Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaz az, hogy fehérje por...

Igaz az, hogy fehérje por (turmix? ) segítségével hízhatok?

Figyelt kérdés

Igen, igen, tényleges hízásra gondolok, nem izomépítésre. Egy ismerősöm mondta, hogy így szedett fel pár kilót, amikor hízni akart.

Szóval... Nem mondanám magam kórosan soványnak, de így nem teljesen vagyok megelégedve magammal.


(17/L, 165cm, 50kg)


Ez nem tűnhet annyira vészesnek, viszont az a helyzet, hogy kb. tíz éves korom óta 49-51 kiló között mozgok, ami anno főként felesleg volt, most meg már kevésbé, mivel azóta nőttem 25-30 centit, meg azért ahhoz képest a testizomszázalékom is elég jó.

Szóval lényeg a lényeg: fel tudnék szedni ezzel a módszerrel 5-6 kilót? ha igen, mit ajánlanál? (milyen adag/milyen rendszerességgel/eddzek-e mellé stbstb)


A válaszokat előre is köszönöm!


(Amúgy igazából nem tudom, hogy jó kategóriába írtam-e a kérdést... Fogyásra van külön rész, erre nincs, szóval próbálkoztam a legmegfelelőbb helyen feltűntetni magam)



2018. nov. 27. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Minimális kalória vagy túlzott fehérjebevitel, rossz ötlet.


Fehérjéből vidd be, amit kell, hogy ez részben por vagy sem, az mellékes.


Ezen felül pedig kell elég kalória, hogy hízz.


A fehérje a leglaktatóbb makrotápanyag, így az inkább a bevitt kalóriát segít csökkenteni.

2018. nov. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy ez hogy működik. Sokáig számoltam a kalóriákat és a napi bevitelem meghaladja a szükségeset, de így sem tapasztalok változást.
2018. nov. 27. 17:49
 3/4 anonim válasza:
167 cm vagyok és 50 kg . kb. akkora mint te . nekem is kéne híznom ,de semmi étvágyam hozzá meg azt se tudom hogy hogyan álljak neki:/
2018. nov. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

A fehérjepor arra van, hogy ha izomtömegre edzel, és amellé iszol ilyen turmixokat, akkor a fehérje beépül az izmokba, és könnyebben izmosodsz, ami ugye hízás is egyben. Viszont ha nem edzel, akkor semmiképp nem ajánlom, ha igen, akkor is csak kiegészítőnek a hízókúrád mellé, edzés után (20gramm kb).

Nem elég ha csak többet eszel, mint amennyivel tartanád a súlyod, próbálj meg legalább 400-500 kalóriával többet bevinni, mint amivel tartanád a súlyod, és akkor szépen lassan elkezdesz hízni (heti fél kg kb).

2019. jan. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!