Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a vélemyényetek a veganizmu...

Mi a vélemyényetek a veganizmusról/vegánságról? nekem az a véleményem, hogy a növényekben nincsen B12 vitamin ami az állóképességért, a sejtképződésért, és nagyban hozzájárul a DNS képződésében is, és a hús nagyon finom, így én nem lennék vegán. Ti?

Figyelt kérdés

2019. jún. 22. 12:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Vegán semmiképp, sőt vega sem. De igyekszem kiszorítani a baromfit, sajnos antibiotikummal kezeltek, illetve olyan parazitaellenes készítményeket használnak amiknek a metabolitjainak hatásai ismeretlenek.
2019. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%

az hogy hülyeség

az ember mindenevő

próbáld meg meg magyarázni egy oroszlánnak hogy egyen salátát

2019. jún. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

"az ember mindenevő


próbáld meg meg magyarázni egy oroszlánnak hogy egyen salátát"


jaja mert az oroszlán és az ember egy kategória. tejóég...

2019. jún. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
szerintem mindenki azt kezd magával, amit akar. Nem ítélem el sem a vegánokat, sem a húsevőket, én vega vagyok. :)
2019. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
ki is mondta hogy egy kategória ?
2019. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%

"jaja mert az oroszlán és az ember egy kategória. tejóég..."


Te túl okos vagy ehhez. Nem vetted még észre, hogy a legtöbb ember megragadt ezen a szinten?


ON:

Mivel van tudomány, ahol ismerjük az emberi anyagcsere alapjait, ráadásul nagyon sokféle területről érkező zöldséget illetve gyümölcsöt lehet fogyasztani, ezen túl vannak táplálékkiegészítők is, így én nem tartom kizártnak, hogy elérhető az "optimálishoz" közeli makro-mikro tápanyagbevitel. Viszont jelenleg nem igazán tudjuk, hogy mi az optimális étrend, ezért nehéz bármihez viszonyítani. És valószínű, hogyha tudsz is egy jó étrendet kialakítani, az nem lesz annyira olcsó az összes import dologgal és tápkieggel.


Az sem feltétlen a legjobb viszonyítás, hogy megnézzük, hogy milyen étrendet követő népek élnek a földön a legtovább. Mert egyrészt túl sok minden más közrejátszik a földrajzi helyzet és az éghajlat változtatásával, másrészt ezek a népek általában tradicionális étrendeket követnek, akkor pedig nem állt rendelkezésükre ilyen gyors szállítás- nem tudtak pl kókuszolajat vagy édesburgonyát beimportálni, hiába lett volna jó az étrendjükbe.



Az viszont szinte biztos, hogy a szélsőségek általában nem működnek HOSSZÚTÁVON. Persze vannak olyan emberi szervezetek, amik teljesen jól elfunkcionálnak pocsék étrendeken is; de vannak érzékenyebb emberek akiknek viszont nagyon ügyelni kell mindenre. Genetika. Ez van.


Ezért nem követnék ennyire szélsőséges étrendet- mert fogalma sincs annak, aki hirdeti, hogy az BIZTOSAN a legjobb-e, amit ő mond.


Ehelyett megnéznék jó pár étrendet, és próbálnék ebből kihozni egy átlagot.


Ami szinte tuti kirajzolódik ezekből "köznyelven" leírva, hogy a legtöbb embernek kevesebb hús kell és sokkal, sokkal több zöldség, de ez nem azt jelenti, hogy ugrálni kell egyik szélsőségből a másikba, és akkor ne együnk mostantól semennyit.



Más az, hogyha vallásos meggyőződés, vagy állatvédelem áll emellett.

2019. jún. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha valaki akarja, akkor csinálja, és szedje a táplálékkiegészítőt, amit vegyes táplálkozás mellett is tanácsos szedni. Nem leszek vegán.
2019. jún. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem mindenki azt eszik amit akar. Addig semmi bajom velük amíg nem próbàlnak meg okoskodni, meg téríteni. A fanatikusokat soha semmilyen formàban nem szerettem. Azok mindig azt hiszik hogy tévedhetetlenek, és csak az ő igazsàguk az egyetlen helyes út.

Én soha nem leszek vega, vegàn plàne. Szeretem a húst, sajtot, tojàst, nat. Yoghurtot. Nekem senki nem fogja megmagyaràzni, hogy miért jobb csak növényeken élni. Pàr hónapja gyökeres életmódvàltàson kellett àtesnem a betegségem miatt, bőven elég, hogy életem végéig diétàznom kell, nem fogom magam megfosztani ezektől a finomsàgoktól.

2019. jún. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Pontosan így vagyok vele én is, csak a fejembe nyomják mindig.
2019. jún. 23. 11:59
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

A b12 semmilyen étrendben nincs meg az ipari mezőgazdaság / állattartás miatt, mert a sok kemikália kiirtotta a talajból (egy talajbaktérium termeli nem az állatok !)

A modern társadalmakban a népesség 40%-a b12 hiányos tehát ez abszolút nem vegán/mindenevő kérdése, hanem mindenkit érintő probléma.


Ettől eltekintve a vegán étrend megítélése a dietetikusok és egészség tudomány szempontjából túlnyomóan pozitív. Mind a Harvard, ADA, AHA, CDA, BDA, PCRM pozitív tanulmányokat tettek közzé ezzel kapcs ill kiemeltek hogy a vegánok várható élettartama hosszabb ill a legtöbb civilizációs betegsek (rák cukorbetegség szív és érrendszeri megbetegedések stb) esélye rohamosan csökken vegán életmód esetén. A pécsi tudományegyetem is erre a következtetésre jutott az orvosi hetilapban közölt tanulmánya során.



Ez nem térítés, hanem tények. Felőlem gondolhat aki amit akar, a tudományos tények magukért beszélnek.

2019. jún. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!