Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A hízékony és az erôs csontoza...

A hízékony és az erôs csontozatú tényleg létezik? Illetve balakiről ki lehet szűrni hogy erősebb csontozatú vagy hízékony?

Figyelt kérdés

Illetve vaan olyan, hogy valaki vékony, de ránézésre megmondható, hogy hajlamos az elhízásra?


Sokat hallom, hogy akin van pár kg plusz, azt mondja, hogy ő nem tud vékony lenni, mert neki erősebb a csontozata vagy, hogy kb semmit sem eszik, mégis hízik.


Tényleg van olyan, hogy valakinek a teste ducibban érzi jól magát és, ha megeszi ugyanazt a menüt, amit egy átlagember (és nem pizzát, csokit, hamburgert, stb fal egész nap), akkor felszaladnak rá a kilók?



2018. nov. 24. 13:20
 1/4 anonim válasza:
91%
Van. Nekem az orvos is mondta hogy ilyen vagyok hogy könnyebben hízok de nekem is le lehet és kell is fogynom csak nehezebb mint másoknak.
2018. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy erős/vastag a csontja és attól "kövér". Kifogásként lehet használni legfeljebb, de ha valaki kövér, akkor a zsírtól az:

[link]

[link]

[link]

[link]


Még csak szerveid sem nőnek meg, hanem csak ki leszel tömve zsírral ami szépen körberakódik a bőr alatt vagy a szervek körül.

2018. nov. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van erősebb csontozat, de ez pár kilót jelent. 20 kiló pluszt elég nevetséges erre fogni, amúgyis világosan látszik, hogy háj lötyög az emberen vagy sem.


Mindenki tud vékony lenni, esetleg speciális betegeket kivéve, akik előbb halnának bele a fogyásba...

Olyanról hallottam már, hogy valami gond van a szervezet működésével és ha a szükséglete alatt eszik, akkor is megmarad a zsírtartalék (amit normális test ilyenkor bontogat, hisz ezért van) s úgy működik a szervezet, mintha az nem is lenne, anyagcserét lassít, izmot bont s szerencsétlen delikvensnek a működése romlik le zsírból fogyás helyett.


Normál esetben ilyen persze nincs, legfeljebb extra lassú az ember anyagcseréje, de akkor is fogy kalóriadeficitben és csak többletben tud hízni. S nyilván valamennyi kalóriát elfogyasztva csak annak megfelelően tud hízni, jobban nem.


Az mindegy, pizzát vagy csokit eszik, 1000 kcal csokiból is csak 1000 kcal tud jönni, legfeljebb ha cukros, akkor megdobja az inzulint és az kavar be valamit (nyilván az anyagcserébe, más nem képzelhető el, ezek a dolgok kalória alapúak, ezzel nem tud mit csinálni a szervezet. a felszívódó kalóriák tudnak csak hizlalni, a kalóriaigény viszont csökkenthető a szervezet részéről).


Olyan van, hogy valaki könnyebben hízik, de ha kicsit is egészséges ebből a szempontból, akkor a kalóriaegyenlege változtatásával rendes tempóban le tud fogyni (hogy ezt mennyire nehéz megélnie, az más lapra tartozik).


Szerintem a "ducibban érzi jól magát" is létezhet, de főleg az, hogy valaki egy ducibb testhez való kalóriamennyiséggel lakik jól. Ha az embernek iszonyú éhezést jelent akár minimális deficitben enni, akkor mégis hogyan fogyjon (mozgással, de arra se tudja mindenki rávenni magát s van, akit az éhesít)?


De heti +1 kilóhoz (zsírban) mindenkinek napi 1000 kcallal kell többet ennie a szükségleténél. Ami azért elég alapos túlevés, de bizonyos körülmények között könnyű összehozni (én még azt is meg tudnám oldani, hogy éhezzek így, elég rossz étrend és elég sok étkezés kell hozzá).

2018. nov. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan van, hogy valakinek erősebb / gyengébb a csontozata, illetve kisebb, sőt olyan is, hogy valaki hajlamosabb a hízásra, vagy éppen a fogyásra, vagy éppen valamelyiket egyáltalán nem tudja elérni, akárhogy próbálkozik.

De ez alapvetően egészséges és normál testsúlykategóriában lévő embereknél érvényes.

Lehet valakinek persze 140 kilósan is alapból erősebb csontozata, de nem amiatt 140 kiló, mert az erős csont sem épít zsírt a semmiből.

Olyan viszont tényleg van, hogy valaki nem tud igazán vékony lenni, pl. én sem tudnék, mert széles a csípőcsontom, a hátam is szélesebb az átlagnál, még a tenyerem is nagyobb, mint a legtöbb lánynak. :D Pedig nem vagyok kövér, de a szó hagyományos értelmében vett VÉKONY soha nem tudnék lenni.

Aki semmit sem eszik, az meghal. Ha valaki keveset eszik, az még nem biztos, hogy jó. De olyan nincs, hogy mondjuk napi egy szelet kenyér mellett elhízzon. A semmiből nem állítódik elő zsír.

Átlagos, normális ételekből és normális adagokból álló étkezés mellett csak akkor szaladnak fel kilók, ha az illetőnek valamilyen betegsége van, vagy pedig titokban az átlagos ételek mellett betol napi 1 tábla csokit vagy zacskó chipset.

Mind a két "oldalon" igen népes tábor van, akik vagy zugevők, és mind azt mondják, hogy ó hát ők alig esznek, mert rendes ételt valóban alig esznek, de közben rendre becsúszik egy süticske, túrórudicska, kekszecske, söröcske, stb.

vagy látens anorexek, akik az 500 kalóriás ebéd után bezárkóznak a szobába 600 kalóriát tekerni a szobabiciklin, a vacsorát meg kihányják, mert úgy érzik, hogy túl sokat ettek.


Szóval a lényeg, hogy igen, lehet valaki hízékonyabb, lehet valaki olyan, hogy nagyon nehezen hízik, lehet a csontozat erős, gyenge, nehéz, könnyű, ahogy az izomzata is mindenkinek más. Az sem mindegy, hogy a pár kiló plusz lötyögős zsír vagy kemény izom... Ez természetes, nem mindenkinek egyforma a genetikája meg az életmódja.


De a kilók tömegével nem szaladnak se le, se fel, se sehova csak úgy maguktól, akármilyen is az adott ember csontozata. Ez csak kifogás. 2-3 kiló simán szaladgálhat, de 20-30 már nem.

2018. nov. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!