Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tabletta helyetetsíti a...

A tabletta helyetetsíti a leveket, gyümölcs antioxidánst?

Figyelt kérdés

Egészségmegőrzés céljából szeretnék antioxidánsokat juttatni a szervezetembe. Olvastam hogy elvileg a vörös gyümölcsökben vannak.Az a gond, hogy nem szeretem a bort. A gyümölcsök beltartalmi értéke 90%-al visszaesett. Most napi 1 kg gyümölcstől pedig cukorbeteg lennék és drága is. A gyümölcslé pedig szintén. Itt jött az ötlet, hogy szedjek helyette Centrumot


A multivitamin pl a Centrum, minden antioxidánsból fedezi a napi 100%-ot és benne vannak azok az ásványi anyagok is amik segítenek kifejteni az antioxidánsok hatását. Így duplán jó. Lehet másféle vitamintablettát is szedni akár. Nem riadok vissza olajos A vagy E vitamintól sem. Mit gondolsz?


2019. márc. 19. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell bort inni, antioxidánsok sok ételben vannak. Pl. E-vitamin az olajos magvakban, resveratrol a kék szőlőben, áfonyában, C-vitamin a paprikában, citrusfélékben, bogyós gyümölcsökben. Ehetsz sok zöld leveles zöldséget is. Lehet, hogy ásványi anyagokból és nyomelemekből kevesebb van bennük, mint régen, de kétlem, hogy az érett (!) gyümölcsökben, zöldségekben kevesebb vitamin van. A vitaminból legtöbb a májban van, mellette B12 és folát is. A tojássárgájában is elég sok a vitamin.

Szedheted a Centrumot, ha valamiből hiányod van, segíthet, de van még sok más (akár jobb) készítmény is, érdemes utánuk olvasgatni. Én jobb szeretem ételekből bevinni, amit lehet, minél kevesebb étrendkiegészítővel.

2019. márc. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszod !

Így teszek.

2019. márc. 21. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!