Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbeteg embernek szüksége...

Cukorbeteg embernek szüksége van arra, hogy napi rendszerességgel húst egyen? Ismerősöm ezt állítja, szerintem ez hülyeség.

Figyelt kérdés
2019. ápr. 13. 11:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
58%
Az exem nővére terhességi cukros lett. A második gyerek után orvosságot akartak adni rá. Kipróbált helyette több diétát, és a csupa hús diéta vált neki be, mert elfogadható határok között tartotta a vércukrát. Előtte mindig elutasította, nem szerette, de gyógyszert szedni nem akart, így maradt ez a verzió.
2019. ápr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
42%
Az ajánlott napi szénhidrátmennyiség 160-180 gramm. Próbáld meg megoldani húsmentesen!
2019. ápr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
28%
2-es típusú cukorbetegség alacsony zsírtartalmú NÖVÉNYI étrenddel gyógyítható pl, szóval nem, épp ellenkezőleg. Édesapámnál bevált!
2019. ápr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
63%
4. Én apámnak meg pont hogy a húsdiéta jött be mert így le tudta vinni a napi szénhidrát mennyiségét 80 grammra és hihetetlen javulás tapasztalt az orvosok is csak csodálkoztak rajta. Szóval mindenki más
2019. ápr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
46%
De egy picit is belegondolnál a növényeknek több a szénhidráttartalma (krumpli, rizs, kukorica stb.) és mi lesz akkor inzulin emelkedik mert minden szénhidrátra termelődik inzulin és 2 es típusú cukorbetegségnél pont az a baj hogy kimerülnek a béta sejtek és nem tudják termelni így az inzulint és szerintem logikusabb hogy szénhidrátot csökkented...
2019. ápr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
28%

A 2-es típusú cukorbetegséget a zsirbevitel és nem a szénhidrát okozza, ezért is gyógyítható alacsony zsírtartalmú étrenddel.

Olvass utána kérlek mielőtt butaságokat írsz.

2019. ápr. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
58%

#7 szerintem te nem vagy tisztában azzal, hogy mi az a 2-es típusú cukorbetegség.

Az, amikor a hasnyálmirigy képes inzulint termelni, de a test sejtjei nem tudnak mit kezdeni az inzulinnal, rezisztensek rá.

Ebben az esetben olyan tápanyagokat ajánlott bevinni, mint a zsír és a fehérje, mert ha megfelelö arányban visszük be, minimális mennyiségü inzulin szükséges a feldolgozásukhoz.

2019. ápr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
28%

Te nem vagy tisztában vele:) az inzulin termelése azért áll le mert a sejtek telítődnek zsírral és a cukor visszalökődik a véráramba. Éppen ezért az alacsony zsírtartalmú növényi étrend a megoldás.

Itt utána olvashatsz:


[link]

2019. ápr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:

8. Utánaolvastam és ugyanennek megvan az ellentéte is szóval ez semmit nem jelent


[link]

2019. ápr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Ja utolsó, csak amit te linkeltél az egy fizetett reklám, ahol a kutatási eredményt befolyásolták, a kutatás végén a “conflicts of interest” nél listázza is hogy az ATKINS alapítvány pénzelte. semmilyen kutatásnak nem szabad hinni ami fizetett és ahol bármilyen önellentmondást felhoznak!
2019. ápr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!