Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkora sajtokról is le...

Most akkora sajtokról is le kell mondanom?

Figyelt kérdés
Egyszerűen imádom a sajtokat. Sajnos a zsíros sajtokat is Camembert az egyik kedvencem, viszont picit el vagyok hízva és a kettes típusú cukorbetegség előállapotában lehetek így az orvos fogyókúrát diétát mondott finomított szénhidrátok cukrokat teljesen elhagytam teljes kiőrlésű Kenyeret eszek de a sajtokról nem tudok lemondani.
2018. nov. 23. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor mozogjál. Rendszeres mozgással azt is elérheted, hoyg diétáznod sem kell.
2018. nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért ne ehetne egy cukorbeteg sajtot. A cukorbetegség a szénhidrátanyagcsere rendellenessége, a sajtban pedig nincs szénhidrát.
2018. nov. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell semmiröl lemodnanod, csak van, amiböl kevesebbet ehetsz.

Ezek szerint semmi bajod sincs még, csak kicsit meg akart ijeszteni az orvos, mert olyan incs, hogy a "cukorbetegség előállapotában lehet" valaki!

Ha el vagy hízva, akkor mogozj többet, egyél kevesebb finomított szénhidrátot (De teljesen ezt sem kell kizárni!), illetve a zsírfogyasztásra is érdemes odafigyelni.

Egyszerüen kezdj el kalóriákat számolni - javaslom a kaloriabazis.hu-t - ott nemcsak a kalóriákat, hanem a makrókat is tudod követni.

2018. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért kéne lemondanod róla? Nem szénhidrátos és a fogyáshoz is teljesen jó a zsíaros sajt, a kenyér sokkal kevésbé, de persze ez azért egyéni és alapvetően a kalóriákon múlik s azon, hogy téged mi laktat.
2018. nov. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kihagytam, hogy az elsőnek igaza van, a mozgás (azon túl, hogy az egészséges életmódhoz kell) a fogyásban is segít és a cukorbetegeknek különösen jó, segít elhasználni a szénhidrátot.
2018. nov. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!