Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy-hogy az ázsiaiakra...

Hogy-hogy az ázsiaiakra jellemző a laktózérzékenység?

Figyelt kérdés

[link]


Ez a térkép a laktózérzékenységet mutatja be országonként százalékban. Nyilván nem lehet általánosítani, mert egyénfüggő, de biztos voltak kutatások...


Sokszor hallottam már, és sok helyen olvastam, hogy Magyarországon azért van olyan sok a laktózérzékeny, mert Ázsiából származunk, és az ázsiaiakra jellemző ez leginkább. Egyrészt ez hibás állítás, mert annyi betelepítés, stb volt, hogy genetikailag szerintem inkább vagyunk rokonok az osztrákokkal, mint ázsiai népekkel, ha meg a finnekkel vagyunk rokonok, akkor ők miért tolerálják jobban?


Másik dolog, hogy Ázsia nagy kontinens, a linkelt térkép szerint elég nagy a kontraszt a déli és északi része közt, tehát pl Kazahsztánban alacsony %-ban érzékenyek az emberek, Kínában meg nagyon sokan...ez is zavaros, hogy akkor most mit értenek "ázsiai" alatt.


Még egy dolog, most olvasok a mongolokról, hogy anno a harcosok mit ettek, állítólag nagyrészt tejtermékeket és húst, ők a térkép szerint nem bírják a laktózt.


Sajnálom hogy ide írtam ezt ki, most jöttem rá hogy ezt inkább valamilyen történelmi topicba kellett volna, de mindegy ide is jó lesz. Kicsit zavaros lett, fáradt vagyok. :D



2019. júl. 15. 22:41
 1/6 Mihago ***** válasza:
79%
Úgy, ahogy a piát sem bírják. Minden fajnak megvannak a maga tulajdonságai, előnyös és hátrányos egyaránt. A fehér ember sokkal kreatívabb és alkalmazkodóbb, mint a többi. A feketék állóképessége és fizikai ereje jobb. Az ázsiaiak meg baromi türelmesek. Viszont a piát csak a fehér ember bírja, és a laktózt is általában csak mi. Na meg az indiaiak, akik egy kevert rassz.
2019. júl. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholt azért bírják kevésbé, mert hiányzik általában azt hiszem az alkohol-dehidrogenáz nevű enzimük, így nem tudják lebontani az alkoholt. Gondolom tejnél is ilyesmi lehet bár még erről nem tanultam, de el tudom képzelni
2019. júl. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően a nomád életmódot folytató törzsek között volt nagyobb arányú a laktóztolerancia, mivel sokszor a fehérjét a tejjel tudták bevinni (pl ló), nem volt állatjuk, aki levághattak volna. Nem mindig tudtak elejteni vmi vadot.

Amúgy genetikailag kb mind alapvetően "egyformák" vagyunk Európában. Azaz egy random európai emberről nem lehet megállapítani, h lengyel, magyar, német. Csak az h nagy valószínűséggel európai.

2019. júl. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#2 Nagyon egyszerű, kikapcsol az a gén, ami a laktÁZ nevű enzim termeléséért felel. Csecsemő korukban még aktív, lásd amyatej.
2019. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amúgy ez a térkép nem vmi jó. A 20 és a 40 % azért elég különböző. Jobb lenne, ha országokat egyenként felsorolná, vagy legalább 5% pontossággal színezne.


Én pl nem vagyok intoleráns, apám sem, anyám, húgom, igen.

Amúgy kun származású vagyok apai-nagyanyai ágon.

2019. júl. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hali. Az is lehet hogy igazából több ember laktózérzékeny a többi országban, kontinensen is. Mivel nagyon sokan ki se vizsgáltatják magukat orvossal, csak megfejtették hogy a tablettával nincs semmi bajuk és akkor ennyi. Szerintem ennyi lehet az az ember akinek erről van papírja is.
2019. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!