Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 164cm és 50kg az mennyire...

164cm és 50kg az mennyire normális? 17L

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy nagyon vékony vagyok és híznom kéne...és ez elég rosszul esik.:( de egyszerűen nem tudok hízni, édesanyám is nagyon vékony volt fiatal korában.

Adnátok tanàcsokat, hogy hogyan tudnék felszedni pár kilót? Van olyan itt, akinek sikerült?:/



2018. dec. 15. 14:53
 1/7 anonim válasza:
Szerintem ez okés. Bár ezekből még nem sokat lehet megtudni, mivel ugye az izom nehezebb, mint a zsír. Én 169 vagyok és 51 kiló, viszont így is fogynom kéne kicsit...:'D
2018. dec. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
Bar en lennek annyi. En 167 cm vagyok es 57 kg szerintem kover vagyok.
2018. dec. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A testtömeg indexed rendben van, emiatt kár aggódnod. Ha túl vékonynak látszol, akkor simán belefér, hogy felszedsz 3-4 kilót (többet ne nagyon). Egyél minél több mézet, szőlőt, banánt, vagy olajos magvakat. Ezek mind növelik a testsúlyt, és egyben egészségesek is (ellentétben az édességekkel).
2018. dec. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2: Te sem vagy kövér, az még belefér. Esetleg formálódnod kellene.
2018. dec. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3 Nem az a lényeg, hogy mit eszik. Először a túlzott vékonyság okát kell megkeresni. Lehet pajzsmirigy-túlműködés, gluténérzékenység, genetikai hajlam és még sok más. Ha ezek közül valamelyik fennáll, akkor ehet napi 6000 kcal-t is, egy dekát sem fog hízni. Én 157 cm és 46 kg vagyok, a BMI szerint 51 kg lenne az ideális, de hiába eszek normálisan, nem hízok. Szóval most először is elmegyek egy kivizsgálásra, hogy megtudjam, van-e valami baj. Neked is ezt javaslom, kérdező. Ha nincs semmi rendellenesség, akkor meg el kell fogadni, hogy ilyen az alkatod.
2018. dec. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha fiatal vagy, szerintem normális. Én 163 cm-hez voltam 48 kg körül középiskolában. Lehet, hogy valakik ezt túl vékonynak gondolják, de én sem tudtam hízni (bár nem is akartam, jó volt nekem így), pedig elég sokat ettem.

Ha egészséges vagy, és most nem sportolsz rendszeresen, lehet, hogy némi edzéssel izmosabb lehetnél, és így is tudnád növelni a súlyodat pár kilóval. Csak arra vigyázz, hogy egyél is mellette rendesen (fehérjére figyelj oda).

2018. dec. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenki születik egy testalkati adottsággal, amit meg kell tanulni elfogadni :) Valaki vékony alkatú, óriási megerőltetéssel is pár dekát tud felszedni. Van akinek kicsi a melle és semmi feneke nincs.

Aztán van akinek nagy a feneke és kicsi a cicije. :D De átlagos alkatú, aki könnyen hízik és izmosodik, aztán ha úgy alakul, könnyen is fogy.


És vannak genetikailag erősebb alkatú emberek, akiknél nagyobb súly lesz ideális ugyanolyan magasság mellett, mert hizásra hajlamosabbak, lassabb az anyagcseréjük.



Senki sem lehet teljesen olyan mint egy másik személy. Bármit is csinálnak soha nem fog úgy működni az ő testük, mint másoké. Mindenkinek van egy "genetikailag kódolt" ideális testsúlytartománya, ami veleszületett és változtatni nem lehet rajta, mert a test mindig az egyensúlyra fog törekedni és arra, hogy ezt fenntartsa. Mindenkinek a sajátjához kell viszonyitani. Az egészséges életmód azonban mindenkire csak pozitiv hatással lehet.

Változatos táplálkozás, intuitiv étkezés (azaz annyit eszel amennyit csak kivánsz), elegendő mozgás, de nem is túlzásbavitt, és alvás)

2018. dec. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!