Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti mennyit kávéztok naponta?

Ti mennyit kávéztok naponta?

Figyelt kérdés
3-4 adaggal már sok?

2019. máj. 2. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Általában 1, de sokszor egyáltalán nem iszom, a maximum eddig kettő volt.

Kinek mekkora egy adag és mennyire erős?

Nekem sok lenne a 4, az biztos.

2019. máj. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2 személyes kotyogósom van, azt egyszerre megiszom reggelre, aztán ebéd után mégegyet. Ha nagyon elcsigázott vagyok, akár ennél többet is, vagy koffein tablettát. Nincs tőle semmi bajom, pl. magas vérnyomás, persze ettől még lehet, hogy káros.
2019. máj. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Volt hogy 6-8 is lement :-D

Most reflux miatt napi 2x gyenge

2019. máj. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

Én napi 1, esetenként 2 adagnyi, kiváló minőségű, fair trade kereskedelemből származó kávét iszom. Azonban nem ragaszkodom hozzá, ha úgy alakul, hogy hetekig sem jutok kávéhoz, semmi gond nincs.

Úgy tudom, hogy napi 1 csészényi minőségi kávé fogyasztása nem káros, sőt, egészséges. Ezzel is úgy van, mint oly sok mindennel: a minőséget kell választani, és tudni kell mértéket tartani.

2019. máj. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
2-3 órát. Ha nincs a főnök, 4-et is.
2019. máj. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kávé, mint minden keserű anyag a bélbolyhokat készteti erőteljesebb mozgásra. Elvileg tehát minden étkezés után le lehetne gördíteni egyet. Ami viszont a számlájára írandó, hogy úgy "ad" energiát, hogy a test rejtett tartalékait mozgósítja. Azokat a tartalékokat, amit pl az immunrendszer működtetésére tett félre. Ekképpen tehát időlegesen blokkolja az immunrendszert. Ezek ismeretében döntse el mindenki, hogy mennyit kávézik. Én (60 fölött) cikóriakávét iszom, napi három csészével.
2019. máj. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!