Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg a zsír lett a legnagyo...

Tényleg a zsír lett a legnagyobb vita a táplálkozástudományban?

Figyelt kérdés
Úgy látom hogy a zsír lett a legnagyobb vita kérdése. Rengeteg ellentmondó tanulmányok jelennek meg pubmeden, hogy akkor az állati jó zsírok a telítetlenek nem jók vagy stb. Az hogy most ki mit pénzzel az jó kérdés de ezt így nem lehet eldönteni. Úgy látom hogy a cukor érdekes módon valahogy fő bűnös lett eléggé egységesen, ott szinte nincsen vita olyan hogy cukor diéta nincsen de olyan hogy ketogén diéta van. Miért a zsír lett most a legnagyobb vita amikor szerintem a cukor édességipar sokkal nagyobb profitot tudna termelni.
2019. márc. 10. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Fejezd már be ezeket a mindennapi kérdéseket!!!!

Van szenhidrátdiéta is amúgy, csak te vagy tájékozatlan.

Ketogén diéta sem csak a zsírról szól, a szénhidrát nem egyenlő a cukorral.

2019. márc. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
annyi kérdést ír ki, amennyit akar.
2019. márc. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

2. Ez nem igy van, az oldal egyértelműen irja a szabályzatban hogy ne tegye fel újra és újra ugyanazt a kérdést és ellenőrizze le nem kérdezte meg más korábban ugyanezt.

Ez a kérdező szándékosan provokál es teszi fel nap mint nap ugyanazokat a kérdéseket és marha unalmas már.

2019. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
3. Valóban ő teszi fel ezt a sok kérdést szerintem is, de azért a valjuk be sokszor elgondolkodtató tanulmányokat is tett fel a témában, ami engem meglepett és elgondolkoztam rajta, de alapjában nem értek vele egyett attól még...
2019. márc. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Pedig ha tudatlanok utánanéznéek, hogy működik az anyagcsere, és hogy a zsírból, cukorból is ugyanúgy acetil-koa lesz, úgyhogy tök mindegy mit nem eszel, ha a másikat mértéktelenül tömöd magadba...
2019. márc. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. nem olvastam még ezt a kérdést, igaz nincs is időm 0-24-ben a gyakorin lógni.


Valóban elég nagy a vita a zsírokon, hiszen 10 éve pl. halálos ellenségnek számított MINDEN, ami zsírt tartalmaz, és minden élelmiszernek megjelent a "zsírszegény" verziója. Ma pedig már a ketogén, zsíralapú diéta az egyik legnépszerűbb.


Mondjuk szerintem teljesen felesleges tanulmányokat meg cikkeket olvasgatni, elég egy biológia tankönyvet kinyitni, pontosan leírja, hogy melyik tápanyag hogyan és hol hasznosul.

Második lépés pedig a tapasztalat, ami csakis az adott személyre vonatkozik, mert van, aki szénhidrátgazdag étkezéssel érzi jól magát, és van, aki zsírossal.

Mértékkel fogyasztva minden természetes tápanyag egészséges. Aki meg hülyére zabálja magát vagy szemetet eszik, annak tök mindegy, hogy mennyi a CH és mennyi a zsír.


Az utolsó mondatodat viszont nem értem, mit is akarsz az édességiparral?

2019. márc. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Valaki jelentse ezt légyszi, én nem tudom! Az előbb írt ki egy kérdést, ugyanerről, csak törölték!


Mint írtam ott is, hiába magyarázod, mértékkel kell fogyasztani, különben igenis káros és szív és érrendszeri betegségeket okoz a sok zsíros étel!


Te nem vagy normális! Nincs itt pénzelés, mindenki szíve joga, mit fogyaszt!


Előbb is a h<lye "pudmedes" tanulmányodat linkelgetted!

2019. márc. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%

Az egyetlen értelmes tanulmány eddig a PURE volt amit linkelt a kérdező, de azt is durván félreértelmezte, mert nem tud angolul, csak az ilyen magyar félrefordításokat olvassa a mindenféle bulvároldalakról. Webbeteg meg házipatika, könyörgöm...


Nagyon zavaró, hogy akik ebbe a témakörbe járnak azok valóban az egészségügyi gondjaikra keresnek megoldást, és lépten-nyomon hittérítő, troll kérdésekbe ütköznek amik a napi 10 liter zsír bevitelét propagálják.


100x leírta már mindenki, hogy sem a sok zsír, sem a sok szénhidrát, sem a sok fehérje nem egészséges, mindennek megvan a maga mértéke amennyit érdemes belőle fogyasztani, az arányok eltolása, az emberi anyagcsere kiforgatása semmire nem jó.

2019. márc. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Visszaolvasod, itt is találsz jópár kérdését...


Én nem tudok jelenteni...

2019. márc. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8. Akkor is megegirtam hogy eléggé egyértelmű volt és nem tudom hol volt a félreértelmezés

Az is benne van, hogy telített és telítetlen zsír fogyasztás és a szív érrendszeri betegségek között nem volt összefüggés..tehát ha állati zsírt eszel az sem baj, bizony a cikkben ez is benne van keményen..



Total fat and saturated and unsaturated fats were not significantly associated with risk of myocardial infarction or cardiovascular disease mortality.



Higher saturated fat intake was associated with lower risk of stroke



Telített zsírok esetében pl alacsonyabb volt a stroke kockázatnak


[link]

2019. márc. 10. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!