Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért tömik az inzulinreziszte...

Miért tömik az inzulinrezisztenseket szénhidráttal?

Figyelt kérdés
Hihetetlen..... De inzulinrezisztencia beteg embereket 160 grammos ch val tömik de miért? Még több legyen az inzulin elválasztás és még előbb merüljenek ki a béta sejtek.....
2018. dec. 5. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
ki tömi őket?
2018. dec. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem tömi őket, sőt én inkább olyan tapasztalatokat olvasok a fórumokban, hogy a legtöbb embernek nehéz ezt a keretet betartani.
2018. dec. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
160g CH egyaltalan nem sok, nyilvan komplex szenhidratrol beszelunk. Dietaban ala szoktam menni ennek de nem sokkal.
2018. dec. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

IR-ben az inzulin/vércukor kilengéseket próbálják megakadályozni, vagyis hogy ne kelljen egyszerre sok inzulint termelnie a hasnyálmirigynek, és az állandó alacsonyabb inzulinszint mellett a receptorok is valamennyire vissza tudják nyerni az inzulinérzékenységüket. A 160 gramm CH egyáltalán nem sok, egy átlag ember étkezéséhez képest, ennek nagy része is szabályozva van, hogy lassú felszívódású legyen, ne emelje gyorsan a vércukorszintet, vagyis kisebb inzulinválaszt váltson ki. De vannak súlyosabb esetek, ahol pl. csak 120 gramm CH van a diétában.

Hogy mi a sok CH, az ugye relatív, az egyén alap étkezésétől függően. Az átlagember étkezéséhez képest 160 gr egy nap kevés.

2018. dec. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1. Dietetikusok
2018. dec. 5. 12:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor újra megkérdezem: ki tömi őket? Nem tudom miért nagy neked ez a mennyiség...
2018. dec. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

Nem tömik őket, ez csak egy igen általános ajánlás, ami kinek jó, kinek nem, de ha mondjuk 80 vagy 40 grammot írnának elő, akkor nagy részük nem tartaná be, kis részük pedig rosszul lenne. Van, aki virulna, de nem mindenkinek jó az extrém kevés ch valamiért.


Sokan elkezdenek kísérletezni étrendekkel, az orvosok és dietetikusok azért elég általánosan s olykor elavultan gondolkodnak, az egyedi igények pedig, nos, egyediek.

Ha fontos az egészséged, tegyél érte, kísérletezz kicsit, hallgass a testedre, ne (csak) az orvosokra és dietetikusokra.

Engem se győzne meg senki, hogy ilyen rengeteg ch-t vigyek be nap mint nap. Bár én egészséges vagyok, de problémákkal főleg a saját szervezetemre hallgatnék, az tudja a legjobban, mi a jó neki.


De akinek a 160 gramm is kevés az eddigihez képest vagy akinek kell a rendszeres pici szénhidrátlöket, annak ez a szint jó lehet, legalábbis ideiglenesen.

2018. dec. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagember 300-400 g szénhidrátot eszik naponta. Ahhoz képest ez nem sok, kb. a fele.

Ez egy általános ajánlás. Az érintettek zömének ez is durva csökkentés, és még ezt is nehezen tudják tartani. Azt a tapasztalat fogja megmutatni, hogy valakinek ez a mennyiség megfelelő-e, ha nem, lehet tovább csökkenteni, de akár kissé emelni is. Nyilván mérni kell a vércukrot.

2018. dec. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!