Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem esznek a vegánok mézet?

Miért nem esznek a vegánok mézet?

Figyelt kérdés

Ez az egy, amit nem értek a vegánságban. Tudom, hogy ez is állati eredetű termék, de a méheknek nem történik semmi baja attól, hogy megesszük a mézüket. Akkor esszük meg, amikor nekik már nem kell. És a méheket nem is tartják olyan embertelen körülmények között, mint más állatokat. A házi mézre gondolok persze, amit kistermelő méhészek otthon készítenek.

Etikai alapon vegánoktól kérdezem. Köszönöm.



2019. jan. 10. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Én vegetáriánus vagyok, de a lányom, aki előtte két pofára ette a húst, sajnos 3 éve vegán lett. Sajnos, mert látom rajta a hiánytüneteket! Nem egészséges, ahogy étkezik, nem visz be elég fehérjét! Nem értem a vegánokat!!! A tojást miért nem eszik meg, hiszen ahhoz nem kell megölni a tyúkot! A mézet sem értem! Hülyeség és egészségtelen!
2019. jan. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Mert kihasználjuk a méheket, elvesszük tőlük a mézüket. Cserébe otthont és védelmet, szükség esetén táplálékot kapnak szegények. (Nem vagyok vegán.)
2019. jan. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Én nem hívom magam vegánnak, pont a méz miatt (meg ha vendégségbe megyünk a tejes-tojásos palacsintát is megeszem...). De olyan érveket hallottam már vegánoktól, hogy fúj de hiszen abban a méh nyála is benne van, meg ilyenek. Hát én ezen csak nevetek. Egyáltalán nem természetellenes a méz fogyasztása (szerintem).
2019. jan. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

A vegán alapgondolat:

A méhek a mézet maguknak készítik, nem az embernek is, a méz, egyéb méhészeti termékek elvétele rablás. A mézelvételnek halálos áldozatai is vannak, ez gyilkosság. Többlet méz gyűjtésére kényszerítik a méheket, ez rabszolgamunka.

Egy méhész.

2019. jan. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem akkor esszük meg, amikor már nekik nem kell, hanem elvesszük, ha kell nekik, ha nem. Amúgy kéne, télire, de mi lenyúljuk, ők meg kapják helyette a cukrot.
2019. jan. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó, ez nem mindig igaz. Ismerek olyan termelőt, aki nem veszi el az összes mèzet a mèhektől. Az utolsó nagy hordást a mèheknèl hagyja ès azon telelnek. Mondjuk neki nincs is kilós mèze, kivève a napraforgó ès vegyes mèzet (abból gyűjtik a legtöbbet). A többi fajtàt 400, 150g-os kiszerelésben adja. Kicsit dràgàbb is, de nem olyan vèszesen.

Csak èrdeklődni kell a termelőknèl, hogy hogyan tartjàk a mèheket, ès ha jòl akkor szerintem nem baj ha időnként mèzet is fogyaszt az ember.

2019. jan. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Annyi baja történik a méheknek hogy

1) elvesszük amit gyűjtenek, ezzel folyamatosan újabb gyűjtésre kényszerítve őket, ami kimerítő és felesleges lenne

2) sok méhész sajnos cukorral pótolja az elvett mézet, ami nem megfelelő táplálék a méheknek, bele is betegedhetnek. (tisztelet a kivételnek)

3) azzal hogy csak annyi mézet hagyunk nekik amivel áttelelhetnek gyakorlatilag kiírtjuk a méhpopulációt. A többletmézből táplálhatnának új szaporulatot, akik kirepülnek tavasszal és új kaptárat alapítanának, ez a méhésznek nem érdeke. Ő állandó létszámot, vagy nem túl nagy, kontrollált növekedést akar. Tehát folyamatosan akadályozzuk a méhek szaporodását, nem segítjük ezzel a folyamattal. Ez abban a korszakban, amikor a jelenleginél jóval több méhre lenne szükség az ökoszisztéma fenntartásához, nagyon sajnálatos.

2019. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!