Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért hízom mindig vissza,...

Miért hízom mindig vissza, amit leadok, ha egészségesen eszem és mozgok?

Figyelt kérdés

Naponta olyan 1400-1600 kcal-t viszek be, leginkább zöldség és fehérje formájában. Minden nap megiszom 2-2,5l vizet. Emellett egy héten 5x spinningelek intenzíven, egy alkalommal olyan 600 kcal-t égetek el. Mivel vendéglátásban dolgozom, naponta a 8-10 km séta is megvan a lépésszámlálóm szerint.

Most is egy hét alatt lement 1,5 kg, de ma reggelre visszajött. Mit csinálok rosszul szerintetek? Már annyira elkeseredett vagyok:(

Válaszaitokat előre is köszönöm!

21/L



2019. jún. 10. 05:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Nem lehet, hogy a rádrakódott súly az izom? Ne feledd, a súlyod nem csak zsírból áll. Van tömege a csontozatodnak, a folyadékoknak, de az izomzatnak is, és ha bizony intenzíven mozogsz, akár elképzelhető, hogy az izom tömege nőtt.
2019. jún. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Azt csinálod rosszul, hogy ennyi mozgás mellett ilyen keveset enni koplalás. A szervezet lassítja az anyagcserét, és így tud tartalékot képezni.
2019. jún. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%
Izom sűrűbb és nehezebb mint a zsír, nehéz fizikai munka mellett elkezdtem tornázni napi szinten, kaloriat nem szamolok de 105 kg lementem 96-97 kg körül vagyok (nem sokat eszek reggeli max 4-5 magos péksütemény vagy semmi, ebed 1 tanyer leves, a masodik valtozo neha csak zöldséges rizs, krumpli püré, vacsora meg vagy semmi vagy valami gyümölcs, néha benyomok 1 tábla csokit főleg éjszakai műszak előtt), az 5 kg az lement kb 1 es 1/2 het alatt, a másik gyenge 4kg az kb 2-3 hét azóta stagnálok, de megfigyeltem, hogy hiaba a kg marad de formálódom, ugyan annál a testömegnél véknyabb vagyok, ugyh már kg nem mérek csak nagyritkán. Így meg is felel mivel elég magas vagyok a 100kg sem látoszódik meg 192 cm-nél. Lehet, hogy keveset eszek de nem érzem, hogy éhes lennék, mielőtt nem tornáztam sokkal többet ettem és folyamatosan éhségerzetem volt, most ez megszűnt, elég kevés ennivaló és jóformán fél napig oda se neki.
2019. jún. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%

Hosszabb idejű diéta során néha a zsírvesztés megállni látszik. A mérleg nem mozdul, és a tükör se mutatja azt a változást, amit látni szeretnél.

A legtöbbször nem arról van szó, hogy a zsírvesztés megállt, hanem egy nagyon furcsa, kétségtelenül idegesítő biológiai jelenségről, amit "whoosh-effect" (huss-hatás) néven szoktak emlegetni.

Kimutatták, hogy az elégetett zsirszövet helyét néha először azonos térfogatú víz tölti ki, amitől a szervezet nem szabadul meg azonnal. Ez azzal a zavaró hatással jár, hogy a mérleg nem nagyon mozdul – viszont mivel a víz kevésbé szilárd, mint a zsír, még rosszabbul is nézel ki, mint korábban! A testfelszín ilyenkor szokatlanul puhának, löttyedtnek tűnik. Egyes nők súlya akár 3-4 kg-mal is több menstruáció előtt a vízvisszatartás miatt.

Amit ilyenkor nem szabad tenni: bepánikolni. Azt gondolni, hogy valamit rosszul csinálsz, és sokkal jobban megszorítani a kalóriákat. Ez a lehető legrosszabb, amit tehetsz! Szépen, türelemmel maradni kell a kalóriadeficiten, és a zsírvesztés folytatódni fog. Nincs olyan, hogy a tested egyszer csak "raktározó üzemmódba" kapcsol, és képes lesz a semmiből energiát előállítani.

A szervezet persze ügyes, és hosszú távú aggresszív kalóriadeficit mellett valamelyest tényleg tudja csökkenteni az energiaigényét (például áttételesen azzal, hogy kevesebb kedved lesz sportolni, sétálni, spontán mozgásokat végezni nap közben); annyira azonban sosem, hogy a zsírvesztést teljesen meg tudja állítani vagy hízni tudj kalóriadeficitben.

LÉNYEG: ha átmenetileg megállni vagy lelassulni látszik a fogyás, az első feladat ellenőrizni, hogy odafigyelsz-e a kalóriabeviteledre (pl. nem felejtkeztél-e meg beleszámolni azt a 190 kalóriás Café Latte-t, amit elkezdtél naponta inni a Starbucks-ban... 🙂.

Ha ezt kipipáltad, akkor NEM SZABAD PÁNIKOLNI! Szépen, türelmesen folytatni kell, amit csinálsz, és a zsírvesztés folytatódni fog.

2019. jún. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

1. A makrókat is kellene figyelni, plusz egészségesen táplálkozni.

2. Lehet, hogy túl alacsony testsúlyt céloztál meg, és/vagy már most is alig van rajtad zsír.

3. 1-2 nap alatt nem lehet 1,5 kg hájat felszedni, valószínűleg csak víz és béltartalom adja a súlygyarapodást.

4. Ennyi mozgás mellett ehetnél többet is, bár nem írtad, milyen magas és hány kiló vagy.

2019. jún. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
A három makród közül hiányzik a szénhidrát. Ha majd újra eszel, jön a jojo effektus. Valamint ennyi sporthoz nagyon kevés a kcal. Túlélő üzemmódban vagy, raktároz a szervezeted. Tipikus diétahiba.
2019. jún. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

A szervezetetnek szüksége van energiára, ezt a legjobb szénhidrátokkal biztosítani. Ezek ugyanis közvetlenül a glikogénraktárakat töltik fel a májban, majd az izmaidban. Ha ezek feltöltődtek a szervezet zsír formájában (háj) raktározza a többit.

Ha nem viszel be elég ch-t, akkor ahhoz hogy a tested működhessen (agyi folyamatok, mozgás, stb) a szervezeted kénytelen a glikogént maga előállítani. Ezt meg tudja tenni a fehérjék (aminosavak) lebontásával. Akár izmaid lebontásával. Ezzel is hátráltatva a ketózist (zsírbontást). Ez emelkedett testzsírszázalékban is megmutatkozhat.

Tehát tévhit, hogy ha nem eszel ch-t, csak fehérjét, akkor lefogysz, de izmot nem vesztesz.

Egyénenként nagyon változó, hogy mikor indul be a ketózis. Ha érdekel, akkor itt egy cikk:

[link]

2019. jún. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Most hány kiló és centi vagy?


1-2 kiló az még nem igazi fogyás, ennyit nekem is billeg a mérleg hetente.

2019. jún. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, ment a zöld kéz mindenkinek!:)


Eszem szénhidrátot is, csak keveset az igaz. Valószínű tényleg kevés a kcal, picit növelem, hátha akkor nem jön vissza annyi, mint amennyi lemegy.


Jelenleg 170 cm-hez vagyok 65 kg. Nem tartom egetrengetően soknak, de azért bőven lehetne belőle faragni.

2019. jún. 11. 15:28
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az tök jó. Csinálj főleg erősítő gyakorlatokat (guggolás, húzófzkodás, egykezes bicepsz/tricepsz, fekvő, oldalemelés, stb), ha mozogsz eleget kardiót nem muszáj.
2019. jún. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!