Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen édesítőszert ajánlotok?

Milyen édesítőszert ajánlotok?

Figyelt kérdés
Melyik a "legegészségesebb"? Márkát is írjatok, ilettve, hogy ti hol szoktátok beszerezni.

2019. márc. 31. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A Stevia egészségesebb a többi édesítőszertől, mert növényi természetes szer. Kicsit drágább, de megéri. Bio boltokban kapható.
2019. márc. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a stevia a legegészségesebb, viszont sajnos ennek van a legfurább íze, meg azon túl, hogy édesebbé teszi a kaját, nincs olyan "telt" hatása, mint a cukornak.

A xilit és az eritrit nekem egy kategória, messziről kiérződik az ízük az ételből és mindkettő ilyen "hűvös-érzetet" hagy maga után, ami szintén szokatlan a cukor után.

Nekem legjobban a MALTITOL nevű poliol jött be, ezt is ugyanúgy kukoricából állítják elő mint az előző kettőt, viszont nem nullkalóriás, bár így is alacsony glikémiás indexű, nekem meg a kalóriával nincs bajom. Ennek hasonlít az íze legjobban a cukorhoz, nincs mellékíze és hidegérzet sincs nagyon. A maltitolos csokik pl. teljesen csokiízűek. Ráadásul karamellizálható, vagyis sütéskor a cukorhoz hasonlóan viselkedik, így több sütemény elkészíthető vele. Az egyetlen gond a kukorica miatt lehet, mert a sok génmódosított kukorica miatt előfordulhat, hogy GMO-szennyezett a termék (nyilván ez az eritrit, xilit esetén is fennáll). Erre a bio vagy az igazolt eredetű termék lenne a megoldás, de maltitol esetében ilyet még nem találtam Mo-on, az ehhez legközelebbi volt az, amelyik az EU-t jelölte meg származási helynek, de mint tudjuk, ez akár a csomagolás helye is lehet és máris nem tudunk semmit az alapanyag termesztési körülményeiről/ helyéről... Webshopból rendelem egyébként, nem egy elterjedt édesítőszer.

2019. ápr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!