Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem megy a diétázás. Bármit...

Nem megy a diétázás. Bármit csinálok, állandóan éhes vagyok. Most szedtem vissza 5 kg-t. Egyszerűen nem tudom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pszichoterápiára is jártam már. 3 szakember írt már étrendet, amiben grammra és időpontra pontosan voltak megadva étkezések, amiket én követtem is. Leadtam már jelentősebb súlyfeleslegeket de végig éheztem a diéta alatt, aztán abbahagytam és sokat viszazabáltam. Egyszerűen imádom az édességeket, imádom tele enni magam. Olyan vagyok mint egy alkoholista, csak nem az alkohol kell hanem a cukor. Ez tesz boldoggá csak, más nem. Nagyon szomorú, szerintem egész életemben kövér maradok. Gyermekként is az voltam, aztán leadtam valamennyit és már nem számítok extrém kategóriának. Nyáron már csak duci voltam, de visszaszedtem rengeteget. Ismét zabálni fogok egész karácsonykor. NEM TUDOM MEGÁLLNI.... akaraterő kéne, de egyszerűen a testem kívánja. Szorongok evés közben és után, szenvedek de mégis megeszem. Nem tudom abbahagyni, már az epehólyagom is kivették és lassan inzulinrezisztens is leszek (jelenleg pont a határértéknél volt minden érték). Hiába mormogom magamnak hogy beteg leszek, rengeteg betegséget okoz az elhízás, hiába az egész. Sokat segítene ha a szüleim is egészségesebben élnének, de ők is sz_rnak az egészbe. Ebbe fogok belehalni, de valamiért mégse megy. Csak ez okoz örömet, ez nyugtat meg. Szánalmas, de ez van.
2018. dec. 22. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Valami más megközelítés kellene. Ha végig éhezel a diéta alatt, akkor az nem megfelelő neked. Lehet, hogy a sok kis étkezés volt a baj, és neked más elosztás kell, hogy legalább egyszer egy nap igazán jól tudj lakni. Lehet, hogy túl kevés volt benne a zsír, vagy összességében túl nagy a kalóriadeficit.

Az mondjuk tipikus hiba részedről, hogy úgy gondolod, vége a diétának, és most már mindent ehetsz úgy, mint előtte. Létezik olyan, hogy súlytartó étrend, a fogyókúrásnál lazább, de nem eszel össze mindent odafigyelés nélkül. Ha így folytatod a fogyókúra után, és odafigyelsz, hogy legalább nagyjából bevigyél minden fontos tápanyagot, nem fogsz rohamosan visszahízni, hogy aztán kezdhess elölről mindent.

Az, hogy a szüleidet nem érdekli az egészséges táplálkozás, nem kellene, hogy akadályozzon. Én évekig hallgattam, hogy minek diétázok, meg milyen hülye vagyok, mindent kell enni stb., de eleget olvastam a témáról, hogy ezek leperegjenek rólam. Az eredmény mínusz 15 kg, jó közérzet, formás(abb) test, jobb egészségi állapot, több energia. Nekem aztán magyarázhatnak, és rakhatják elém halomba a cukros-lisztes ételeket, max. megkóstolom és ennyi. Nem éri meg visszatérni a régi rossz étrendemhez, pedig én is szeretem a finom ételeket, de egészséges ételekből is van rengeteg finom, inkább azokból eszem magam tele.

Egyébként igen, a cukor valóban függőséget okozhat, és te függő vagy. Ezen csak az segít, ha egy időre teljesen kiiktatod, a többi finomított szénhidráttal együtt. Pár nap vagy hét után már nem leszel ennyire rákattanva. Én simán elsétálok egy pékség előtt, érzem, milyen jó illata van a péksütiknek és továbbmegyek, ennyi.

2018. dec. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%
Kellene mozognod is mellette és nem zabálni annyi cukrot és kész is. :)
2018. dec. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az nagy baj, ha a saját egészséged sem érdekel... Oké, ízlés dolga is (ami persze változhat), de az egészségtudatos életmódot össze lehet hozni a hedonizmussal, tapasztaltam én is, sokan mások is. Valami kompromisszumot, de jó lenne, ha konzenszust tudnod kéne kötni, nagyon szerencsétlen helyzet, ha csak azt szereted, ami neked árt, valószínűleg nem erről van szó.


Ez volt az egészség rész. Fogyni teljesen más, az ezzel gyengén korrelál. Cukrokkal is le lehet fogyni, bár való igaz, ha azzal elszáll az ember, akkor sok esetben csak éhezve tud fogyni - vagy rengeteg edzéssel, az is egy opció.


Azt simán el tudom képzelni, hogy rossz étkezéseket adtak a szakemberek, én meg se próbálnék menni hozzájuk, mert garantáltan olyat mondanának, ami nekem nem jó (eleve nincs az az isten, hogy én betartsak egy kötött dolgot. nem is TUD az ember mindig ugyanakkor enni, nekem nincs is életem, de azért előfordul, hogy más programom van az adott időben vagy valami s némi rugalmasság is kell, ha éhes vagyok, akkor pedig eszem, nyilván. s mit tudnak a szakemberek a te tested egyéni s nyilván nem robotikus működéséről? no mindegy).


Én a magam részéről tesztelgettem, mivel lakom jól, így megfelelő étrenddel, mozgással, elosztással jóllakottan tudok fogyni, ha egy minimális önuralmam van s jól is alszom, mert az is bekavar. kalóriatöbbletben is éheztem, de tudtam úgy változtatni, hogy ne legyen ilyen gondom enyhébb deficitben sem. Hiszek benne, hogy szinte mindenkinek megvan a jó életmód, ahol nem kell éheznie fogyáskor (azoknak nehéz, akik aktívak, minden egyformán laktatja őket és deficitben éheznek, nincs mese. ismerek ilyet is, de ez ritka, általában rossz étrend, kevés mozgás, túl kevés kalória a gond).


Ha kényszeresen zabálsz, az lelki probléma, ebbe nem megyek bele. Ha csak eszel, mert karácsony van és lazaság, az érthető, sokan túl is eszik magukat, ez eny egészen szolid szintig normális, a durva túlzabálás viszont elég önsorsrontónak tűnik, én hedonista vagyok, így igyekszem elkerülni az ilyesmit, ha valami idióta énem rá is akarna venni.


Én édességimádó vagyok, de nem eszem cukrot, semmiség volt elhagyni (kivételek persze vannak, de itthon sok éve nem tartok cukrot, csak karácsony körül mézet). Nem próbáltál még leszokni róla úgy, hogy az édességek bőven megmaradnak? A kettő elhagyása egyszerre elég vad lehet...


A dugig evés is lehet normális, már ha nem hányásig, hasfájásig eszed magad, csak alaposan jóllakottra, mert neked valamiért az a jó. Sokunk képtelen keveset enni, mi ritka, nagyobb étkezéssel tudunk kellemesen fogyni, sokszor a deficitet is érdemes szolidra vennünk, ez nálam merőben aktivitásfüggő, kevés mozgással képtelenség a nagy deficit, nincs ebben semmi különös.


Gondolj bele, hogy mennyire fontos az egészséged. S tegyél legalább apró lépéseket előre. Nem kell önsanyargatnod, drasztikus dolgokat tenned... Csak mégis, valamit. Sokat tud változni az ember, ezt tapasztalhattam. A te hozzáállásoddal bizonyára sok türelemre s szerintem trükkökre is szükséged lesz. Van, aki fegyelmezett, kap egy étrendet és betartja, lefogy simán, de sokunk azért nem ilyen. Ettől még nem kell feladnod.

2018. dec. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!