Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a teendő? (anyám elviselhet...

Mi a teendő? (anyám elviselhetetlen)

Figyelt kérdés

Szóval bipoláris 1 zavara van. Mikor megtudtam, kb. azt mondták, hogy néha rossz, néha meg jó kedve van. Mondom ok. Hát nem egészen...

Kb. elviselhetetlen. Röviden megpróbálom összefoglalni:

Mikor depressziós (ált. 2-3 hét), akkor mindenki h***e, kihasználjuk, tönkretesszük, nem eszik, nem csinál semmit (persze a háztartást én vezetem, gimi mellett). Csak alszik, de ha nem akkor sem sokkal jobb. Tehát nem csak rossz a kedve, hanem kifejezetten gonosz is tud lenni.

A mánia pedig még ennél is rosszabb. Folyamatosan beszél, ordít, énekel, piál. Ő a világ közepe, ha pedig mondom, hogy maradjon már nyugton, akkor nekem jön, meg h***e r***c vagyok. Random elmegy vásárolni, az éjszaka közepén jön haza részegen, hajnalban porszívózik, fenyeget.

Persze gyógyszereket nem (vagy ritkán szed), mert ő nem beteg. Mikor közlöm vele, hogy nem kéne berúgni, pasizni stb.), akkor elküld a p*****a.

Tudom, hogy nem tehet róla, de már nem bírom elviselni (ahogy apám sem, már elváltak). Mit kéne tennem? Azt ne írjátok, h költözzek el, mert az nem megoldás. Őt sem akarom egyedül hagyni, de a kisöcsémet meg főleg nem hagynám vele, aki 13 éves. Én 17/l vagyok. Tényleg elviselhetetlen.



2017. dec. 3. 19:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz kell vinni. Tudom, hogy nem fog önszántából elmenni, de akkor meg amikor pl ordít, nyugodtan rá lehet hívni a mentőket, és mondhatod, hogy féltetek tőle. Ha szerencséd van, beviszik a pszichiátriára egy pár hétre. Amúgy egyedül is elmehetsz orvoshoz, és megkérdezheted, hogy hogyan, mi módon lehetne rávenni, hogy szedje rendesen a gyógyszereit.
2017. dec. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 antal1234 válasza:
17%
Légy férfi ! ha tele van ideggel és nem bir magával, vágd szájon, megnyugszik majd lefekszik .
2017. dec. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi! Nagyon kedves vagy, h ilyen hamar válaszoltál (amúgy bocsi a sok trágárságért, de most is agyon felidegesített).

Egyszer kihívtam a mentőt. Konkrétan késsel fenyegetett meg. Aztán elvitték, bent volt egy ideig. Kijött, de egy kis szünet után folytatódott.

2017. dec. 3. 20:17
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, amikor éppen jó hangulata van mármint normális, ülj le vele beszélni. Mond neki, hogy mit érzel amikor látod milyen a depis időben. És az öcséddel mennyire fájdalmas ezt tehetetlenül végig nézni. Szeretnéd, ha a régi lenne, és ha nem kezelteti magát akkor nektek hatalmas fájdalmat okozz. Tisztán nyugodtan mondd el neki. Semmiképp emeld fel a hangodat. És ha ő elkezd veszekedni stb, mutassrá, hogy ha te lennél bipoláris és nem szednéd a gyógyszereket ő hogyan érzné magát... Remélem, sikerül rávenni a kezelésre, mert súlyosbodhat az állapota onnantól már rátok nézve veszélyes. Viszont akkor elvehetnek titeket tőle. Ha semmi hatása sincs az erőfeszítéseidnek keresd fel az orvosát. Beszélj vele. Ő majd segíteni fog!
2017. dec. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Második. Lányként elég nehéz lenne férfinek lenni (ha férfi lennék, akkor sem bántanám). Inkább a magadfajta primitív disznót kéne felpofozni.
2017. dec. 3. 20:19
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Ha veszélyben érzes magad akkor inkább a rendőrséget kellene viszont akkor valószínűleg a gyámügy megy értetek.
2017. dec. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Harmadik. Köszönöm kedves válaszod! Valóban van, amikor semelyik "állapotban" sincs, bár nem túl gyakori. Ilyenkor ált. rossz kedve van, de van betegségtudata. Közel sem kedves, de lehet vele beszélni. Ilyenkor szoktam is, de a pszichiáternél mindig elborul az agya.

Negyedik. Ez sem rossz ötlet, de nem szeretnék rendőrséghez fordulni.

Tényleg köszönöm a sok kommentet, ugyanakkor sajnálom, h ilyen sokaknak van tapasztalata a mentális betegségekkel.

2017. dec. 3. 20:24
 8/17 anonim ***** válasza:
45%

A pszichiáter szerintem nem megoldás, mert az is gyógyszerekkel kezeli a problémát. Mármint nyílván kell gyógszer, de sokan plusz fölösleges tablettákat is felszoktak írni. Az a baj, hogy nem gyógyítható a betegsége, viszont a tüneteket enyhíti. Meg idő mire hat a gyógyszer. Nem tudom mit tehetnél ami jó neked is meg neki is. Nehezebb helyzetben vagy, hogy van egy kistestvéred.

Esetleg nagymama-nagypapa-rokonok, ha nagyon gázos a helyzet tudnak segíteni?

Lehet nem akarod egyedül hagyni anyukádat, de lehet erre van szüksége, hogy egy kicsit úgy igazából egyedül érezze magát és rájöjjön, hogy elrontotta.

2017. dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Utolsó. Sajnos valóban gyógyíthatatlan. Nagymamám nagyon rendes, aranyos és nagypapám is. Csak, h ha elmegyünk öngyilkos lesz (depis állapotban), vagy csak rosszabb lesz. Mániásan meg lesz@rja. Normál állapotban meg nincs értelme, mert akkor ugye moderálja magát. De ha nagyon elfajul, elmegyünk, nem érdekelnek a következmények.

Egyébként kisöcsém nagyon szokott félni, nem tudja, h mi történik. Én meg azt ne tudom, h mit mondjak neki. Azt azért nem akarom, h "hát tudod... anyu elmebeteg" (bár valóban az).

2017. dec. 3. 22:03
 10/17 anonim ***** válasza:
És ha legalább a kisöcséd elköltözne? Tudom, hogy rossz, de az sem jó hogy fél, és még nagyon kicsi, hogy ezeket lássa. Apukád nem segít ilyenkor valamit?
2017. dec. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!