Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen szakma lenne való nekem?

Milyen szakma lenne való nekem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most 11. osztályba járok és fogalmam sincs milyen faktot vagy szakmát válasszak. Eddig nagyon érdekelt a gazdálkodás-menedzsment, ker és marketing de rengeteget hallom hogy túltelített szakma és alig lehet elhelyezkedni. Továbbá, sokak szerint ezek csak büfészakok. Teljesen tanácstalan vagyok. Nagyon extrovertált személyiség vagyok és aktív. Imádom a nyelveket, szeretem az embereket, utazni is szeretek. Már mindenfélét elképzeltem magamnak, de nem tudom mit lenne érdemes tanulni. Kitünö tanuló vagyok egy elit gimnáziumban. A bioszt szeretem még tanulni, azonban nem vagyok benne biztos hogy akarnék-e annyira orvos vagy állatorvos lenni. A matekot középszinten bírom. Leginkább bioszt, nyelveket szeretek tanulni. Tudnátok nekem valamit ajánlani?

2020. szept. 7. 15:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Plusz, elég kreatív személyiség vagyok ☺️
2020. szept. 7. 15:35
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt vannak kérdőívek, hátha segítenek

[link]

[link]

[link]

2020. szept. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Nagyon extrovertált személyiség vagyok és aktív. Imádom a nyelveket, szeretem az embereket, utazni is szeretek"


Idegenvezető?

2020. szept. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Figy, attól hogy valamit büfészaknak titulálnak, nyugodtan tanulhatod. Semmi sem büfészak ha komolyan veszi az ember és tényleg a szakmájában szeretne dolgozni. Igen, még szabadbölcsészként is lehet szuper elemzői munkákat kapni.

A büfészakot a több erőbefektetést, több natúr tudást igénylő szakok hallgatói (orvos, jogász, mérnök, természettudományos, infós) mondják, mert valamivel kompenzálni szeretnék a saját nehézségeiket, holott ők választották a képzésüket, tehát nincs értelmes indokuk a többi szakot lenézni. Mondom mindezt mérnökként.


A gazdasági szakok túltelítettsége az valós. Igazán érdekes, szakmailag kihívást jelentő munkákat csak mesterképzéssel, de inkább doktori fokozat után lehet megkaparintani. Ezt egy gazdaságis tanárom mondta. Van benne igazság, hiszen a top munkákhoz a legjobb embert veszik fel. Ha pedig sok gazdaságis van, akkor a verseny is nagy lesz ezekért a munkákért. Na persze alapképzéssel is lehet jó munkákat találni, de ha a szakma krémje érdekel, akkor tovább kell menni. Mondjuk ez gyakorlatilag bármilyen szakra igaz, csak gazdaságisoknál hatványozottan.


Ha 11. osztályra nem vagy biztos az orvosiban, akkor nem feltétlen éri meg belevágni. Ahhoz elhivatottság kell, hogy 6+X éven keresztül tanulj, majd kvázi éhbérért dolgozz.


Nyelvekkel például fordító, tolmács/szinkrontolmács lehetsz vagy egy multinál dolgozhatsz irodában. De ha érdekel a mesterséges intelligencia, kognitív tanulmányok, akkor oda is jó a nyelvszak belépőnek. Ha nyelvszakra mész, akkor az egzotikusabb nyelvek közül érdemes választani (arab, kínai, koreai, hindi) mert angolul és/vagy németül mindenki beszél. Még az orosz is jó választás, mert a rendszerváltás óta nagyon kevesen tanulják. Persze választhatod attól az angolt vagy a németet is, csak azzal nem fogsz kitűnni a tömegből.

Biosszal nem csak orvos lehetsz. Sima biológus BSc is van, ahol nagyon de nagyon sok irányban lehet specializálódni. Ez is egy olyan szak, ahol mesterképzésen, de inkább doktori iskolában teljesedhetsz ki. Akadémiai karriertől kezdve a kutatólaborokban való munkáig mindenféle lehetőség van.


Hogyan képzeled el a késő 20-as és 30-as éveid? Karrierista lennél, vagy megelégszel egy "egyszerű" munkával is? Mit dolgoznál szívesen ha bárhova felvennének? Itthon élnél vagy külföldön?

Tölts ki pár pályaválasztási tesztet, hátha megtetszik belőle valami.

2020. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!