Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik azt mondják mindenkinek,...

Akik azt mondják mindenkinek, hogy tanulni kellett volna, normális végzettséggel így meg úgy, még nem gondoltak ebbe bele?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy diplomás vagyok, de én mág soha nem vágtam senkihez ehhez hasonló mondatokat. Mikor valaki panaszkodik, hogy rossz a munkahelye, keveset keres, rosszak a munkakörülményei, egyből jönnek egyes okostojás ember a következőkkel: tanulni kellett volna, ha a társadalom számára is hasznos munkát végeznél, jobban megfizetnének, magadnak köszönheted stb.stb.... Abba nem gondolnak bele ezek az illetők, hogy nem lehet mindenki atomfizikus (legutóbb nekem azzal érveltek, mikor arról beszéltem, hogy külföldön sincs kolbászból az a bizonyos kerítés, hogy az illető ismerőse olajmérnök külföldön, és bezzeg ő milyen jól él, én biztos életképtelen vagyok). Szerintem röhejes ez az egész hozzáállás, nem lehet mindenki diplomás, tanult ember, de ettől még nekik is joguk van élni, sőt jól élni. Nem lehet mindenki orvos, mérnök, informatikus, ha mindenki ilyen szakmákat választana, egy idő után az orvosok, mérnökök munkája sem érne semmit, ugyanis bárki ellátná, az ő bérük is éhbér közeli szintre süllyedne.

Nemrég olvastam egy vitát ezen az oldalon arról, vajon valami űrből jött féreg-e az, aki képes gyorsétteremben dolgozni, hogy érdemes lenne-e haszontalan senkivé nyílváníttatni vagy hagyjuk meg emberi mivoltát, és sajnos sokan voltak, akik nagyon durván lenézik az efféle dolgozókat. Undorító ez a viselkedés, akinek nincs legalább 3 diplomája, az már haljon éhen, nem érdemel semmit az életben? Annak már csak a vegetálás maradjon egész életében 80 ezer forintból? Mondom ezt úgy, hogy a párom és én is diplomások vagyunk, de alig keresünk többet azoknál, akik nem mentek egyetemre. Biztosan életképtelenek vagyunk, mert csak egy diplomára futotta és az sem mérnöki vagy orvosi volt, nemde? Hogy gondolják az ilyen emberek, hogy azokat, akiknek alacsonyabb fizetésért kell alja munkát végezniük, biztos senkik, emberileg nullák? Csak az lehet ember, aki naponta életeket ment, világ szintű dolgokat tervez, "nagy értéket állít elő"? A buszsöfőr nem állít elő értéket, amikor elviszi az utasokat A pontból B-be, vagy egy mekis dolgozó nem teremt értéket, mikor megcsinálja valakinek az ebédjét? Ezért csak nyomorú életet érdemel valaki?


2015. okt. 18. 17:20
 1/10 anonim válasza:
regényt tudnék írni most ide :)
2015. okt. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Én csak azt nem értem, hogy fideszéknél (mert bizony a szegénygyűlölők fideszesek) ki vinné el a szemetet, ki építene házat, ki főzne rájuk az étteremben és szolgálná ki őket pincérként, ki lenne pénztáros és árufeltöltő a boltban, ki nyírná a hajukat, ki szállítaná az árukat, ki dolgozna a gyárakban, ha mindenki mérnök lenne vagy ügyész?


Erre még nem nagyon tudtak válaszolni, de valószínűleg nem is érdekli őket a dolog, mert általában elmennek a kérdés mellett.

2015. okt. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez nem csak itthon van így, hanem a szomszédéknál is, Ausztriában. Ott is semmibe néznek, ha nincs a neved előtt ott valamilyen előtag.
2015. okt. 18. 17:34
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell diploma ahhoz, hogy valaki jól keressen :)

Mondjuk én egy sima épület gépészeti érettségivel lazán haza viszem a 250.000, úgy hogy reggel 7-től délután 4-5re otthon vagyok.

Tudod az a baj, hogy a kétkezi munka büdös, nagyon nagyon büdös a mostani fiatalságnak.

Inkább szeretnék egész nap a semmit csinálni egy számítógép előtt, mint bekoszolni a kezüket, és ezért legalább 300.000 forintot kapni, legalább!

Építőiparban kimondottan nagy hiány van szakképzett fiatalok terén.

És én meg aztán tudom nagyon jól, hogy egy szakmunkás vagy érettségizett szakember milyen nagy érték manapság.

És ezeknek az embereknek nincs nemhogy 3, de még egy diplomája sem, mégis vígan megélnek, csak ezért be kell piszkolniuk a kezüket.

Aki pedig 80-90 ezerért dolgozik, annak valószínűleg a munkája annyit is ér.

Én is dolgoztam 100 ezer forintért, és nem hőzöngtem mert tudtam hogy az amit csinálok, egy forinttal nem ér többet.

Ez 4 éve volt.

2015. okt. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pl. egy rendőr vagy egy ápoló, a mentős vagy egy tűzoltó is alig kap ennél többet havonta, akkor az ő munkájuk sem ér 80-100 ezer forintnál többet?
2015. okt. 18. 18:06
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

"Akik azt mondják mindenkinek, hogy tanulni kellett volna, normális végzettséggel így meg úgy"


A normális végzettség nem csak azt jelenti, hogy mindenki dr. prof phd. Gipsz Jakab legyen minimum :D


Előttem tökéletesen rávilágítottak erre.

Egyszerű példa: egyik haverom autószerelő végzettségű, nettó 120 000-ért dolgozik, de sajnos buta a szakmájához :D

Egy másik cimbi ért a munkájához, saját műhelye van és jó ha három hétre előre tudsz időpontot foglalni. Vannak márkaspecifikus autószerelők ahová 1,5-2 hónap a bejutási idő. Szerinted ők is 120 000-ért dolgoznak? :D


Emlegették az építőipart. Megnézed a legtöbb kőművest buta, mint a szög, vakolni tud, görbén falat rakni meg káromkodni. De akad olyan ács is aki simán kihagy pár dolgot a tetőből és csodálkozol 10 év után, hogy reped a fal, mert a tető oldalirányba szétnyomja.


Nagyom kevés az igazán jó szakmunkás, a normális és jól dolgozó épületgépész, kőműves, ács, autószerelő akinek tényleg kitűnő a munkája. Na ezek kevesen jól is keresnek.


Van két ismerősöm, asztalosok. Kitűnő bútorokat gyártanak - nem is olcsón. Nemrég az egyik panaszkodott, hogy nem talál olyan segédet, akire rá lehetne bízni komolyabb dolgokat, mert egyszerűen nem ért a munkájához, nem végez tisztességes munkát.


Nem kell mindenkinek diplomásnak lenni, de az legyen már elvárható, hogy a saját szakmájában egy minimumot megüssön.


Nemrég több fórumon lázongtak a kamionosok, hogy majd jön a 6000 ingyen képzésben részt vevő újonc és letörik a bérszínvonalat. Holott ha megnézed a kamionsofőröket ott is elég tisztességes szórás van. Van aki kiszáll a kocsiból, igényes megjelenése van, meg tud szólalni a magyaron kívül két nyelven és ért a munkájához és van aki úgy néz ki mint egy hajléktalan. A fizetés között is megvan a szórás. Akad aki nettó 450 000 felett visz haza minden hónapban, akad aki feleennyit. Ebben a szakmában is nem csak általános létszámhiány van, hanem a meglévő állomány egy jelentős részénél is szakmai tudásbeli hiányosságok vannak.


Az a minimum elvárható szerintem, ha valaki belekezd egy szakmába akkor azt tisztességesen kitanulja és akkor nem lesz gondja a megélhetéssel. Ha már a saját szakmai tudásában is hiányosságok vannak... na itt merül fel, amit mondani szoktunk, hogy tanulni kellett volna.

2015. okt. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

"Pl. egy rendőr vagy egy ápoló, a mentős vagy egy tűzoltó is alig kap ennél többet havonta, akkor az ő munkájuk sem ér 80-100 ezer forintnál többet?"


Az állami fizetéseket ne sorold ide. Azokban az országokban, ahol kb ugyanekkora az egy főre jutó GDP ugyanennyit keresnek ők is.

2015. okt. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként dolgoztam már gyorsétteremben, bekoszoltam már épp eléggé a kezem ott is, nem volt belőle probléma. De hogy a főnököm a 8 általánosával meg a 20-as IQ-jával 3x annyit megkeresett, mint én, céges autó, mindenféle prémium, míg én diplomával ott szívtam, hogy aztán minden nap a földbe döngölhesse az emberi mivoltom, erre nem volt szükségem. Holott 1 hét betanulás után lazán elláttam volna a munkáját, sőt szinte akárki az étteremből. és ezért kapott ő többszázezres fizetést, céges autót, prémiumot? Annyira helyettesíthetetlen és értékes lett volna? A francokat, azt a munkát is bárki ellátná, nem kell hozzá sem túl sok ész, sem végzettség, az ő munkája ugyanúgy nem ért semmit, mint a kinti eladóé, csak ő mégis sokkal többet kapott érte. Ez a "mindenki annyit kap a munkájáért, amennyit az adott munka ér" egy badarság. Mindenki annyit kap, amennyit még van szerencséje elérni a földrajzi, időbeli helyeztétől erősen függően.
2015. okt. 18. 18:12
 9/10 A kérdező kommentje:
Én úgy vettem észre, hogy pl az autószerelő sem attól keres többet, mert ért/nem ért a szakmájához. Ismerek autószerelőt, ha sz*rt sem ér, közben dolgozik 6000 Ft órabérért, meg ismerek olyat, aki kitűrő szerelő, és csak 2500 Ft-ot fizetek neki óránként. Csak az első vidéki, a második fővárosi, az elsőnek alig van konkurencia (ha rossz, akkor is kénytelen vagyok hozzá vinni, mert nincs más), a másodiknál minden sarkon ott a konkurencia. Ez a szerencse, helyezkedés kérdése, nem a tudásé.
2015. okt. 18. 18:17
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az emberi butaság piactorzító szerepéről oldalakat lehetne írni. Én is ismerek olyan vidéki autószerelőt, aki ott bax át mindenki ahol tud és mégis mindenki hozzá jár.. :D


Akiről fentebb én írtam azok viszont fővárosi autószerelők. A fővárosban bár nagyobb a konkurencia, de a szórás is nagyobb.


"Ez a "mindenki annyit kap a munkájáért, amennyit az adott munka ér" egy badarság."


Ezt így konkrétan én nem írtam le, de megfigyelhető jelenség, hogy minden szakmában van sok olyan, aki egy fillért nem ér és kap fizetést. És van olyan, aki ért a szakmájához és jól is keres vele.


Ha abból indulok ki, hogy az asztalos és autószerelő ismerőseimnél mekkora a várólista, akkor arra a következtetésre jutok, hogy a piacon elférne még néhány jó minőségben dolgozó szakember, akik jól is keresnének.

2015. okt. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!