Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális, hogy ilyen húst...

Normális, hogy ilyen húst árulnak egy boltban?

Figyelt kérdés

Két napja vettem két kis tálca csirkecombot egy áruházban. Közben beteg lettem és nem tudtam főzni, így ma vettem elő. Megnéztem a csomagolást, a csomagolás ideje 2018.11.29. és 2018.11.30., a lejárat tegnap és ma. Nagyon mérges vagyok, hogy nem néztem meg már vásárláskor, de nem gondoltam, hogy közellejáratos, sok napos húst tesznek ki úgy, hogy még csak nem is volt leakciózva :( Ami ma jár le, annak se volt túl jó a szaga...

Vajon mennyi lejárt húst dobhatnak ki az áruházak? Miért nem friss húst tartanak, ennyi ideig tart, mire egy hús csomagolva a boltba kerül?



2018. dec. 7. 13:15
 1/7 anonim válasza:
Fogalmam sincs, de szerintem a Nébih tudakozóján tudnának ezekre válaszolni.
2018. dec. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elég gyakori, de neked kellett volna megnézned a lejáratot, sajnos:( Volt, hogy egy áruházban egyáltalán nem kaptam húst, mert mindegyik vagy előző nap (!) vagy aznap, vagy másnap járt le! - De ez készletfüggő lehet, mert ugyanabban az áruházban máskor "rendes" húsokat tudok venni - de MINDIG megnézem MINDEN romlandó ételnek a lejáratát!
2018. dec. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amíg nem járt le, addig árulhatják. Amúgy én ilyen esetben (ha valamiért nem tudom legkésőbb másnap elkészíteni) le szoktam fagyasztani a húst, mert így jó marad addig, amíg előveszem a főzéshez pár nap múlva. Csirke különösen hamar büdösödik.
2018. dec. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ma 12. 07. e van. Vagyis 1 hétig gondolkoztál a leveleden? Nem normális..
2018. dec. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, máskor tutira megnézem, vagy nem veszek többé csomagolt húst... A hentesnél vásárolt hússal még sosem jártam úgy, hogy 2 nap után büdös lett volna.
2018. dec. 7. 14:42
 6/7 A kérdező kommentje:
#4: nem értelek. 2 napja vettem, ma bontottam ki. Lejárat: 12.06. és 12.07. Van naptárad?
2018. dec. 7. 14:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem normális sajnos. Piacon vett csirkemell filével is jártam már így, pedig nem tároltam, azonnali fogyasztásra vettem. Egyébként tálcás húst, ha nem tudod azonnal felhasználni, akkor érdemes mindjárt a mélyhűtőbe berakni tálcával együtt.
2018. dec. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!