Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexia utáni falásrohamok?

Anorexia utáni falásrohamok?

Figyelt kérdés

Hogyan küzdhetném le az anorexia utáni falásrohamaimat?

Anorexiás voltam. Az utóbbi évben nagyon sokat lefogytam. Elkezdtem azóta rendszeresen enni.

De teljesen elvesztettem a kontrollt az étkezésben. Sajnos most a ló tulsó oldalára estem át azzal, hogy rohamosan hízok. Rettenetes evésrohamok törnek rám, már szinte rosszullét után is csak ennék és ennék. Sajnos eszek is. Hogyan tudnám ezt megállni? Tudom, hogy hízni kell, de nem így! Az orvosok kórházi kezelést javasoltak, mert így is ugyanúgy elveszítettem a kontrollt az étkezéseim felett, és megölöm a szervezetem azzal, hogy napi 2x rámtörő min.2500 kcal-s falásrohamokkal élek már hosszú hetek óta.


Tudom, hogy pszichés oka van ( magányt, depressziót, a barátok/család szeretetének hiányától keletkezett űrt próbálom ezzel kitölteni)

Sajnos a pszichológusom nem teljesen megbízható, kéthetente fél órát tudok járni hozzá, ami borzasztóan kevés. Más pszichológiai lehetőségem nincs, mert vidéken lakunk sajnos.

Kérlek segítsetek!



2019. márc. 20. 19:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos a koplalás rendesen fel tudja borítani a hormonrendszer működését, így lehet, hogy nem érzed, mennyi az elég, amikor eszel. Ha leptinrezisztenciád van, az segíthet, ha gyors szénhidrátok helyett fehérjében és zsírban gazdagabb ételekre, lassan felszívódó szénhidrátokra alapozol. Reggel indítsd a napot valamilyen tojásos étellel, az ebédedben legyen normális mennyiségű hús és ne legyen zsírszegény. Egyél sok nyers zöldséget is (ha bírod a rostokat), étkezések között nyers gyümölcsöt. Ezek elég sokáig biztosítják a jóllakást, nem fogod annyira kívánni a felesleges üres kalóriákat tartalmazó, feldolgozott, szénhidrátdús ételeket. A túlevés jellemzően utóbbi ételek fogyasztása esetén lép fel, főleg, ha tele vannak ízfokozókkal, aromákkal is, amik pont arra szolgálnak, hogy becsapják az agyat, és túlevésre ösztönözzenek.

Arra is figyelj, hogy ha enni akarsz, ülj le az asztalhoz, és csak az evésre koncentrálj. Érezd az ízeket, lassan egyél, ne nézz közben tévét, telefont. Ha megettél egy normális adag ételt (1-2 tányér), állj fel és foglald el magad valami mással, igyál egy kis vizet (ne sokat).

Amúgy a rohamos hízás és mértéktelen evés lehet, hogy csak addig tart, amíg visszaáll a normális testsúlyod, a fentiek inkább arra az esetre vonatkoznak, ha rosszullétig eszed magad, fáj a hasad, hányingered vagy hasmenésed van (akkor inkább többször egyél keveset, hogy meg tudd emészteni az ételeket), illetve ha már elérted az optimális testsúlyodat. Ha úgy érzed, sokat eszel, de jól vagy utána, nincsenek emésztési problémáid, kajakómád, akkor egyél bátran, mert így fogsz teljesen meggyógyulni.

2019. márc. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!