Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Honnan tudhatom melyik diéta...

Honnan tudhatom melyik diéta illik hozzám, segít nekem?

Figyelt kérdés
Sohasem voltak problémák a súlyommal, az utóbbi fél évben kezdtem el hízni. A súlyom csak 2 kg-al mutat többet mint amennyi nálam a normális, mégis az alakom azt a látszatot kelti mintha legalább 10 kg-al több lennék a kelleténél. Főleg a hasamra, fenekemre és a combomra rakódik a zsír, már szabályos körte alakom van (az eddigi homokórához képest). Arra már rájöttem hogy sportolni kell, sokat. De mit változtassak az étrendemen? Néztem ilyen tesztelgetős oldalakat ahol megmondják mi illik hozzám, de nem nagyon hiszek benne mert kétlem hogy az fog rajtam segíteni ha nem eszek gyümölcsöt vagy kiiktatom a húst az étrendemből...Minden ételfajta (zsír, fehérje, hús stb.) kell a szervezetnek, csak gondolom nem mindegy milyen formában. Ebben kellene egy kis segítség...

2017. okt. 15. 13:11
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Homokóra alkatból sosem lesz körte vagy fordítva.

A fogyás minden testalkat esetén egyforma: kalóriadeficitet kell elérni. Azt mindenkinek magának kell megtalálnia, hogy milyen étrendet tud hosszú távon relatíve könnyen tartani. Van aki ketogén diétán, van aki sok zsírral, én pl viszonylag sok szénhidráttal érzem jól magam. A mozgás nem feltétel, de sokat segít. Könnyebb a deficitet tartani és szebb is a végeredmény.

2017. okt. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt leginkább magadnak kell kitapasztalni, hiszen előre senki nem tudhatja, te milyen étrenden érzed magad jól.

Az nem igaz, hogy minden ételfajta kell a szervezetnek, hús pl. nem kell. Fehérje és zsír igen, ezek esszenciális tápanyagok, ahogy sok vitamin és ásványianyag is, de ezeket rengetegféle ételből be lehet vinni. Egyetlen ételcsoport nincs, ami nélkül ne lehetne tartósan egészségesen élni. Vannak embercsoportok, akiknek a táplálkozásában egyáltalán nincs közös pont, max. a fűszerek. Ha extrém is ez, megmutatja, hogy nem kell mindent ennünk...


2 kilótól nem leszel hangsúlyosan alsó tájékon elhízott, akármilyen szemmel is nézed... De mivel nem látlak, ezzel nem foglalkozom. Egy jó étrend sosem árt, akkor is, ha fogyni sem akar s 2 kiló azért már meg tud látszani egyeseken. Nem drasztikusan, de lehet zavaró.


A kitapasztalás előtt azért belegondolhatsz, mit tudsz magadról, hogyan szeretsz enni, mit vettél észre, mi ad neked energiát, mi laktat... Bizonyos dolgokat előre tudtam magamról, azokban a pontokban eszemben sem volt változtatni, úgyse ment volna. Persze ha valami egészségtelen dologgal kapcsolatban vagy függő, azt érdemes leépíteni, én most az ártatlanabb dolgokra gondoltam, hogy pl. ha neked a zsíros étrend ad energiát, akkor felesleges zsírszegényen enni, ha máshogy is meg tudod oldani a megfelelő tápanyagbevitelt és viszonylag kellemes fogyást. Ha fontos a gyümölcs, akkor ne iktasd ki..etc. Nagyon ritka, hogy valakinek az ilyen alapvető dolgaiba kell erősen beleavatkozni, bár olyan is akad.

Van, akinek eleve nem fekszik a teljes tiltás, az ne csinálja azt.

2017. okt. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Rá lehetne fogni hogy csak rossz a testképzavarom de nem. Észrevettem magamon de direkt nem hangoztatom, és mégis többen is megjegyezték hogy "husos lettél", "megnőtt a feneked" és a klasszikus "terhes vagy?"


Amúgy köszi a válaszokat, még jöhet :)

2017. okt. 15. 18:02
 4/5 A kérdező kommentje:

*testképzavatom van

A "rossz" nem kell oda...:)

2017. okt. 15. 18:03
 5/5 A kérdező kommentje:
jól van gyerekek, nem tudok írni... :D
2017. okt. 15. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!