Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ettől lehet bajom?

Szerintetek ettől lehet bajom?

Figyelt kérdés
Már elég régóta szm már beszélhetünk itt egy két évről is amióta mindig lefekvés előtt eszek tehát eszek és rögtön megyek is aludni. Nos már régebben is hallottam róla hogy nem szabad lefekvés előtt enni csak előtte egy órával, de nem igazán érdekelt most sincs tőle semmi bajom, viszont elkezdett érdekelni ebből adódhat e a későbbiekben problémám?

#alvás ##taplalkozas ##vacsora
2018. dec. 9. 22:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Annyit tudok, hogy elég sokan esznek csak lefekvés előtt úgy, hogy nekik jólesik. Teljesen logikus számomra, hogy van, akinek prímán működik ez. Sokan saját bevallásuk szerint így tudnak igazán jól aludni. Nekem sok szempontból teljesen mindegy, hogy eszem-e közvetlenül lefekvés előtt, így sem, úgy sem alszom valami jól, de éhesen pocsékul. De van, akinek megzavarja a pihenését. Nekem inkább túltolja a kalóriáimat, azért is kerülöm, plusz érzem, hogy az nekem nem ideális evésidő. De bajom nem lesz tőle. Az emberi szervezet elég ügyes. Az fontos, hogy mit eszel és mennyit, de a konkrét elosztás általában kevésbé.


Nem hiszek benne, hogy bármilyen szabály lenne erre az elosztásra, ez teljesen egyéni. Van, aki csak reggelizik, van, aki csak éjjel eszik, van, aki egész nap eszeget és mind prímán érezheti magát így, lehet ez az egyéni ideális táplálék-elosztása.

Kismillió fixnek beállított táplálkozási aranyszabályt olvastam már, ami engem kis túlzással vagy elszántan tartósan betartva akár ténylegesen beteggé tenne s elég sok ember táplálkozásáról s tapasztalatairól tudok, elképesztően változatos makrókkal, mindenféle elosztással, időzítéssel, étkezésmérettel... Sokunknak igen keményen szembe kell mennünk az ilyesmikkel, ha nem akarunk szerencsétlen, enervált hájpacnik lenni.


Én hallgatnék a szervezetemre és ha neki jó úgy, ahogy, s főleg ha kipróbálom, amit ajánlanak s nagyon rossz neki úgy, akkor követném a saját jól bevált módszeremet.

2018. dec. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!