Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diploma előtt fél évvel...

Diploma előtt fél évvel készülök otthagyni az egyetemet ezért. Van remény?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és talán most sikerült eljutnom arra szintre hogy tudjam, mit is akarok. És az nem az a szak amin most tanulok. Hülyeség mindenki mondja diploma előtt otthagyni és az eszemmel én is tudom, de valami mégis húz. A szüleim beleroppannának és családom tudom hogy gúnyolna miatta és lenézne, de mégis úgy érzem itt az idő hogy végre a magam útjára lépjek. Jött egy lehetőség hogy külföldön dolgozhassak. Mellette talán el tudnék végezni egy ottani egyetemet is, ahhoz viszont mindent fel kell adnom és dobbantanom itthonról...Meg szeretném mutatni hogy lehet évek múltán de úgy térek haza hogy önállóan letettem valamit az asztalra és már én tudom támogatni a szüleimet.

Mit gondoltok, nagyon meggondolatlan dolog lenne? (talán most nem látok olyan tisztán, nagyon az érzéseim vezérelnek) Ezért fordulok az idelátogató szülőkhöz, gyerekekhez vagy akik voltak már hasonló helyzetben. Bárki válaszát szívesen veszem! :) Köszi!



2019. szept. 26. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem inkább tedd passzívra az utolsó féléved.
2019. szept. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Jött egy lehetőség hogy külföldön dolgozhassak."

Fél év múlva is jön majd egy lehetőség!8 hónap múlva is megmutathatod, hogy letettél valamit az asztalra - a diploma mellé.

Csináld meg azt a rohadt diplomát!

hm...menekülés szagot érzek...

2019. szept. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem őrültség most otthagynod, de akár halasztanod is, mert sokkal nehezebb lesz visszarázódnod vagy tuti nem fogod befejezni!


Szerintem utána is lesznek még lehetőségek, de annyi munkát, időt fektettél már bele, hogy ez egyértelmű veszteség lenne és kárba veszne az egész, ráadásul ha nem jön be külföld, akkor meg két szék között jön a padló, szóval NE!

2019. szept. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hiba kihajítani az ablakon, amit eddig beletettél munkában, erőfeszítésben, pénzben. Vagy tedd passzívra az utolsó féléved, ahogy írták fenn, és derüljön ki arról a külföldről, hogy tényleg van értelme, vagy fejezd be és utána vágj bele kalandokba.
2019. szept. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kellene semmivé tenni az eddig befektetett időt, energiát. A halasztás majdnem feladás. De - ha csak nincs olyan tárgy, ami miatt a vizsgákig is be kell járni - ki lehet menni külföldre dolgozni és hazajönni vizsgázni.
2019. szept. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem 2-3 hónap múlva lezárják a határokat és többé nem mehetsz külföldre. Mosat kell menni, nincs több lehetőség!

Mellesleg jobban is jársz, hiszen diploma nélkül akár a McDonald's-ban elkezdhetsz azonnal dolgozni, akár egy gyárban futószalag mellett, ami mellett rengeteg időd lesz egyetemre járogatni.

Szóval teljesen jogos a megérzésed, menni kell, most, azonnal.


Ha esetleg nem menne át, ez irónia volt.

2019. szept. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Jól írta az egyik válaszoló, valóban menekülés leginkább az itteni életem elől. Abban bíztam hogy külföldön majd teljesen új életet kezdve meg tudom mindenkinek mutatni hogy nem csak diplomával van élet.

2019. szept. 27. 09:22
 8/12 anonim válasza:
54%

Leírom nekem hogy alakult, aztán majd azt szűrsz le belőle amit szeretnél :) (nem akarlak se eltántorítani, se biztatni, ez szerintem pont egy olyan nehéz és nagy döntés amit az embernek magának kell meghoznia).


Még egy fél évem volt hátra az egyetemből, egy BTK-s semmi extra szak, igazából azért kezdtem neki, mert anno nem volt jobb ötletem.

Szakítottunk az akkori párommal akivel majdnem 6 évig voltunk együtt (gimi fele és végig az egyetem alatt) másra se vágytam csak elmenni onnan, tőle, a városból, az országból.

Így a nyár után jött az elhatározás, hogy akkor legyen külföld, mégpedig oda ahol Erasmus alatt voltam egy fél évet (ha másra nem, de erre nagyon is jó volt az egyetem :D) így legalább ismertem a helyet, a nyelvet, volt kint 1-2 ismerős is. A szüleim támogattak a döntésemben szerencsére, mindig is jó viszonyunk volt és van a mai napig, pedig sose költöztem vissza ez után, azóta is külföldön élek :)


Alig 2 hónappal az után, hogy odaköltöztem megismertem a ma már férjemet, együtt azóta éltünk több országban is, jelenleg megint ott lakunk ahol megismerkedtünk.

Sose diplomáztam végül le, hiszen nem mentem haza, nem hiányzik egyébként, nem lennék előrébb vele, max elmondhatnám, hogy igen befejeztem egy alapképzést.

Alakulhatott volna másképpen is persze, nagy szerencsém volt, hogy minden pozitívan sült el.


Amit szerintem figyelembe kell venned, az az, hogy a jövőben adna-e bármi pluszt ez a diploma neked, a meglétével könnyebben találnál munkát, illetve ha nem államilag finanszírozott szak volt, akkor én a szüleimmel sem tenném meg, hogy nem fejezek be valamit amibe sok pénzt öltek.


Írod azt is, hogy ők beleroppannának, ha külföldre mennél, ezt is érdemes lenne tisztázni, hogy miért van így, csak sima lelkiterror, vagy valóban nagyon megviselné őket.

Nem írtad milyen munkalehetőséget kínáltak neked, pedig ez is fontos, mert nagyon nem mindegy, könnyen árverik a külföldi munkavállalókat, főleg ha nulla a tapasztalatuk.


Amit még tudok ajánlani esetleg, ha mindenképpen külföldön akarnád folytatni, nézz rá a finn egyetemekre, ingyenes az oktatás, így esetleg munka mellett akár diplomát is szerezhetsz pár év alatt.


Egyelőre ennyit tudtam hozzászólni :)

2019. szept. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%
Meg hát. A gyerekeidnek is majd büszkén meséled, hoyg lehettél volna ugyan mérnök, élhetnétek kertes házban, mehetnétek nyaralni akárhova, de te fél évvel a diploma előtt otthagytad a getzibe az egészet, és most büszke polcos vagy a Kauflandban, és ne sírjon amiért a lakótelepen lakik másfél szobában mert még így is jobban él mint az afrikai gyerekek többsége.
2019. szept. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Ne hagyd ott!

Igen, diploma nélkül is van élet, de ha már lehet diplomád, miért hagynád veszni?

Igen, tudom, erre az időszakra már tipikusan minden egyetemistának tele van a hócipője, meg túl sok a stressz, de gondolj bele, megfutamodnál, ha nem csinálnád meg. Fél év semmi.

Írom ezt úgy, hogy velem is ugyanez volt a helyzet, és nem is dolgozok a szakmámban, mégis úgy érzem, nyugodtabban alszom így, hogy megcsináltam.

2019. szept. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!