Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 7 éves lány, kukorica pehely,...

7 éves lány, kukorica pehely, sovány, normális?

Figyelt kérdés

kislányom reggel csak extrudált kukorica rudat eszik

némi cini minis-t, szárazon, tej nélkül.

nagyon sovány és beteges.

8 éves lesz idén. Mindent megismétel, úgy érzem, az ismétlésekből él, iskolában jól teljesit, de én azt hiszem róla hogy nem 100%-as, a feleségemmel már válófélben vagyunk emiatt.

A másik két(idősebb)lányom nem ilyen. a Legkisebbel nem is tudok kijönni miatta, értelmetlen játékokat akar játszani velem, agyrém az egész..

Ovodában neki volt a legmagasabb iq-ja az állami szervek szerint, de ez szerintem semmit sem jelent,mert egyáltalán nem okos.

Amióta bekerült a legrosszabb állami általános iskolába, azóta romlott a helyzet. Iskolában utálja mindenki, főleg az osztály főnöke, de mindenből kiváló értékelése van. Nem vagyunk gazdagok, vagy fideszesek, melósok vagyunk.

Kinövi?

Az apuka.



2019. máj. 13. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
8 evesen meg fejlodo szervezet meg magara szedhet par kilot a kesobbiekben. Hat figyelj azon elgondolkoztal hogy nem is a lanyoddal van a problema hanem veled? Ertelmetlen jatekok ugy gondolom majdnem minden 7-8eves gyermek ‘ertelmetlen’ jatekot jatszik. Azt ne mondd te sakkoztal ilyen idos korodba. ‘Neki volt a legmagasabb iq-ja de szerintem nem okos’ bebizonyosodtunk rola hogy 100%osan veled van a problema. Ugy gondolom egy tanar sem utalhatja a diakjat nyilvanosan plane nem egy 7-8eves gyermeket. Nem lehetseges hogy te utalod a SAJAT LANYODAT??!!!!!
2019. máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Cini minis, extrudált kukorica... ez mind színtiszta szénhidrát.

Ha ennek ellenére vékony, az genetika, anyagcsere kérdése.


“Óvodában neki volt a legmagasabb az IQ-ja”, “Az iskolában utálja mindenki, főleg az osztályfőnöke, de mindenből kiváló értékelése van.”


Nem lehet, hogy a lányod Asperger-szindómás autista?

Rájuk jellemző az ép, akár átlagon felüli intellektus, azonban számos hétköznapi dologban elmaradnak a kortársaiktól, máshogy értelmezik a világ íratlan szabályait, emiatt aki nem elég szakavatott, nem is érti meg, miért viselkedik így.

2019. máj. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2-esnek: nem hiszem hogy asperger szindromás volna, bölcsődében, óvodában, iskolában is volt állapot felmérés, a legjobb helyen végzett, és ott voltak szociális irányú vizsgálatok is, valamint az asperger jegyeit olvasva max. 1-et, kettőt tudnák ráfogni, pl hogy rendmániás és szépen elpakol mindent, és elrendez, de ez inkább előny, a többi lány nagyon rendetlen.


Túlságosan is erős a jelleme/személyisége és semmiben nem alkudik meg.Egy neki nem tetsző szóra azonnal megsértődik és elvonul, így a közös játékok is félbeszakadnak pár perc után sokszor.


Amúgy sakkban és 5-ös amőbában már többször megvert, a sakk szabályait a nagyapja 1x mondta el neki, és amikor velem játszott nem volt szabály hibás lépése.


Rajzolni nagyon sokáig csak vonalakat, és geometria ábrákat rajzolt, eltolva, forgatva, miközben óvodás társai cicát, szülőket, fát, napot rajzolt.


Valami viselkedés rendellenessége biztosan van, de az is lehet, hogy ez generáció már ilyen, és csak nekünk idősebbeknek tűnik fel. De akár az is lehet, hogy mi is ilyenek voltunk, és nem emlékszünk már rá, vagy nem is értettük akkor.


Igazából nekem inkább úgy tűnik, mintha valahogy le lenne maradva pár évvel szociálisan a korosztályától (és egy álomvilágban él), és bízom benne, hogy ahogy korosodik eltűnik ez a különbség.


Igazából még az is lehet, hogy én váltam türelmetlenné, ahogy megöregedtem, és az égvilágon semmi baj nincs vele.

2019. máj. 14. 08:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nem is aspergeres, lehet figyelemzavaros-hiperaktív is. Nézz utána a tüneteknek.

A finomított szénhidrátokról, cukorról jobb lenne, ha leállítanád. Gondolom, válogatós is, ez tipikus ADHD-s gyerekeknél. Egyen tojást, húst (olyan formában, amit hajlandó megenni), kevesebb tejterméket. Kukorica pufi, gabonapehely nagyon nem jó. Vigyétek el gasztroenterológus szakorvoshoz, esetleges élelmiszer-intolerancia, felszívódási zavar, emésztési problémák felderítésére. A súlya és a gyakori betegségek miatt is fontos lenne.

Vitaminokból nagyon ajánlom a D3 vitamint, az immunrendszere javítása érdekében is. Probiotikum és omega 3 tartalmú halolaj is hasznos lenne.

2019. máj. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4-esnek: Szia, köszi a válaszod, reagálok:


"A finomított szénhidrátokról, cukorról jobb lenne, ha leállítanád" nem tehetem, a feleségem megengedi neki, én tiltom. Ez van. Ő már feladta, azt szeretné, hogy ne fogyjon. Mert volt már olyan is..


"Gondolom, válogatós is, ez tipikus ADHD-s gyerekeknél"

igen, de ő nagyon. Mint írtam, reggelire csak a kukorica extrudáltat eszi meg, de csak 1 gyártótól, a többit nem!

csak a kenyér belsejét eszi ki, ha meg van kenve csak akácmézzel, és csak a 1 magyar gyártótól eszi meg, mert szerinte a többi nem olyan izű, (az aranynektárt csak), a többit nem eszi meg. D3-at 2 éve rendszeresen szed.


visszatérve az ADHD-ra, ő felmegy a szobájába, és minden leckét magától megír, mindig be is fejezi,

szóval más jegye sincs az ADHD-nak..

De mint mondtam, lehet én vagyok a barom és semmi baja sincs. De valahogy akkor is érzem, hogy nagyon, de nagyon más.

2019. máj. 14. 19:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tán nem kéne venni neki ilyen mérgező fosokat. :)

Úgy fog járni, mint a sok hülye vegán, semmi vitamin, semmi tápanyag, nem csoda, hogy kórosan sovány és mnetális bajai vannak.

2019. máj. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Oké, akkor lehet, hogy nem figyelemzavaros vagy autista, csak 1-2 tünet utal rá, az is lehet, hogy határeset (a rajzolás és iskolai konfliktusok, plusz a válogatósság gyanús).

Az nagy kár, hogy a feleségeddel nem tudtok valamilyen közös stratégiát kialakítani. Az extrém válogatósságot nehéz kezelni, de muszáj a lányod érdekében, mert ez okozhatja illetve súlyosbítja a pszichés problémákat is.

Én elvinném gasztroenterológushoz egy alapos kivizsgálásra. Ha van problémás élelmiszer, azt ki kell zárni akkor is, ha szinte csak azon él. Az étvágyát meg kellene próbálni javítani (gondolom, keveset eszik), erre jó a probiotikum, B-vitamin komplex és cink, utóbbiakból tutira hiánya van és ez okozhat idegrendszeri problémákat és étvágytalanságot. A nem megfelelő táplálkozás miatt a bélflóra összetétele is kóros lehet, ami emésztési problémákat, élelmiszer-intoleranciát okozhat.

Ha megjön az étvágya, remélhetőleg többfajta ételt is el fog fogadni (de ehhez tudni kellene, milyen ételeket nem szabadna ennie). Egy ekkora gyerekkel már lehet tárgyalni arról, hogy milyen ételben milyen vitamin van, segítsen azzal, hogy legalább megkóstol más ételeket is. Jutalmazni is lehet. Rettentő sok türelem kell hozzá. Az én gyerekeim is válogatósak, bár korántsem ennyire durván, de sokat haladtunk pár év alatt, sok nemszeretem ételből lett "nem szeretem, de azért megeszem valamilyen formában" étel. Pl. a májat és a tojássárgáját (mindkettő nagyon hasznos étel, tele vitaminokkal) nagyon utálták, most egyikük már szereti, a másik úgy-ahogy megeszi.

Le tudnád írni, milyen ételeket eszik minden nap? Talán tudok még pár tippet adni.

2019. máj. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 -es : nagyon igaz amiket leirtál!


Sajnos a megreformált iskolai koszt szinte ehetetlen, a tízórait, uzsonnát hazahozza, de én sem tudnám megenni (pl. cukros kapros túrókrém korpás zsömlében)

Sajnos az ebéddel is hasonló a helyzet, alig adnak normális ételt, legtöbbször csak a levest eszi meg.

Ezt az étkeztetést próbáljuk "kijavítani",hétvégén és ünnepnapokon rengeteg húsételt készítünk, amiből szerencsére rendesen eszik is.


Vacsora is OK, sokszor virslit főzünk, vagy ilyen háromszög alakú melegszendvicseket sonkával.

"Zöldségnek" egyedül az ecetes uborkát és az uborkasalátát eszi meg, és mindenhez ketchupot es majonézt rak.

Amit elhatároz és kimond, hogy nem eszi meg (elhatározás ez nála, mert megkóstolni sem hajlandó), azt tényleg nem fogja megenni és megkóstolni sem többet.

2019. máj. 15. 09:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Az jó, ha a húst megeszi, akkor valamennyi cinkhez és B-vitaminokhoz tud jutni, bár lehet, hogy így is kell némi pótlás. Májkrémet megeszi?

Én este is sokszor főtt ételt adok az enyémeknek, olyat, amit ebédre is szoktunk enni, mert az iskolai, óvodai ételek vagy nagyon "gyengék", alig van bennük fehérje és vitamin (pl. grízes tészta, vagy rizses hús szó szerint 3 falat hússal), vagy nem nagyon eszik meg. Pedig szerencsére jó az étvágyuk. Tízórait, uzsonnát a suliban nem kértem, én adok a nagyobbnak, igyekszem annyit készíteni, hogy ha kevés ebédet eszik (vagy semennyit), akkor se éhezzen.

A zöldségek nálunk is problémásak, de igyekszem minél többet adni nekik abból a pár fajtából, amit megesznek. Néha érdemes (újra) kipróbálni más fajtákat is. Pl. ha eddig nem evett még brokkolit (vagy 3 éve evett utoljára), krémleves formájában hátha most elfogadja. Ha szereti a csemegeuborkát, hátha megeszi a céklát is. De ha nem is szereti a zöldségeket, legalább friss gyümölcsöket jó lenne, ha enne.

És a reggelivel kapcsolatban: kicsit eresszétek el a fantáziátokat, és próbáljatok ki pár egészségesebb reggeli verziót. Pl. zabkása mazsolával, mézzel, vagy majonézes tojáskrém / avokádókrém / padlizsánkrém pirítóssal (előző este el lehet készíteni a krémet), mézes darált dió aszalt szilvával, gyümölcsturmix (nem muszáj tejjel) - ti tudjátok, mit nem evett még. De ehet néha virslit reggelire is (az legalább laktató). A junk food-ot (beleértve a pufit és a kommersz, agyoncukrozott gabonapelyheket) próbáljátok meg kiszorítani, és bővíteni az általa fogyasztott ételek repertoárját.

2019. máj. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!