága tablettát...)

2018. nov. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Biztos, hogy bizonyos mennyiségű jód kifejezetten jót tesz a szervezetnek. Csak sajnos nem mindenkinek. Nekem pajzsmirigy túlműködésem volt évekig, azzal kifejezetten tilos és káros bármennyi jódot fogyasztani. Nem győztem kerülni a jódozott sókat, ami nem volt könnyű, mert előfordult, hogy pl. a boltban 10 fajta só termékből 8 jódozott volt, 2 nem, és az egyik nem jódozott is aranyáron.

Ráadásul multivitamint sem tudtam szedni, mert abban is mindben volt jód. Külön-külön kellett beszednem a fontos vitaminokat.

Szóval ez a túlzott jódmánia már veszélyes szerintem, hogy mindenbe ezt tesznek, mert sokan nem tudnak a pajzsmirigy túlműködés ésa jódfogyasztás összefüggéséről.


Más anyagokat illetően, arról sem szólnak sokszor, hogy a túlzott C-vitamin fogyasztás is veszélyes ám, édesanyámnak emiatt lett veseköve. Akkor meg is mondták neki, hogy napi 500 mg-nál több C-vitamint nem szedhet.


Egyébként tényleg már lassan mindenre lehet cikket találni, mellette és ellene szólót is,tejről is, hurkáról is. Nehéz kiigazodni... Pl. hol azt mondják, hogy a kókuszolaj kifejezetten egészséges, hol meg az ellentétét. Mindenben én sem vagyok biztos, csak a jód és a pajzsmirigy összefüggésében, meg a C-vitamin és a vesekő összefüggésében.


Egyébként még annyit: mindenkinek totál egyedi az emésztése. Amitől egyik ember rosszul lesz, a másiknak kutya baja. Legjobban jársz, ha hallgatsz a tested jelzéseire, és ha neked nincs bajod valamitől, akkor rád az érvényes.

2018. nov. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigynek jó a sok jód.
2018. nov. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Utolsó válaszoló: az alulműködéses esetben. Ami valóban gyakoribb, mint a túlműködés. De én évekig jártam orvoshoz túlműködéssel, hidd el, hogy ezzel a kórral kifejezetten ártalmas.
2018. nov. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!