Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Este sok volt az alkohol. Mi...

Este sok volt az alkohol. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Üdv. Belátom, hogy hülyeséget csináltam, ugyanis sose voltam berúgva (mostmár nem is akarok lenni). Mindenesetre az egész baráti társaságom már 1 hete folyamatosan iszik stb, gondoltam 19 évesen egyszer én is kipróbálhatom. Vettem vodkát és hát 2 deci el is ment belőle. A helyzet az, hogy annyira be akartam rúgni, hogy kb 6 órával ivás előtt nem is ettem mert nem voltam otthon, vacsorát meg nem csináltam. Szóval üres gyomorra viszonylag rövid időn belül ment le a 2 deci. Kb másfél órát volt bennem, közben sósat ettem. Kb 3x hánytam, először keveset aztán sokat és harmadszorra ilyen barnás vöröses valamit. Sőtt még egyszer feljött ilyen barnás trutyi amikor rá gondoltam... Ez mi? Vér? Vagy gyomorsav?


Egyébként sörös vagyok, szinte napi szinten iszok. Nem gondoltam, hogy a vodka így betesz :D


Egyébként mindenre emlékszek, neten visszaolvasva is kevés elírással írtam és semmi szokatlan nem volt az írásomban sem.


Most fáj a hasam fél kiflit ettem meg ittam teát. Mit tegyek, hogy jobb legyen?


Ui: helyesírási hibákért bocsi, nem vagyok tiszta magyar.



2018. dec. 29. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem árt ha tudod, hogy ha napi szinten iszol, akkor alkoholista vagy. Amúgy meg most igyál sok vizet.
2018. dec. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gyomormosás. Menj orvoshoz, hogy kimossák a gyomrodat.
2018. dec. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 hallottam már több embertől, de ezzel nem nagyon értek egyet. Egyrészt mert 1 nagy sör talán még jót is tesz az egészségnek, másrészt nem függök tőle, szóval ha arról van szó, hogy nem ihatok akkor simán nem iszok hetekig hónapokig. Utóbbi időben mondjuk heti 4-5x ittam de azt is csak este és alvás előtt.

#2: azért ahhoz durvább jelenetek kellenek szerintem, haver volt már olyan állapotban, de szépen is nézett ki :)

2018. dec. 29. 10:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Pihenj és pótold a vizet. Később jobb lesz. Legközelebb egyél valamit előtte és nem hányod ki 😉
2018. dec. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyin sok víz, C-vitamin.
2018. dec. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó kis társaságban forogsz. Hány kocsi árát ittátok már el? Egyébként 1 sör sem tesz jót. Pontosan 0 dl alkohol tesz jót, mert a szervezetnek semmi szüksége rá.
2018. dec. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Nincs teendő, pihend ki! Tea, meleg leves, esetleg savlekötő, ha úgy érzed, ilyesmi. Gyomorsav közel fehér színű, világosbarna és a fehér között van félúton és irdatlanul marja a gégéd, ha feljön, epe pedig sárga, ha sötétbarna, közel fekete volt, az valóban lehet akár vér, (elpattanhatott egy ér) de jó eséllyel csak vmi kaja színezte ilyenre. Ez az alkoholmennyiség nem annyi, amit feltétlen ki kellett volna "löknie" a szervezetednek, pláne ha szoktál alkoholt fogyasztani, szerintem szimplán azért hánytál, mert sok volt a savad (mert nem ettél)! Hogy képben voltál azt pedig embere válogatja, valaki akkor is emlékszik mindenre másnap, mikor már menni, beszélni nem tud, sőt sokan vannak úgy, hogy minél többet isznak, annál inkább igyekeznek korrigálni, a járásukon, a beszédjükön, a mondatalkotáson, sokszor körültekintőbbek "részegen" a mondandó megfogalmazásában, mint józanul.

Azért azt javaslom, hogy ne igyál ilyen vackokat, mint pl. a vodka. Minek? Igya azt az, akinek földje, klímája erre elég csak, hogy ez szülessen belőle.


Jól értem, hogy nekiláttál otthon egyedül inni? Ezt sosem értettem. Nem alkoholizmus az, ha napi 1 sört megiszol, ugyanakkor az egy erős alapja lehet, ha valaki azért iszik, hogy berúgjon, megteszi ezt akár egyedül is, nem pedig társasággal. Figyelj oda, mert ez alapján a hajlamod megvan rá! Nem gond, ha iszol alkoholt naponta, csak ne kösd hozzá semmihez, így ne kösd a hazaérkezéshez, közvetlen az étkezéshez, pláne ne az elalváshoz, mert az idővel függővé tehet, amiről egyébként könnyen lelehet jönni, szóval nincs akkor sem olyan nehéz dolgod, mint annak aki mattra vágja magát minden nap, de egy enyhe függőséget okozhat.

A kérdés egyébként nem erre irányult ha jól értelmezem, szóval nem értem azokat sem, akik csak azért írnak, hogy az Ő értelmezésük alapján mi az alkoholizmus definíciója!

Alkoholra nincs szüksége a szervezetnek, mert valóban annak nincs semmilyen jótékony hatása, ugyanakkor a sörnek van, a bornak van, a röviditaloknak nem igazán, a gyomorkeserű ugyan akár helyre tud billenteni egy émelygést, illetőleg az egyéb röviditalok akár segíthetnek a nehéz kaják emésztésében, de hát ez esetben is 1 felesről beszélünk, nem többről és embere válogatja vagy talán inkább a "helyzet".


Eltelt egy nap, gondolom én, azóta helyrejöttél. :) Jön a szilveszter, feltételezem ez azért némi óvatosságra intett. :D


Fiatalok! Igyatok normális, minőségi magyar borokat, pálinkákat, esetleg jó minőségű osztrák/német/belga söröket, avagy ha hazai, akkor jóról nem igazán beszélhetünk, de legalább azt a közepes minőséget találjátok meg. Édes röviditalokat, továbbá az ilyen sz-rokat, mint vodka, hubi, jager, cider kerüljétek el! Aki tudja magáról, hogy hajlamos savtúltermelésre, az vörös bort igyon, fehéret ne, és pezsgőt pedig ne igyatok, csak akkor ha egy pohárral isztok, koccintotok, előtte, utána más alkoholos italt ne fogyasszatok!

Tudom, hogy csórók vagytok, én is az voltam, nem kell annyit inni, legyetek társaságban, tartson össze az a társaság, dobjátok össze a pénzt, ne úgy jöjjetek össze, hogy mindenki a kevés pénzéből vesz valami sz-rt, aztán összejöttök és azt halmozzátok fel az asztalra, hanem együtt vegyetek minőségi piát. Teszem azt mondjuk 6-an én úgy gondolom simán össze lehet dobni a pénzt fél liter minőségi pálinkára/whisky-re (ami 6 ezer forintnál kezdődik!), esetleg tálca sörre, pár üveg jó borra.

2018. dec. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7: igen, délben ettem egy kis levest késő délután pedig megjött az étvágyam, szóval ettem rendesen, csak hát óvatosan. Egyébként a sötétbarnás színre rájöttem, hogy az előtte elfogyasztott kóla volt. Hát igen szilveszter előtt ez egyrészt jól jött, másrészt otthon töltjük családi körben, szóval az italozás nagy mértékben elmarad.
2018. dec. 31. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!