Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diploma előtt fél évvel...

Diploma előtt fél évvel készülök otthagyni az egyetemet ezért. Van remény?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és talán most sikerült eljutnom arra szintre hogy tudjam, mit is akarok. És az nem az a szak amin most tanulok. Hülyeség mindenki mondja diploma előtt otthagyni és az eszemmel én is tudom, de valami mégis húz. A szüleim beleroppannának és családom tudom hogy gúnyolna miatta és lenézne, de mégis úgy érzem itt az idő hogy végre a magam útjára lépjek. Jött egy lehetőség hogy külföldön dolgozhassak. Mellette talán el tudnék végezni egy ottani egyetemet is, ahhoz viszont mindent fel kell adnom és dobbantanom itthonról...Meg szeretném mutatni hogy lehet évek múltán de úgy térek haza hogy önállóan letettem valamit az asztalra és már én tudom támogatni a szüleimet.

Mit gondoltok, nagyon meggondolatlan dolog lenne? (talán most nem látok olyan tisztán, nagyon az érzéseim vezérelnek) Ezért fordulok az idelátogató szülőkhöz, gyerekekhez vagy akik voltak már hasonló helyzetben. Bárki válaszát szívesen veszem! :) Köszi!



2019. szept. 26. 21:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
53%
Mindenképpen fejezd be az egyetemet, ha már éveket kibírtál, akkor ne az utolsó néhány hónapban add fel! Ha belegondolsz, akkor diplomával a kezedben külföldön is több lehetőséged lesz, mint egy érettségivel. Csak most az egyszer hallgass rám! :)
2019. szept. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Hülyeség lenne nem befejezni, ha passzivitással akkor avval kicsit később. Szerintem nincs olyan szak ami káros lenne a későbbi életedre maximum olyan amit feleslegesnek érezhetsz, de közben meg nem lehet tudni, hogy valahol pont amiatt kellesz te mert van egy olyan végzettséged is, még akkor is, ha köze nem lesz az ottani munkádhoz. Ilyenek elő szoktak fordulni.
2020. nov. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!