Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen sót használjak, ami...

Milyen sót használjak, ami nem ártalmas?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam hogy nem minden zacskós só egészséges. Mjadnem mind dúsítják és ez káros az egészségre. Nem értem miért dúsítják ? Nem tudom megkülönböztetni az egészséges sót a károstól. Konkrétan milyen márkákat ajánlotok?


Szeretem a sós ételeket és azt olvastam ez egészsgées is. Kell az idegsejteknek a sok Na. Segíti a gondolkozást, ellenben nem akarok megbetegedni a dúsítás miatt. Mit használjak?


2019. ápr. 23. 17:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Amit nagyon kerülni kell, az a kálium-kloridos "nátriumcsökkentett" só.

Sajnos jódozott sót csomósodásgátló nélkül még nem találtam.

Amugy a nagy szemű adalékolatlan erdélyi sót vesszük 10 éve, de sajnos abban nincs jód.

2021. okt. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A kálium a nátriummal együtt részt vesz az ingerületi folyamatokban, így az ideg-, és izomműködésben, a sav-bázis egyensúly és az ozmotikus nyomás fenntartásában. A kálium és a Magnézium fokozza az izom-, és szívizomsejtek aktivitását, csökkenti a vérnyomást és a szívizomzavarokat.Túl lehet adagolni 4-5 kiló banánnal. Az egészséges vese a szervezetbe került kálium többletet minden probléma nélkül kiüríti, de az általános orvosi tapasztalat az, hogy a legtöbb ember szervezetében kevesebb a kálium, mint az szükséges volna.
2021. okt. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12: a nátrium az, amit nagy mennyiségben tud üríteni a suervezet, a kálium ürítése nagyon korlátozott ahogy mondod, jópár banán elég ahhoz, hogy kvázi lebénulj átmenetileg.

Míg ha megeszel egy kanál rendes konyhasót, semmi bajod nem lesz, azon kívül, hogy szomjas leszel.

2021. okt. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
4-5 kiló banántól lesz bajod, de csak akkor, ha veseproblémád van. A felesleges káliumot is tudja üríteni a vese probléma nélkül, ha nincs veseelégtelenséged.
2021. okt. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Erdélyi só! Olyat soha ne vegyél amelyben jodid származék van, bármilyen csomósodás gátló. Egyedül a jód ami valóban fontos.

Ha vígasztalhatlak egy megbízható ígérettel, nemsokára megszűnik az összes betegség!

2021. okt. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Megszűnik valóban majd minden betegség, és mindenki egyenlő lesz, nem lesz bánat, csak öröm, szeretet, egyenlőség, de ahhoz előbb meg kell halni.
2021. okt. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!