Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerinted huzamosabb éhezés...

Szerinted huzamosabb éhezés után melyik fog energiaforrásként működni:zsír, vagy izom?

Figyelt kérdés
Kérem a válaszírókat,hogy csak akkor írjanak,ha abban valóban biztosak!Már többféle verzióról is olvastam,ja és google-ba utánanéztem teljes mértékben,de nem találtam kielégítő választ!
2010. júl. 6. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:

a zsír

Így működik a fogyás.

2010. júl. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Zsír, ha elfogy a zsír (huzamosabb éhezés), akkor jön az izom.
2010. júl. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Energiaként a zsír, de a szervezetnek fehérjére is szüksége van, ezért az izmokat is bontja.
2010. júl. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!Az utolsótól kérdezem:tegyük fel 1 kg zsír lebontása alatt vajon mennyi izom bontódik le?
2010. júl. 6. 20:49
 5/7 Osynho válasza:
Az a baj, hogy hülyeségeket írnak... Az éhezés legnagyobb hátránya, hogy az izom bomlik le először. Csak sokan ezt nem tudják, utána kellene gondolni józan paraszti ésszel. Ahogy éhezel, lassul az anyagcseréd, a szervezet a túlélésre rendezkedik be, tehát raktároz. Mi fogyaszt rengeteg energiát? Az izom! Szóval elkezdi energiává alakítani az izmokat, miközben a zsírraktárakhoz ragaszkodik. Aztán, ahogy tápanyaghoz jut, elkezdi raktározni zsír formájában. A végeredmény, hogy a mérleg kevesebbet mutat, a fogyókúrázó (azaz éhező) ember pedig a sok izom és vízveszteség után úgy néz ki mint tejes zacskó.
2010. júl. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Osynho válasza:

Egy kis olvasnivaló:

[link]

2010. júl. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezt már elolvastam egyszer,érdekes dolgokat ír,de azért írtam ki a kérdést mert kicsit összezavarodtam!
2010. júl. 7. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!