Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hiperhidrózisra valami, megoldás?

Hiperhidrózisra valami, megoldás?

Figyelt kérdés
Rengeteget izzadok, még akkor is, mikor nincsen meleg. Nagyon zavaró, főleg a hónaljam, a nyakam és az arcom izzad. A szemüvegem lecsúszik, mert izzad az orrom, a hajam csurom víz már reggel... És akkor tesiórán a legrosszabb... Senki nem izzad meg, vagy csak nagyon, kis mértékben, rólam meg folyik a víz már a bemelegítésnél. Utána egész napra elromlik a hajam is, és a halántékomnál is mindig izzadt. Ma pl tesin leültem, mert rosszul voltam, és konkrétan csöpögött a hajamból az izzadság. Az iskolában undorodva néz rám mindenki, mert tesi után is még órákig folyik az arcomról és a hajamból a víz... Semmilyen dezodor nem használ, ha felfogom a hajam, az sem. Felvetettem anyának, hogy lehet el kéne menni ezzel bőrgyógyászhoz, de azt mondta, semmi bajom, csak lusta vagyok, és ezért izzadok úgy tesin... Kérlek, ha valaki talált valami megoldást, segítsen, így, hogy jön a nyár, még ezerszer rosszabb...

2019. máj. 28. 23:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel ennek rengeteg oka lehet (főleg idegi vagy hormonális), jobban járnál, ha első körben elmennél endokrinológushoz és neurológushoz. Bőrgyógyászhoz nem érdemes, ez nem az ő területük. Addig nem lehet kezelni, amíg meg nem találják az okát. Anyukád pedig gyerekgondozásból csillagos egyest érdemel, ha ennyire nem vesz komolyan.
2019. máj. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És 18 év alatt lehet menni oda egyedül? Mert anya nem hiszem, hohy eljönne velem, apám nincs, testvéremmel nem vagyunk jóban, és kb 1,5 éve elküldött több orvos is, mikor szülő nélkül mentem, pedig már nem vagyok azért kisgyerek...
2019. máj. 29. 20:46
 3/3 anonim válasza:
Ne pánikolj be!Egyelőre ez a legfontosabb.Magyarországon megközelítőleg 100.000 embert érint a hiperhidrozis úgyhogy nem vagy egyedül, ne félj.Esetleges okok:a hónalj izzadása érzelmek fizikai megnyilvánulása pl félelem,izgatottság.Emelett fertőzés vagy akár daganat is állhat a háttérben.Mindenképp ajánlanék egy endokrinológiai vizsgálatot mivel lehet hogy hormonális a probléma!
2019. máj. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!