Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexia utan elmulnak a...

Anorexia utan elmulnak a falasrohamok/ az irtozatos ehsegerzet? 15/l

Figyelt kérdés
Az anorexiam elött tulsulyos voltam, elhataroztam, hogy lefogyok, de nem tudtam abbahagyni, igy atestem a lo tulso oldalara. Viszont valahogy meg szeretnem talalni az arany közeputat, hogy ne legyek hajas, de korosan sovany sem. Most minden etkezesemkor anyukam szedi ki az eteleket, mert nem tudom, hogy mennyi gy normalis adag. Viszont en ezt fogom valamikor erezni magamtol? Honnan tudhatom, hogy hany kilot kell felszednem/ mikor kezdhetek sportolni/ es amikor elertem a kivant testsulyt, akkor hogy tudom majd megtartani? Mennyi lesz az a mennyisegu etel ami se nem tul keves se nem tul sok? Jelenleg 168 cm-hez 44 kg vagyok.

2016. nov. 14. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Bőven hízhatsz még, egészségtelenül vékony vagy a magasságodhoz képest. Azt mondom, hogy 55 kg-ig meg se állj. Sportolni meg így szkeptikusként szerintem már most is sportolhatsz, csak ne erőltesd meg magad.

Azt, hogy mennyi egy normális adag, neked kell tudni, anyukád sem fogja helyetted tudni. Ő annyit ad, amennyit jónak vél, bár szerintem nem szed neked sokat még, amit jól tesz. Mindig annyit egyél, amennyi jó esik. Az sem baj, ha az sok. Rutinszerű napi sporttal ledolgozod azt az esetleges többletet, amit megeszel. (A te esetedbe többletről még nem beszélhetünk.)

Egyébként tényleg túlsúlyos voltál, vagy csak azt hiszed, hogy az voltál?

2016. nov. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszodat. :) Egyebkent igen, sajnos tenyleg tulsulyos voltam, 64 kg. Sajnos sosem voltam vekony alkatu, csak ilyenre fogytam, de eleg plöttyedt vagyok. Nem tudom, hogy mit ,hogyan es mennyit kene sportolni, hogy ha hizok akkor ne legyek hajas.
2016. nov. 14. 18:18
 3/5 anonim válasza:
Szia :) Javaslom, hogy szedj fel izmot. Tömegnövelés mellett végezz súlyzós edzéseket, de erről bőven találsz normális cikkeket a shop.builder oldalán. Nem szeretnek hülyeségeket mondani, viszont én az oldalon található étrendekkel és edzésekkel tömegeltem, én is soványságból. :)
2016. nov. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Hát, én meghíztam 70 kg-ra, de lassan történt. Nagyon rosszul éreztem magam 43 kg-san, mert folyton éhes voltam és nem tudtam eldönteni, hogy éhes vagyok, vagy jól vagyok lakva és volt,hogy egész nap az ágyban feküdtem, olyan fáradt voltam. De most is rosszul érzem magam dagin. Nekem bele kell törődnöm, hogy nem vagyok egy vékony alkat. Sok nő küzd a kilókkal.
2016. nov. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Grapp ***** válasza:
100%
Ne aggodj, elmulnak :) A legrosszabb amit ilyenkor tehetsz az az, hogy radtor egy falasroham es masnap nem eszel eleget, es harmadnap megint. Ez egy ordogi kor. Masreszt meg, kerlek egyel novesben vagy, ki a szart erdekel ki hany kilo? A merleg meg egy szar meresi ezkoz. Tudod te mennyit valtozik a sulyod naprol napra? En hypermetabolikus lettem/meg vagyok is, volt h naponta kellett mernem magamat. Ossze vissza ugral sz ember sulya mindig. Meg a leges leg fontosabb:etesd az agyad, nem csak a tested gyenge most, hanem az agyad is olyan mintha egy zsak krumpli lenne. Egyel sok cukrot, a glukoz taplalja az agyadat es ez kritikus ilyenkor, h kiold magadbol azt a bizonyos "hangot" ami mindig visszarangat abba, hogy ne egyel. Nos mikor edzel: tedd fel magadnak a kerdest. Miert akarsz edzeni? Azert h jol nezz ki? Na ez nem megoldas. Akkor kezdj el edzeni, amikor erezni fogod, h kicsattansz az energiatol es azert edzenel mert jo dolog, boldogga tesz. Ez is kritikus pont abban, hogy lekuzdod e a taplalkozas zavarod vagy sem. Meg megsugok valamit: mindenki tesz ra magasrol h nezel ki. Ez a szomoru igazsag. Utolag: En egy 22 eves srac vagyok, 10 honapja kezdtem el a gyogyulast, mentalisan rendbe jottem, hiznom meg kell, de hidd el, egy ido utan lecseng ez a kaja koruli hulyeseg, az elso harom honapban konkretan zabaltam mint egy diszno, megettem egy 45 centis pizzat egy ulto helyemben es meg mindig ehes voltam. Ilyenkor azt tanacsolom, h dolj hatra, es elvezd amit eszel. Utolag visszagondolva most visszamennek az idobe es jol arcon bsznam magamat h elvezzed ember :D Meg a masik dolog: Egy nap alatt nem hizol el. Igen tobbet mutat a merleg masnap bla bla bla.... Es tudod miert? Feltoltodik a szervezeted glikogennal, vizet tartasz vissza, a kaja sulya a gyomrodban stb.. Szoval ne stresszelj semmin, egyel szepen, fontos h jooooo sok szenhidratot vigyel be, es sok sikert kivanok a javulashoz!:)
2016. nov. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!