Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon túlettem magam, lehet...

Nagyon túlettem magam, lehet valami bajom, rosszul vagyok nagyon?

Figyelt kérdés
Éhes voltam és megettem egy egész tepsi rakott krumplit. Jól esett, kb a felénél már éreztem hogy sok de annyira jó volt hogy mind megettem. Most nagyon rosszul érzem magam, brutális hányinger, puffadás, még a légzésem is nehezebb. Lehet valami bajom? Remélem nem de azért biztosabb kiírni mert nem vagyok otthon a témában. Kihányni nem akarom mert ne menjen már kárba anyám főztje. Vettem be gyógyszert de még mindig brutál rosszul vagyok. Ha felállok nagyon szorít a hasamnál valami.
2019. febr. 24. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Jól felszedte a savadat. Igyál citromos vizet!
2019. febr. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Itt szerintem csak a hányás segíthet. Ha érzed hogy hányingered van ne habozz és hányd ki, erre ez a módszer. Nekem ez szokott segitteni és mindjárt megkönnyebbülök.
2019. febr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor beveszek egy Dipankrint meg egy Bilagitot.

Amíg nem vagy jobban, maradj függőlegesben, (ne feküdj laposan) akkor kisebb az esélye, hogy kihányod.

2019. febr. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A szódabikarbóna is jó (csak rossz az íze), és vegyél mély lélegzeteket nyitott ablaknál.
2019. febr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó azt pont találtam, úgy hogy le is nyeltem egy kis kanállal, remélem segít. Köszi mindenkinek, gyógyszer épp nincs kéznél. Hányni nem akarok mert nagyon szokott fájni utána a torkam.
2019. febr. 24. 23:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Bajod nem hiszem, hogy lesz tőle, ez az éjszakád sz@r lesz, de holnapra már jobban leszel.


A jövőben ezt úgy tudod elkerülni, ha lassan eszel és kisebb szüneteket tartasz közben, mert úgy megfelelő időben érzékeli a szervezeted a jóllakottságot és nem fogod túlenni magad.

2019. febr. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Szódabikarbóna evés után nem jó ötlet, az emésztéshez kell a gyomorsav, amit a szódabikarbóna pont közömbösít, aztán jön a puffadás, rossz emésztés. Akkor vegyél be szódabikarbónát, ha üres gyomorral feljön a savad, bár ilyenkor is célszerűbb inkább enni valamit.

A túlevés nem jó dolog, de sok emberrel előfordul. Ha már megtörtént, igyál/egyél valami savanyút. Citromos vagy almaecetes víz, savanyúkáposzta leve, esetleg egy pici kóla is jó lehet. Bár a kóla igencsak egészségtelen műlötty, van, akinek beválik ilyenkor illetve hányinger esetén is.

Remélem, tanultál az esetből. Ha már a felénél érezted, hogy sok lesz, ott kellett volna abbahagyni. Másnap is ehetsz belőle, nem éri meg így elrontani a gyomrodat.

2019. febr. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem érdekel a tudomány, a több évtizedes családi tapasztalat akkor is azt mutatja, hogy a savlekötő, akár gyógyszer, akár szódabikarbóna segít az emésztésnél és enyhíti a puffadást. Telezabáláskor már túl sok sav képződik, az is erősíti a hányingert.
2019. febr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem csodálom, én már 3 kanál után hánynék a rakott krumplitól.
2019. febr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!