Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit szedjek, hogy hízni tudjak?

Mit szedjek, hogy hízni tudjak?

Figyelt kérdés
165 cm vagyok és 45 kg. 3 gyerekem van. Sajnos nem tudok hízni. Nagyon vékony vagyok és nem tetszik már. Eszek napi 5-6x is de semmi. Már el vagyok keseredve. Csak fogyok amióta meg született a kisfiam. Valaki tud valamit ajánlani amivel tényleges tudok hízni?
2018. nov. 24. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Mérd a napi kalóriabevitelt, sok ingyenes alkalmazás használható erre, és a boltban vett alapanyagokra rá van írva a tápérték. Aztán ezt egyeztesd a napi kalóriaszükségleteddel, úgy hogy kalóriatöbbletben legyél.

Mellesleg, nem sejtesz mentális, lelki okokat a természetellesen fogyásod hátterében?

2018. nov. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Semmi ilyen gond nincs. Anyukám 45 éves kora után kezdett hízni és nála is ilyen súly volt szülés után szóval ez inkább genetika. Csak meg szeretném próbálni hátha menne
2018. nov. 24. 15:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Az nem számít, hányszor eszel, inkább az, összesen mennyit. Ha többletben eszel, híznod kell. Ez mem mindenkinél megoldható, de megfelelő étrenddel azért szinte minenki többletbe tud kerülni s legalább csigatempóban hízni.

Úgyhogy én a helyedben próbálnám növelni a kalóriabevitelt, mást nem nagyon tehetsz.

2018. nov. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. nov. 24. 22:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg B vitamin komplex?! Sokan azt írják attól híztak. De ha anyukád is ilyen alkat volt, akkor lehet nehezebb. Egy időben eszel? Én akkor kezdtem el hízni a 46kg-omról, amikor reggel, délbe , délutàn és este szinte ugyan akkor ettem meg az ételt! Előtte hiába ette 5-ször, mindig más időbe és 1kg sem maradt meg.
2018. nov. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mit eszel egy nap?
2018. nov. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jelenleg refluxxal küzdök így nem azt sorolom, hogy most mit eszek. 🤨😕

De akkor amikor elkezdtem hízni kezdtem a reggelit virslivel vagy 2-3tükörtojással vagy rántottával vagy melegszendviccsel. Nagyon ritka volt ha kimaradt a reggeli. Délbe bármilyen leves, sült comb krumplival, pörkölt tésztával, rakottkrumpli, spagetti, rántott husi sült burgonyával, gyros tál otthon készítve. Délután is egy kis szendvics vagy lapcsánka, stb. Vacsira meg általában azt amit délben ettem! Végülis semmi extra kaja nem volt benne, hanem a lényeg az volt nekem, hogy egy időben fogyasztottam ezeket! Na meg kis nasi, csoki, nápolyi, keksz! Nyilván van mikor az ember nem tudja bármi ok miatt betartani ugyan azt az időt, de akkor pótoltam kicsit később!

2018. nov. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ritka az amikor csúszik az evés. Kisfiam 2 éves meg van a kialakult napirendünk. Ha nem is vagyok éhes ő figyelmeztet, hogy enni kell. Reggelire általában szendvicset eszünk vagy tojást. De szendvicsből a 3 a minimum, de 1-2 hete 4-5 is lemegy. Aztán tízórai amit éppen kívánunk. Valamikor sültkrumpli vagy éppen rántott hagyma. Utána ebéd,aztán 4 körül uzsi. Utána nasizunk és vacsora. De van olyan, hogy vacsi után még csokizok vagy sütizek "pihenés" képp miután el aludtak a gyerekek. És ezért gondolok arra, hogy ez már csak genetika lehet. A napi minimum kalória amit beviszek az legalább 4000. Nemsokára elmegyek orvoshoz is, hátha más is áll a háttérben
2018. nov. 26. 21:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Így, hogy leírtad ezeket, akkor inkàbb genetika. Mert gondolom emésztési gondjaid nincsenek?! Hogy pl. lenne egy étel allergia. Ha a stressz sem jellemző, akkor genetika és lehet egyet gondol a szervezeted majd és sikerülni fog felszedned pár kg-ot! De tudom milyen zavaró érzés! A reflux miatt èn most ismét kezdek vissza esni. Nekem a dokim pl. a fresubin 2kcal ivótápszert írta fel. Kaja mellé kiegèszítésnek. Mert nagyon nagy a kalóriatartalma ès hízlal eléggè. Hízni amúgy szerintem még nehezebb, mint fogyni! Ha én 2kg-ot fogyok az arcom màr beesik és kb úgy tűnik mintha 5-6kg ment volna le. 🤨 Mondjuk 58kg- nál soha nem voltam több. 169cm vagyok ès 31éves. A legkevesebb pedig 45kg volt.
2018. nov. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!