Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Honnan tudhatom, hogy laktóz...

Honnan tudhatom, hogy laktóz érzékeny vagyok?

Figyelt kérdés

Az orvos, hogy tudja megállapítani?

23l


2019. jan. 17. 23:22
 1/7 A kérdező kommentje:

Tejivás után sokszor felpuffadok és hasmenésem lesz, volt hogy hánytam a tejtől és azzal eggyütt minden amit akkor ettem.

Ez komoly betegség amúgy?

2019. jan. 17. 23:33
 2/7 anonim ***** válasza:
pl. hasfajas, hasmenes, hanyas, ezek utalhatnak ra
2019. jan. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

A félvilág érzékeny rá, európai úrimuri a tolerancia :) Nem komoly, hanyagolod, helyettesíted növényi alapú dolgokkal és kutya bajod nem lesz.

Sokan pl csak a színtiszta tejre érzékenyek, míg a feldolgozott termékek nem okoznak gondot.

2019. jan. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A teszt előtt diétáznod kell. A tesztben meg kell innod egy szabvány mennyiségű oldatot laktózzal, utána pedig várnod kell a következményeket.
2019. jan. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Laktóz intolerancia genetikai hajlamvizsgálat vérből. Nem kell előtte diétáznod, ehetsz, ihatsz vérvétel előtt.

De magad is egyszerűen kiderítheted. Ha néhány napig nem fogyasztasz tejterméket és ettől megszűnnek a panaszaid, akkor sanszos, hogy vagy laktóz intolerancia vagy tejfehérje allergia áll fenn nálad.

2019. jan. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: A diétát úgy értettem, hogy ki kell zárni a lehetséges laktózforrásokat.
2019. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szirupivásos vizsgálat előtt csak 12óráig kell nem enni inni semmit. A vérvételt nem tudom. A tejfehérjét mutatják ki diéta után terheléssel, van orvos aki laktózmentes tejet itat olyankor és ha van hatás akkor a tejfehérjétől van.
2019. jan. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!