Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az mitől lehet, hogy akármilye...

Az mitől lehet, hogy akármilyen éhes is vagyok, akkor is csak rettentően keveset tudok enni?

Figyelt kérdés

Mostanában egyszerre nagyon keveset tudok enni, de aztán rá 3 órával már korog a gyomrom, ezért megpróbáltam azt, hogy huzamosabb ideig (7+ óra) nem eszek, így nagyon éhes leszek és remélhetőleg fogok tudni nagyobb mennyiséget fogyasztani.

Ami történt: pár napja csináltam magamnak egy jó adagnyi sajtos tésztát, kívántam is, de szó szerint ettem 15 individuális tésztát és úgy éreztem, tele vagyok, ha többet eszek, akkor azt fel fogom hányni.

Minden étkezéssel így vagyok, ha konkrétan éhezem, ha nem, mindig kb ugyanannyit tudok enni.


2019. jan. 12. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez lenne az egészséges, hogy sokszor keveset eszel, 5-6 alkalommal naponta. Így folyamatosan dolgozik az emésztőrendszered, illetve a megfelelő tápanyagokat is fel tudod dolgozni.

Persze, ha olyan helyen dolgozol, hogy nincs alkalmad három óránként enni, az nem jó, de egyébiránt használd ki, hogy neked jól működik az emésztőrendszered.


Viszont éheztetéssel nem fogsz tudni többet enni, akkor csak összeszűkül a gyomrod. Pont azzal tudsz emelni az adagokon, hogy mindig csak pár falattal eszel többet, mint ami elég lenne (ne légy rosszul azért), így szépen lassan egyre többet fogsz tudni enni. De még egyszer: ha megteheted, maradjon a sokszor kevés. :)

2019. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :)


Eddig így csináltam, naponta négyszer ettem (ált. 6-kor, 10-kor, 2-kor és 5-kor), csak már kezdett frusztrálni, hogy az étel háromnegyedét el kell dobnom, mert képtelen vagyok megenni. Ezért próbáltam elhúzni az időt étkezések között, hátha. :/

2019. jan. 12. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!