Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Schobert Norbi:"Napi 60-80 g...

Schobert Norbi:"Napi 60-80 g szénhidráttól többet nem szabad bevinni a szervezetbe"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, néhányan kuruzslónak tartják Schobert Norbit, aki csak a drága termékeit propagálja, néhányan viszont (szerintem jogosan) igenis figyelnek a szavaira, mert amit próbál mondani, az (részben) igaz.


Viszont ezt a mondanát nem birom megérteni. Ugye tudjuk róla jól, hogy a szénhidrát csökkentett ételek fogyasztását hirdeti. Oké, de ez a 60-80 g CH nem túl kevés? Vagy konkrétan milyen CH fajtára érti?

A zabpehely szitne mindenki szerint (még ő szerinte is) nagyon jó reggeli, tele van jó minőségű CH is a fehérje és rostok mellett. Ha én reggeli megeszek 100 g zabpelyhet az 58,7g CH-t tartalmaz a zacskója szerint. Akkor lényegében egész nap már nem lenne szabad ennem CH-t ez szerint az elmélet szerint?


Tudom (illetve gondolom), itt arról van szó, hogy ő más milyen CH-ra gondol mint ami mondjuk a zabpehelyben van. De mi a helyzet mondjuk a krumplival? Az is csupa CH, nem is finomított.


Köszönöm szépen előre is, ha valaki kicsit helyretenné ezt a fejembe, én csak próbálom megérteni a dolgokat.



2019. jan. 24. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Norbit és az elveit nem ismerem.

De aki 100 gramm zabpelyhet megeszik reggelire, az nem semmi!

2019. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Schobert életében nem végzett fizikai munkát, ezért folytatja ezt az életmódot, mert arra a kis bohóckodásra amit csinál, elég ennyi kalória is.


Továbbá 50kg-os nőknek, ülő munkát végzőknek lehet elég egy nyúlszarnyi mennyiség, de egy 90kg-os embernek hol elég már 60-80g? Még 200 sem elég ha olyan a munkakörülmény, a további tényezőkről nem beszélve.

2019. jan. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1

Ez valami irónia volt? A 100 gramm zabpehely mióta sok? Turmixként 150 grammot minden gond nélkül megeszem.

2019. jan. 24. 18:07
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Kemény fizikai munkám lessz a norbi könyen beszél ő nem dolgozik
2019. jan. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Ez már régóta ismert ajánlás és nem is ő találta ki, hogy a "zsírok a szénhidrátok tüzében égnek el", ami nagyon költői megfogalmazás, de a biokémiai anyagcsereutakat feltüntető biokémiai táblázat szerint "igaz". Hogy ő mire gondol, az a gondolatolvasókra váró feladat.

A nagy probléma az elhízást tekintve tényleg az, hogy a mezőgazdasági kultúrák kiterjesztése hatalmas előrelépés az éhezés okozta emberi halálozás megakadályozásában, de eközben a helyi túltermelés mindenféle cseles módszert bevet a fogyasztás fokozására. Az embereknek egyre kevesebbet kell fordítaniuk az élelem megszerzésére, egyre több a szabadidejük, viszont az agyuk működik. Az agyműködést pedig nem a napi betevő élelem megszerzésének mikéntjére fordítják, így fizikai elfoglaltság hiányában csak esznek, mert az jóérzést, örömet okoz.

2019. jan. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy MINDENKINEK x g szénhidrát/zsír/fehérje kell. Amennyire különbözőek az emberek, annyira különböző az a ch mennyiség, amire szükségük van, és amennyivel egészségesek tudnak lenni. Nincs se alsó, se felső limit.

A zabpehely nem mindenki szerint jó étel. A paleósok szerint pl. nem, mert gabona, még ha a többihez képest viszonylag hasznosabb is.

Egyébként bizonyos étrendösszeállítások mellett a 60-80 g ch nem kevés. Nekem napi 80 grammba a zöldségek mellett még méz, banán, alma és étcsoki is belefér, kb. 1800 kcal mellett. (Nem mindig 80 grammot eszem, néha 120-ig is elmegyek.)

2019. jan. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

A zabnak közepes a glikémiás indexe, ergo kis mennyiségben nincs vele probléma, (pl. ha kenyeret sütsz belőle úgy, hogy a fele tojás és tej), mert rengeteg rost van benne.

Viszont ha az ember “túladagolja”, vagy agyba-főbe eszi, mert az gondolja, hogy ez hűű de egészséges, az hízni fog tőle.

Szerintem a 60-80 gramm szénhidrát abszolút betartható, tekintve, hogy az ember nem csak szénhidráton kéne, hogy éljen, hanem főleg zsíron fehérjén és roston. A táplálék piramis, illetve a gyógyszer és élelmiszegyárak szénhidrát- és cukorfétise egy propaganda, és abszolút hamis elméleteken nyugszik. Nyilván nekik az számít, hogy minél többet adjanak el a cukros termékeikből és mielőbb beálljanak a gyógyszertár soraiba, ahol egyre több dolgot vetetnek meg velük. Bizarr, de sajnos igaz.

Bármennyien támadják, Norbinak igaza van. Egy év alatt 16 kilót fogytam csak azzal, hogy kizárólag alacsony glikémiás indexű és szénhidrát tartalmú ételt eszem.

Sajnos a manapság is népszerű “magyar szocreál” borzalmak rendkívül egészségtelenek: grízes tészta, krumplis tészta, (!!! Cukorsokk!) nokedli, tarhonya, rántott ételek rizzsel, krumplival,

A zsírból soha nem lesz testzsír, mivel a szervezet nem tudja, és soha nem is lesz képes azzá alakítani.

A nagymamám védőnő volt, és ugyanazokat a nézeketet tanulta és vallja, mint Schobert Norbi.

Ezzel szemben a mai dietetikusoknak csak a kalóriaszámolgatós baromságokat tanítják, amivel ténylegesen elhízott vagy inzulinrezisztens ember nem tud eredményt elérni.

2019. márc. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!