Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért megy a hasam minden...

Miért megy a hasam minden ételtől néhányat kivéve?

Figyelt kérdés
2019. jún. 1. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Glutén/laktózérzékenység?
2019. jún. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy valamilyen fertőzés vagy antibiotikum miatt kipusztult a bélflórád.

Vagy kezdd azzal, hogy kivizsgáltatod magad, megkéred az orvosodat, hogy nézessen meg laktózérzékenységre és gluténérzékenységre is, vagy kipróbálhatod azt is, hogy két-három hétig rendszeresen szedsz valamilyen jó minőségű probiotikumot, és azután mész orvoshoz, ha az nem használt.

2019. jún. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Honnan tudhatnánk? Orvoshoz menj, őt kérdezd.
2019. jún. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Laktóz pozitív, glutén negatív, de mert rosszul vagyok tőle, tejet, tejport, glutént, búzát, vöröshúst és durva rostokat nem eszem. De valami még mindig nem oké...
2019. jún. 1. 21:31
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

"Laktóz pozitív ... tejet, tejport ... nem eszem. De valami még mindig nem oké..."

Ha a laktóz pozitív, akkor nem csak a tejet meg a tejport kell elhagyni, hanem még más tejtermékeket is, nem? Illetve lehet, hogy olyasmiben is van tejpor, amiben nem is gondolnád... Menj vissza a dokihoz, és beszélj vele, mondd el, mik a tapasztalataid, ő tud tanácsot adni.

2019. jún. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor kijavítom magam. Szóval MINDEN aminek köze van a tejhez :D. Húsokból is csak házit, így azt a tejport is kikerülöm. Mindet.
2019. jún. 2. 12:25
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezeken már túl vagyok, értek hozzá, csak a dokihoz 4 hónapja próbálok visszamenni, sehogy nemtud segíteni és konkrétan rámbsszta a telefont úgyhogy (tudom hogy rossz) próbálom megoldani és kitapasztalni én magam.
2019. jún. 2. 12:31
 8/8 IncridibleLibra válasza:
100%
Laktóz nem csak tejszármazékokban van. Ott van pl a méz is. Több hirtelen nem jut eszembe, de olvass utána, ha nem mennél orvoshoz.
2019. jún. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!