Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szénsavas üdítőktől kikészült...

Szénsavas üdítőktől kikészült a gyomrom? Mi a véleményetek a szénsavas italok fogyasztásáról? Esetleg tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A véleményetekre lennék kíváncsi.

20 éves leszek. Egész életemben fogyasztottam kisebb-nagyobb mértékben szénsavas üdítőket és ízesített vizeket (sajnos). Jelenleg fél éve eljutottam arra a szintre, hogy nem esik jól a szénsavas üdítö, éget, marja a gyomrom, egyszerűen rossz lesz tőle a közérzetem. Szerencsére könnyen rászoktattam magam és minden nap csak csapvizet, néha teát és 3 az 1-ben kávét iszom. Zsíros ételt előfordul, hogy fogyasztok, de különösebben nem szenvedek az emésztéssel. Elképzelhető lehet, hogy csak a szénsavra érzékeny a gyomrom? Esetleg a tudat, hogy tulajdonképpen szemetet iszok így, ilyen módon jelentkezhet?

Emellett olvasnék a ti tapasztalataitokról, mit gondoltok a különböző gyógyvizekről, stb., tulajdonképpen mindenről, ami a napi hidratáltság témájához hozzátartozik.



#ivóvíz #vízfogyasztás #hidratáltság #szénsavas üdítők #gyógyvizek
2019. jan. 14. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha fáj tőle a gyomrod akkor örülj neki. Az égvilágon SEMMI egészséges nincs az üdítőkben, ezzel szemben legalább eszméletlenül károsak. Kirohasztják a fogaid, rengeteg cukrot viszel be velük, stb.


Az ízesített vizek, na ez egy másik agyament dolog. Víz plusz valami vegyszer, mert egyiket sem gyümölccsel ízesítik. Szemét, kuka.


Viszont Magyarországon gyakorlatilag mindenhol kiváló minőségű a csapvíz. Az kell a szervezetnek!!!


Az ásványvizeket emiatt nem nézem sokba. Látom az embereket pakolni zsugorszámra a vizet, amire kiadnak egy csomó pénzt pedig a csapból is tökéletes víz jön. Mondjuk mindenkinek szive joga, inkább ásványvízre verje a pénzét, mint ezekre a lónyálakra.


(kb 10 évig kólán és üdítőn éltem)

2019. jan. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Zacher Gábor fogalmazott úgy egy idei szilveszter utáni interjúban, hogy (nem pontos az idézés) "a szénsav a gyomornak olyan, mintha gyalulnák belülről a gyomorfalat"..
2019. jan. 14. 23:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy az előttem szóló hol a bánatban él ahol ennyire jó a csapvíz, de nálunk annyira pocsék sokszor a minősége meg fura mellékíze van meghagy ne soroljam mi hogy azt meginni nem lehet. Én is régen gyerekként sok szénsavas üdítőt, meg mindenféle szénsavas vackot ittam. Meg persze szódát. Engem leginkább a szóda készített ki, legtöbbször nyáron ha megkívánom én is hasonlóan érzem magam mint te kérdező. Az üdítőktől már elég régen leszoktam amikor elkezdtem az egészségesebb életemet élni, jóformán azóta csak alkalomszerűen iszok ilyeneket, de az jól is esik és ennyi.

Aztán amikor nyáron bent melóhelyemen nagyon szénsavas volt a szóda és szinte égett tőle a gyomrom meg hányingerem is lett már, akkor abbahagytam teljesen, és azóta semmi bajom. Ha megiszok egy pohár kólát attól még bajom nincs, de ha már megiszok mondjuk egy fél literest úgy egy délelőtt alatt na azt már megérzem. Az ízesített ásványvizeknek soha sem voltam a híve már nagyon régen mondták a TV-ben meg különböző cikkekben is olvastam hogy valami cukrozott aromákat kevernek hozzá hogy meglegyen az íz, és ezek az aromák mesterségesen létrehozott valamik ami vegyszer az szinte roncsolja a szervezetet. De a csapvizesnek mondom hogy sajnos a csapvizet is nagyon vegyszerezik tisztítás miatt. Persze vannak olyan országrészek ahol semmi baj nincs vele ezt alá is írom, mert laktam olyan helyen ideiglenesen ahol a csapvíz kiváló minőségű volt. De mióta visszaköltöztem a szülő városomba csak másik házba azóta ismét pocsék a víz annyira klórozzák meg érezni egy mellékízt hogy az valami borzalom. Bajom nincs tőle, de gusztusom sincs azt meginni. Ha szörpöt keverek hozzá úgy iható, az mondjuk egészségesebb mint az üdítő főleg ha házi szörp az igen csak jó. Meg néha rostos gyümölcsös üdítőt szoktam venni azokkal is az a baj hogy agyon van cukrozva, de néha napján az még belefér.

A szénsavas üdítő az igen csak roncsolja a gyomrot, én ismerek egy embert akinek ki is lyukadt a gyomra ezek miatt de ő napi szinten megivott 2 liter kólát meg minden este 1 üvegsört, meg nagyon sok szódát és ez bizony 15 év alatt annyira kihatott rá hogy igencsak megérezte, majdnem bele is halt.

2019. jan. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jelez a szervezeted, hogy ne fogyaszd a szènsavas üditőket!

Vagy maga a szénsavas marja a gyomrod, vagy mellè savat is csinàl. Felejtsd el, igyál vizet, abból is annyit egy nap, amennyit csak megbírsz! Felénk nagyon sokszor rossz a csapvíz minősége, ezért én mentes ásványvizet iszok. Heti egyszer-kétszer magnéziumost is, illetve oxigénes mentes vizet.Règebben sok szénsavas dolgot fogyasztottam, meg is bosszulta a gyomrom. Ha èpp èsszel belegondolunk, hogy a cola leviszi a vízkövet meg hasonló dolgokat, belül a gyomorral mit csinàl?! Lassan, de biztosan tönkre teszi! Viszont vannak olyanok akik bírják és x év utàn is semmi bajuk tőle. De azért ez ritka, mert előbb-utóbb sajnos jelentkezik.

2019. jan. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az üdítőkről ugyanaz a véleményem, mint ez előzőeknek. A legtöbb bolti gyümölcsléről is. Egy időben sok 100%-os gyümölcslét ittam, mert hogy sok bennük a vitamin és milyen egészségesek. Rettentő éhes lettem tőlük, rengeteg bennük a cukor, még ha nem is tesznek hozzájuk pluszban, ráadásul sokkal gyorsabban felszívódnak, mint ha friss gyümölcsöt ennél. Úgyhogy ezekről is leszoktam jó ideje.

A csapvíz nem olyan rossz, de ki tudja, mik vannak benne a klóron kívül is. Nem árt pár órán keresztül üvegkancsóba töltve szellőztetni, így a klór elvileg elillan belőle. Én víztisztítót is beszereltettem, így már nem veszek ásványvizet, legalább nem lesz annyi kidobott műanyag palack. Amúgy a palackból is belekerülhetnek a vízbe káros vegyületek, úgyhogy számomra ez az optimális megoldás. De lehet kapni vízszűrő kancsókat is, az is jobb, mint a semmi.

Én ezt a szűrt vizet és néha gyógyteákat iszom, annyit, amennyi jólesik.

2019. jan. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!