Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez normális dolog vagy más is...

Ez normális dolog vagy más is gondolta ezt így??

Figyelt kérdés
Múltkor a családdal voltunk étteremben, svédasztalos vacsora volt, jól bekajáltam. Közben a pincéreket/pincérnőket figyeltem ahogy sürögnek, nagyon megtetszett ez a munka persze tudom hogy emellett nagyon nehéz családos embernek lenni... de nem ez a lényeg. A séf többször is kijött ellenőrizni, hogy mindenből van e még, minden remdben megy e, és ahogy néztem, rájöttem, hogy nagyon menőnek találom. Magam sem tudom miért, egyszerűen menő maga a munka is és az is ahogyan szigorúan végigméri az asztalokat. Más is gondolta már így, vagy ti nem is figyeltétek ezeket?

2020. aug. 3. 21:31
 1/5 anonim válasza:
100%

Én egyáltalán nem találom menőnek. Inkább fárasztónak. Svéd asztalnál hotelben nálunk is oda szokott jönni megkérdezni, hogy hogy ízlik az étel, meg megnézi miből mennyi fogy.

Pincér meg szakács tuti nem lennék. Szerintem borzasztó fárasztó meló és ráadásul az, hogy egy ilyen kulturáltabb helyre felvesznek dolgozni nem olyan gyakori. Majd ha 10 évig melózol valahol, utána esetleg mint tapasztalt felszolgálót felvesznek.

Séfnek meg pláne.

2020. aug. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Évekig szakácsként dolgoztam és kívülről lehet menőnek látszik viszont sok ideggel jár és ha jó helyen dolgozol akkor szinte semmi életed. Míg más szórakozik te dolgozol és mindig van valaki aki szórakozni szeretne, se karácsony se szilveszter a családdal....

A pincéreknek is mindenhez jópofát kell vágni, meg akkor is ha egy bunkó paraszt a vendég. Én elhagytam a pályát és már csak itthon főzök néha.

De ha valaki megtudja h en szakács vagyok/voltam akkor csillog a szemük főleg a csajoknak

2020. aug. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, normális dolog, hogy amikor pályaválasztás előtt állsz, megpróbálod beleképzelni magad különféle foglalkozású emberek helyébe, és van, amelyik foglalkozást vonzónak találod.
2020. aug. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat 😊 igen gondolom hogy nagyon fárasztó munka, elég csak néhány percig nézni a pincéreket (a szakácsra munka közben ugye nem látok rá de el tudom képzelni mi megy ott bent), biztosan nem könnyű órákig így pörögni, de talán számomra ezért olyan menők... 😅
2020. aug. 4. 20:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Normális, ha tetszik. Ha nem gondolna ilyet senki, nem lenne, aki megfőzi vagy épp kihozza az ételt.

Viszont menőség nem nagyon van benne, a magyar vendéglátás (a luxus helyeket leszámítva, de oda kihalásos és/vagy protekciós alapú a bejutás) rettenetesen alulfizetett, nagyon sokat kell dolgozni és sokszor be se jelentenek rendesen, trükköznek a béreddel, nem fizetnek ki időben stb stb. Ráadásul sajnálatos módon eléggé lenézett munkákról beszélünk, sokan nem gondolnak bele, hogy ha nem lennének vendéglátósok, ők nem ülhetnének a svédasztalos vacsin a wellness hotelben, mert nem

mint olyan, ez nem létezne.

Ezeket szerintem érdemes tudni, mielőtt belevágsz egy ilyen munkakörbe.

2020. aug. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!