Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok nekem egy igazán...

Tudnátok nekem egy igazán fogyó étrendet összeállítani? Nagyon szépen megköszönném.

Figyelt kérdés
Igazából edzem de csak nagyobb lesz a súlyom legalább 20kg feleslegem van, egy normális étrendet amivel tudnak fogyni valaki összeállít? 2006 ban születtem 165cm magas 75 kg és fiú vagyok. Igen tudom tényleg sok a feleslegem

2019. ápr. 10. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezek szerint most 13 éves vagy. Ilyen korban a szervezeted még fejlődik, az az "igazán fogyó" étrend még nem lenne jó neked. Ilyenkor nem szabad kifejezetten koplalni.

Viszont! Egészségesen étkezni bármilyen korban lehet. Próbálj FOKOZATOSAN leszokni az egészségtelen kajákról. Nem írtad hogy hogyan érkezel, de próbáld meg pl. a cukros üdítőket vízre, a fehérlisztes péksüteményeket teljes kiőrlésűre cserélni. Az édességek tekintetében ha egy kocka étcsokit eszel minden nap, attól nem fogsz hízni.

Mivel a reggeli a nap első étkezése, ilyenkor érdemes lassan felszívódó szénhidrátokat enni, ezek laktatnak és eltelítenek. A zabkása gyümölccsel pl egy jó választás.

Tízóraira mondjuk joghurt, de az sem baj ha ebédig nem eszel.

Ha van rá lehetőséged ebédre főtt ételt egyél! Kerüld a túl sok tésztát, krumplit rizst. Lehet őket enni, csak mértékkel. A csirkével és különféle salátákkal nem lőhetsz mellé, de ne csak ezeken élj.

Uzsonnára a turmixok ideálisak, neten találsz egy csomó jó receptet.

Vacsorára kerüld a szénhidrátot, ilyenkor jó fehérje dús ételeket enni. Tojásos ételeket ajánlom. Ilyen recepteket is találhatsz.

Ezek mellett fontos hogy sok vizet igyál. Az is segít.

Huh megint írtam egy kis regényt. Na mindegy. Sok sikert és kitartást kívánok!

2019. ápr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Hello!

Nem vagyok dietetikus, de ez szerintem kezdetben jó lesz:


"A" menü

Reggeli

>Omlett(5 tojás fehérje, 2 sárgája)+mellé >zöldség pl. 1 paprika


Tízórai

>20g chia mag zsirszegény tejjel felöntve


Ebéd

>200g csirke/pulykamell

>50g barnarizs(szárazon mérve)

>200g brokkoli/karfiol


Uzsi

>250g cottage cheese


Vacsi

>200g csirke/pulykamell

>400g zöldség(cukkini, brokkoli, karfiol, paradicsom, paprika..)


"B" menü

Reggeli

>70g zabpehely zsirszegény tejjel és fahéjjal


Tízórai

>2 nagy paprika(+1 ek mogyoróvaj)


Ebéd

>1 konzerv bab(pl. Freshona red kidney beans)

>300g gomba

>200g brokkoli

>100g kukorica


Uzsi

>2-3 mogyoróvaj (házi készítésű)

>(Kávé)


Vacsi

>180g tofut kockázz fel, majd öntsd nyakon szója szósszal és pirítsd meg kis olajon

>200g brokkoli

>100g karfiol/30g tökmag hozzá


"C " menü

Reggeli

>1 szelet teljes kiörlésű kiszből készült kenyér (kb 180g)

>Rá fél avokádó

>2 nagy paradicsom


Tízórai

>2 alma

>15-20db mandula


Ebéd

>100g rizs

>150g csirke/pulyka comb/mell


Uzsonna

>150g cottage cheese


Vacsi

>omlett(4 tojásfehérje 2 sárgája)

>200g paprika



"A, B" Snackek

Mogyoróvaj, zöldségek(paprika, paradicsom, uborka, retek), gyümölcsök(áfonya, eper, málna-->a gyümikkel vigyázz, sok bennük a cukor),tonhal konzerv, olajos magvak(mértékkel!)


Az "A" menü leginkább fehérjét tartalmaz, a "B" menüt vegetáriánus ételekre alapoztam,és ez tartalmazza a legtöbb egészséges zsiradékot, míg a "C" menü egy normál, vegyes táplálékon alapuló javaslat.


Majd írd meg, van e olyan, amelyik tetszik :)


Remélem tudtam segíteni!

2019. ápr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

O, még csak 13 vagy?? Most olvastam normálisan végig a kérdésed..

Akkor szerintem ne csinálj semmi drasztikus változtatást, csak zárd ki a lónyálakat(kóla, fanta, jegestea ilyenek..) és a fehér lisztből készült ételek mennyiséget is csökkentsd.

Mivel te nemsokára nagyot fogsz nyúlni, ezért nem ajánlom, hogy most bármit is megvonj magadtól, hiszen a végén valamilyen hiány állapot léphet fel a szervezetedben, ami nem kecsegtet túl sok jóval.

Járj el a barátaiddal focizni, segíts anyudnak és a boltba bicóval menj, ilyenek :)

2es voltam

2019. ápr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bármi, ami 3 nagy pohár vízzel kezdődik.
2019. ápr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!