Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az egészségesebb: csapvíz,...

Mi az egészségesebb: csapvíz, vagy műanyag palackos ásványvíz?

Figyelt kérdés

A csapvíz vajon mennyire tiszta?


A műanyag bomlik, rákot okoz, ki tudja, hogy tárolták a palackokat+ brutál környezetszennyező.


Akkor ki melyikre szavaz? Indokolás?



2019. jún. 18. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Melyik ország melyik területén? Még Magyarországon is egy csomó településen sár jön a csapból víz helyett. Te azt meginnád?

Ugyanígy ásványvizeket is visszahívnak mert nem megfelelően jártak el csomagoláskor és fertőződött valamivel.

Én inkább nem foglalok állást, mert ez a kérdés nem ilyen egyszerű.

2019. jún. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pl. Budapest, Pest megye?
2019. jún. 18. 13:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Pest megyében pl. ahol felnőttem az I. kerületben, ott nagyon jó a csapvíz, ha haza járok, ma is iszom. De ahova kiköltöztem az agglomerációba, ott brutál rossz. Szóval csatlakozom az első válaszolóhoz, ez nem ilyen egyszerű. Viszont lehet bevizsgáltatni, vagy elvileg kaphatóak víztisztaság mérő szettek olyan tizen ezerért. Megnéze(te)d, nálatok milyen a csapvíz, és az alapján döntesz.
2019. jún. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Habár nem Mo-n élek, de én Mo-n mindenhol megiszom a csapvizet.


Németországban élünk, és itt is nagyrészt csapvízet iszunk, de ha otthonra ásványvizet veszünk csak is üveges vizet veszünk. MERT az pveget ezerszer felhasználják és a végén újrahasznosítva megint üveg lesz belöle. Müanyag flakont csak félíteresbe vezsünk ha megyünk valahova...

Ja és ásványvízböl is helyit vagy közeli palackozásut veszünk és minöségit.

2019. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Keverve a kettőt.


Csak a saját 'sima' csapvized sem jó inni (ugyanis a központokban nézik a víz minőségét, nem pedig a felhasználónál!!! sok a régi vezeték), de az olyan sem jó, aki például: "én csak a szentkirályit iszom", hát gratulálok ehhez. :D


Az ásványvíz márkáját is jó váltogatni, sokféle ásványvíz van, nem látod az útját, például lehet az egyik cégnél hanyagabbul tárolják a vizet, mint egy másiknál, és emiatt indokolatlanul sok mikroplasztikot fog inni valaki. Sajnos nem szabályozott annyira az ipar.


Vízszűrőt kell venni, lehet kapni csapra szerelhetőeket, szén szűrőkkel, kb 2500ft egy hónapra a szűrt vized (vizbaratok.hu vannak tesztek, nem kapok tőlük semmit,hogy ezt írjam!).


De például én emellé is innék másfajta vizet, például 3/4 szűrt csapvíz, 1/4 random ásványvizek. Emellé meg vitaminok/ásványi komplexek.

2019. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%

Ha rendesen meg van tisztítva akkor elméletben a csap víz jobb, mert vannak benne olyan ásványi anyagok amiket a szervezetünk felhasználni, míg ezek az ásványi anyagok hiányoznak az ásványvizekből

Plusz környezet kímélőbb a csap víz (de persze nem lehet mindenhol meginni)

2019. jún. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vas
2019. jún. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

Hatos vagyok, csak azért mert ez én véleményem nem egyezik a tietekkel máris hülye lennék? Nem mellesleg még általánosban mondta az egyik tanárom.

De egyébként az ország nagy részén iható a víz és minden szükségletet kielégit, szóval mi értelme van kidobni a pénzt és palackokkal szennyezni a környezetet ha ugyan azt megkapod otthon is és ingyen? Hiszen nincs nagy jelentősége az egészségre nézve. Nem leszel egészségesebb attól hogy boltból veszel vizet. De egyébként mindneki azt iszik amit akar, ha neked a bolti jobb akkor nyugodtan odd azt.


De egyébként igen nyugodtan hülyézzetek le bárkit. Minden jogotok meg van hozzá, ugyan akkor azt is vegyétek figyelembe, hogy például nekem is meg van a jogom hogy lehülyézzelek bárkit, és mivel nem vettétek a fáradtságot hogy magyarázattal szolgáljatok én miért lennék az, látszik hogy ti is azok vagytok. Gondolom szimplán azért kezdtél/kezdtetek kötekedni mert az én véleményem más volt. Nyugodtan lehet érvélni miért a tietek a jó, de én nem látom, hogy ezt tennétek. Plusz jogom van a saját véleményhez szóval ennyit erröl

(Azoknak szól akik utánam írtak)

2019. jún. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Hatos vagyok, csak azért mert ez én véleményem nem egyezik a tietekkel máris hülye lennék?" Senki nem írta eddig, hogy hülye lennél. A mondandódra írtam, hogy ostobaság. Az hogy te mit látsz bele, a te bajod, te hülyének senki nem hívott.


De mivel leírtad, hogy egy általános iskolai tanárod véleménye évekkel ezelőttről mérvadó neked, így sajnos már ki tudom jelenteni, hogy nem lehetsz túl okos. MOst ha visszamegyünk az időben 300 évet és a faluban az egyetlen tanult ember a tanítónéni, akkor érthető, hogy a véleményére adunk. De 2019et írunk, fel lehet menni a netre, kutakodni, SZAKÉRTŐK véleményét elolvasni, azért intellektuális téren egy általános iskolai tanítónéni, hogy mondjam.... nem ért túl sok mindenhez.


"ha ugyan azt megkapod otthon is és ingyen?"

Kérdezd meg anyudékat, hogy ingyen van-e a csapból a víz. Neked ingyen van, mert nem te fizeted.

2019. jún. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves 6#, én vagyok az, aki először megkérdezte, hogy milyen ásványi anyag van meg a csapvízben, ami az ásványvízben nincs. Emlékeim szerint én csupán ennyit kérdeztem, nem hülyéztem senkit, nem is kötekedtem, csak megkérdeztem, úgyhogy egyáltalán nem értem, mi bajod volt ezzel a kérdéssel, és miért lett töröltetve. Ha utánam ebből kialakult egy vita, arról nem én tehetek, nem is láttam.

Gondolom, az én kérdésemre volt a válasz valakitől, hogy a csapvízben van vas. Ásványvizekben is van alapvetően, amíg nem vastalanítják őket, de nem az ásványvíz ivás miatt leszünk vashiányosak, hiszen a táplálkozással, szilárd táplálékkal viszünk be elsősorban vasat. Vagyis aki a táplálékával elegendő vasat visz be, ami fel is szívódik, az nem lesz vashiányos attól, hogy teszem azt, vastalanított vizet fogyaszt. (Mivel én hajlamos vagyok a vashiányra, ebben a kérdésben van személyes tapasztalatom.)


Hogy a kérdező számára is írjak valami hasznosat: találtam egy felmérést az ásványvizekről. [link]

2019. jún. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!