Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak nekem nem tetszik az Szjg?

Csak nekem nem tetszik az Szjg?

Figyelt kérdés

Amikor először olvastam odavoltam érte. Majd amikor komolyabban kezdtem foglalkozni az írással és bétáztam, csomó dolgot megtudtam az írástechnikáról. Az unokatesóm (aki oda meg vissza van érte) rávett, hogy olvassam újra el az első kötetet. Nos, három oldal után feladtam. Ne értsetek félre, nem szidni akarom Laurát, de az olvasási élményem a béka segge alatt volt (csak a Laura könyveinél). Amúgy én inkább krimiket szoktam olvasni.


Például a Mindig Karácsonynál teljesen eldobtam az agyam, hogy mégis miért beszél úgy egy idős ember mint egy 17 éves kamasz fiú. Vagy nézzük Renit. Az első oldalakon közli, hogy a kémia az ellensége, erre meg egymás után szerzi az ötösöket. Vagy Cortez. Én egyetlen egy okot sem tudok felmutatni, hogy ők miért illenének össze.


A kérdésem tehát az lenne, hogy csak én látom így az írásait és finnyás vagyok, vagy tényleg így van?


(Több helyen olvastam, hogy Laurának az volt a kifogása a kémiás esethez, hogy nem olvasta el újra a saját művét. Írók, ezt el tudnátok képzelni?)



2020. júl. 1. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan ezt tapasztaltam én is. Amikor elkezdtem tiniként olvasni az SzJG-t oda meg vissza voltam érte. Múltkor úgy gondoltam, hogy előveszem újra és elkezdem olvasni.. Hát az ötödik oldal után abbahagytam. Lehet, hogy "érettebb" fejjel már teljesen másként tekintek a könyvre, de olvashatatlan volt számomra ennyi idő után.
2020. júl. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
67%

Fura is lenne, ha 5-10-15 ev utan nem fejlodnenk szellemileg. “Kicsikent” en is imadtam az SZJG-t, ma mar kizarolag csak szepirodalmat olvasok (azt sem magyarul).

Az irono talpraesettsege, hogy ennyire jol raerzett az akkori korosztaly igenyeire. :)

2020. júl. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

„Több helyen olvastam, hogy Laurának az volt a kifogása a kémiás esethez, hogy nem olvasta el újra a saját művét. Írók, ezt el tudnátok képzelni?”

Íróként, fordítóként is simán. Ez a két szakma az, ahol hónapokat töltesz a szöveggel, és a végére már nem tudod, mit írtál, mit olvastál, és mi az, ami csak a fejedben van. Aki először, egyben látja a kész szöveget, úgy, hogy teljesen új neki, az a szerkesztő. Az ilyeneket rajta kell számon kérni :)

2020. aug. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Félig meddig igazad van, azonban én mégis lehetetlennek tartom ez. Én is írok, és pontosan tudom, hogy miért is kell hagyni pihentetni a kéziratot: hogy ki lehessen szűrni belőle a hibákat. Jobb ha eltávolodunk egymástól egy picit és máris könnyebb lesz.


Azért ez a kémiás eset nem volt valami nehéz (két vagy három nap különbséggel említette!!!)

2020. aug. 4. 08:34
 5/6 anonim válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik. Szerintem az elején kicsit sokáig húzza a lényeget viszont egyáltalán nem unalmas és nagyon megéri elolvasni. :)
2020. okt. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszett!

Megértem ha valakinek nem tetszik elvégre nem vagyunk ugyanolyanok.


A Kalaúz 2.0-ban leírta Laura, hogy igen ő nem olvassa el hanem a nővére szokta ez szerintem így teljesen korrekt.

2022. okt. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!